Savaitė nuotykių ir vidinių atradimų tarptautiniuose mainuose „Healthy Body – Healthy Mind“ Kazlų Rūdos savivaldybėje

0
187

VšĮ „Socialinio veiksmo“ organizuoti ir Erasmus + finansuoti jaunimo mainai „Healthy Body – Healthy Mind“ subūrė virš 40 dalyvių iš 6 šalių: Lietuvos, Ukrainos, Italijos, Kroatijos, Gruzijos ir Moldovos. Nuo gegužės 6 iki 12 d. dalyviai turėjo galimybę mokytis per patirtį ir vieni iš kitų tarpkultūrinėje aplinkoje bei atrasti vietinės bendruomenės unikalumą.

Visų šešių šalių atstovai atvyko pasiruošę pristatyti savo šalis kultūrinių vakarų metu: dainavo tradicines dainas, šoko, deklamavo eilėraščius, vaidino, rodė šalis reprezentuojančius video, vaišino jų šalių skanumynais ir net gamino tradicinius patiekalus. Lietuvių kultūrinio vakaro metu ypatingą atmosferą kūrė lietuvių sutartinės, skambančios užsieniečių lūpose. Lietuviai taip pat išjudino visus dalyvius su tradiciniais lietuvių liaudies šokiais, kurie atnešė daug gerų emocijų.

Kiekviena komanda paruošė trijų valandų programą sveikos gyvensenos tema, kurią įgyvendino mainų metu, todėl dalyviai jautė atsakomybę ne tik dalyvauti, bet ir aktyviai įgyvendinti projektą kartu su organizatoriais. Veiklų įvairovė ir gausa skatino dalyvius nuo ryto iki vėlaus vakaro sportuoti, diskutuoti, kurti, pasinerti į vidinį pasaulį bei kurti dialogą su gamta. Dėl gero oro dauguma veiklų vyko lauke, todėl dalyviai džiaugėsi galėdami tiek daug laiko leisti miškų apsuptyje. Intensyvias saulėtas dienas keisdavo prisirpusios žvaigždžių naktys, kviesdamos ilsėtis prieš naują ilgą dieną.

Dalyviai leidosi į žygį nuo Katinų kaimo į Kardokus pro Višakio Rūdą, neaplenkiant žymiojo šaltinio bei Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčios, kurioje istorijos akcentus nuoširdžiai sudėjo kunigas Vidmantas Striokas. Miškų takais vingiuodami svečiai žavėjosi gražia gamta, tyla ir ramybę spinduliuojančiomis pavienėmis sodybomis. Kelionės tikslas buvo pasiektas Kardokuose, kur dalyviai susipažino su sveiką gyvenimo būdą propaguojančia Aušros ir Rolando Augučių šeima jų sukurtuose „laimės namuose“. Po skanių vegetariškų pietų dalyviai atgavo žygio metu išeikvotas jėgas ir mokėsi kurti įvairiaspalves mandalas, mat po kūrybiško ir ramaus užsiėmimo dar laukė žygis atgal iki Katinų kaimo.

Bendradarbiaujant su Kazlų Rūdos savivaldybės Jankų pagrindine mokykla, jaunimo mainų dalyviai suorganizavo kulminacinį renginį vietinei bendruomenei paskutinę mainų dieną Jankuose. Šešių šalių atstovai pristatė savo šalis, pasakojo apie sveiką gyvenseną bei Erasmus + teikiamas galimybes susidomėjusiems vietiniams gyventojams. Dalyviai taip pat kvietė įsitraukti į įvairias menines veiklas, pavyzdžiui, vaikai mokėsi šokti, kūrė apyrankes, lavino piešimo bei kūrybinio rašymo įgūdžius. Taip pat dalyviai vedė sportines veiklas, kurių metu vietiniai vaikai bičiuliavosi su atvykėliais iš svečių šalių kalbėdami angliškai. Vienas italas dalyvis stebėjosi, kad vaikai taip noriai įsitraukė į jų suorganizuotas veiklas ir net išreiškė lūkestį: „Ar galėtumėte čia grįžti kiekvieną šeštadienį?“ Anot italo, šis klausimas jam įprasmino visą dieną, nes suvokė, kad vietiniams vaikams sukūrė šventę vietoj įprasto šeštadienio. Atvykusius svečius dainomis sveikino „Jankų“ kapela bei šokių kolektyvas iš Paluobių kvietė išbandyti lietuvių liaudies šokius. Visi dalyviai džiaugėsi, kad galėjo pabendrauti su vietiniais gyventojais.

Nemažai dalyvių prasitarė, kad šie jaunimo mainai buvo tikra atgaiva po daugelio metų intensyvios rutinos ir gyvenimo mieste. Gamtos ramybė, sveikos gyvensenos veiklų balansas bei sąmoningi, protingi ir geri žmonės, su kuriais atsisveikinant akyse kaupėsi ašaros, privertė nusikelti į alternatyvią realybę, kur kiekvieną dieną skambėjo juokas, veidus puošė šypsenos, netrūko apkabinimų, gilių pokalbių, noro išklausyti, išgirsti bei suprasti. Temos aktualumas, buvimas gamtoje ir kontaktas su žmonėmis be kaukių buvo raktai į projekto sėkmę – atsisveikinimo ašaros ir dalyvių komentarai: „Tai buvo viena iš geriausių patirčių mano gyvenime.“ tai užtikrina. Grįžę į savo šalis dalyviai iki šiol dalinasi gražiais prisiminimais ir palaiko ryšį su kitais projekto bičiuliais.

Pabėgimas iš miesto, siekis atsigręžti į savo vidinį pasaulį ir suprasti kitą, prasmingos veiklos įgyvendinimas, noras užmegzti ryšį su kitais dalyviais bei vietine bendruomene atvėrė erdvę būti savimi, ieškoti autentiško žmogiškojo kontakto, atskleisti prasmę gyvenimo smulkmenose. Projekto siela tapo žmonių bendrystė ir jausena, kad kartu sutelkiama jėga ties vienu tikslu gali virsti prasmingais darbais. Dalyviai pajuto vidinį pokytį, asmeninį augimą bei tikisi, kad šešių kultūrų sukurta magija palietė ir vietinių gyventojų gyvenimus. Katinai – Višakio Rūda – Kardokai – Jankai – tai ne tik geografinės vietos, tai – patirčių žemėlapis, kurį projekto dalyviai atmins dar ilgai.

 

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.