Pergalių receptas – skrieti greičiau už savo mintis

0
100
Foto: @ad infinitum

Žalia starto šviesa, žaibiškas trūktelėjimas iš vietos ir vienintelis tikslas – skrieti trasoje greičiau nei lekia mintys, galinčios sutrikdyti susikaupimą. Tai 26 m. Raimundo Skaisgirio adrenalino ritualas, pastaruosius trejus metus aukojamas motociklų plento žiedinių lenktynių dievams. Beveik 300 km/h greičio apeigose dalyvaujantis jaunas lenktynininkas iš Jūrės kelia pagarbią baimę varžovams ir nesiliauja stebinęs patyrusių motociklų plento žiedinių lenktynių sportininkų. Tarsi iš niekur į motociklų sporto pasaulį įskriejęs R. Skaisgiris šių metų sezone jaukinasi galingą ir modernų sportinį motociklą BMW S1000RR. Su juo motociklininkas kitąmet ketina išbandyti save galingiausioje, Superbike motociklų plento žiedinių lenktynių klasėje, atversiančioje duris į profesionalų lygą.

Su brolio motoroleriu – lyg tramplinu į motociklų sportą

žiedinės motociklų lenktynėsAistra dviratėms motorinėms transporto priemonėms Raimundą lydi nuo mažens. Ant vyresniojo brolio motorolerio pirmą kartą atsisėdęs, tuo metu vos žemę kojomis siekęs paauglys suprato, kad atrado savo hobį. Netrukus ir pats motoroleris, kaip broliška relikvija, atiteko Raimundui. Vėliau motorolerį pakeitė keturratis motociklas, pastarąjį – krosinis motociklas. 2015 m. R. Skaisgiris pirmą kartą įsigijo sportinio tipo motociklą, populiariai vadinamą „britva“. Smalsumo vedinas išbandė jo galimybes Kačerginės žiedinių lenktynių trasoje  ir pajuto, kad sumaišytas adrenalino, greičio ir azarto jausmų kokteilis tapo malonia priklausomybe.

Nustebino motociklų sporto vilkus

R.Skaisgiris ant apdovanojimų pakylos

Perspektyvų lenktynininką, mėgėjiškai besivaržantį su kitais motociklų gerbėjais, netruko pastebėti Lietuvoje rengiamų motociklų plento žiedinių lenktynių organizatoriai. Motociklų sporto entuziastų padrąsinimas tapo kelio, kuriame šiuo metu skrieja Raimundas, pradžia.

O ji – daug žadanti. R. Skaisgiris 2017 m. tapo Lietuvos plento žiedinių lenktynių Pretendent virš 600cc (C1000) klasės nugalėtoju, tais pačiais metais Baltijos šalių čempionate  „Baltic Rookie Cup powered by Liqui Moly“ bendroje 1000cc klasės motociklų įskaitoje tapo vicečempionu.

R. Skaisgirio talentas patraukė tituluotų šalies motociklų lenktynininkų komandų dėmesį. Šiuo metu R. Skaisgiris atstovauja baikerių klubo, kuriam priklauso, „Roadhogs motors“ komandai. Šioje komandoje sportuoja dar vienas ambicingas motociklininkas iš Kazlų Rūdos krašto Arvydas Valaitis.

Už pademonstruotus aukštus sportinius rezultatus Raimundas šį sezoną sulaukė Lietuvos motociklų sporto federacijos kvietimo dalyvauti B1000 klasėje arba išbandyti jėgas aukščiausioje, Superbike klasėje. Visgi varžymąsi su pripažintais meistrais lenktynininkas iš Jūrės atidėjo kitiems metams. „Noriu įgyti daugiau patirties, o tikrąją savo vertę būti tarp geriausiųjų noriu įrodyti šių metų varžybų etapuose Lietuvoje ir už jos ribų,“ – sako R. Skaisgiris.

Naujasis motociklas „pakrikštytas“ Lenkijoje

BMW S1000RR

Šį mėnesį savo naująjį sportinį motociklą BMW S1000RR, laikomą vienu iš geriausių savo kategorijoje, R. Skaisgiris išbandė varžybose Lenkijos Silesia Ring trasoje. Jau kvalifikaciniame važiavime Raimundas pagerino asmeninį trasos įveikimo laiko rekordą, dalį jėgų pasilikęs finaliniam spurtui. Tačiau pirmąjį šių metų startą ir viltis užlipti ant nugalėtojų pakylos kiek apkartino R. Skaisgirio varžovo iš Lenkijos klaida – antrajame lenktynių rate į lietuvio motociklą įsirėžęs lenkų sportininkas Raimundą eliminavo iš tolimesnės kovos.

„Labai svarbu pažinti trasą, kuo daugiau važiuoju lenktynėse, tuo labiau jas perprantu. Tobulėjimas ateina per patirtį ir intuiciją,“ – dėl patirto incidento trasoje per daug nesielvartavo motociklininkas.

Patyrusių motomeistrų naujajam sezonui paruošto ir jau pakrikštyto (patyrusio lengvą avariją), važiavimui tik lenktynėse skirto motociklo ir R. Skaisgirio tandemas šių metų motociklų plento žiedinių lenktynėse turėtų pateikti ne vieną staigmeną.

Šeima su pomėgiu susitaikė ir palaiko

R.Skaisgiris BMW S1000RR

Motociklų sportas reikalauja nemažai investicijų. „Roadhogs motors“ komandos garbę ginantis gabus lenktynininkas sezono metu sunaudoja virš 20 specialių padangų komplektų. O čempioniškam BMW S1000RR greičiui numalšinti šiemet prireiks beveik tonos degalų. R. Skaisgiris įsigijo ir išbandė profesionalią motociklų lenktynininko aprangą, savo važiavimus ketina fiksuoti su vaizdo kamera „Tai man pravers analizuojant padarytas klaidas“, – tvirtina motociklininkas. Kvapą gniaužiančiais vaizdais iš lenktynių netrukus pasigrožėti galės ir Raimundo socialinių tinklų paskyrų gerbėjai.

Pasak sportininko, tėvai susitaikė su sūnaus aistra įspūdingo greičio lenktynėms. „Jie žino, kad esu labai užsispyręs ir manęs nepavyks atkalbėti nuo šio sporto,“ – šypteli motociklininkas, greičio alkį malšinantis specialiose lenktynių trasose, o ne gatvėse.

„Po šio sezono daug kas keisis. Į kitus metus žvelgiu ambicingai, turiu didelių planų, yra nepasiektų svajonių. Dėl jų esu pasirengęs paplušėti,“ – Kazlų Rūdos krašto vardą motociklų plento žiedinių lenktynių žemėlapyje paryškinti nusiteikęs perspektyvusis lenktynininkas iš Jūrės.

Asmeninio archyvo foto

Tinklaraščio „Mūsų Kazlų Rūda“ inf.

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.