Pasiaukojančiai kovoję „Šilo“ vyrai tik po pratęsimo nusileido „Pakruojui“

0
64

LFF Taurės varžybų antrame etape kovas baigė Kazlų Rūdos „Šilo“ kariauna. Gegužės 25-sios vakarą S.Vikerto treniruojama komanda susirėmė su elitinių pirmos lygos komandų grupei šiuo metu priklausančia Pakruojo FC „Pakruojo“ vienuolike, kuri savo pirmenybėse žengė trečioje turnyrinės lentelės pozicijoje.

Iki pat vėlaus vakaro užsitęsusias ir perpildytas emocijomis rungtynes varžovai tik po pratęsimo laimėjo rezultatu 1:2. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 1:1 (1:1). Įvartį į svečių komandos vartus mušė Evaldas Grigaitis.

Kaip ir galima buvo tikėtis, pirmame kėlinyje „Šilo“ futbolininkai atsitraukė daugiau į gynybą ir lūkuriavo patogių progų pasižymėti. O tokio šanso laukti ilgai nereikėjo. Jau 4-ąją rungtynių minutę, „Šilui“ pasinėrus į greitą kontroataką, dešiniame aikštės krašte su kamuoliu dūmė Audrius Brokas, kuris nieko nelaukdamas skersavo jį varžovų baudos aikštės link ir joje, būdamas prie pat vartininko aikštelės, vienu lietimu smūgiavo Ignas Raštutis, tačiau kamuolys švilpė virš vartų. Savo ruožtu gana grėsmingas epizodas buvo užfiksuotas netrukus ir prie „Šilo“ vartų. Pakruojo futbolininkai kėlė kampinį. Kamuolys buvo siunčiamas į baudos aikštelę ir joje kilus chaosui, Kazlų Rūdos futbolininkams ne be vargo pavyko apsiginti. Nespėjus ataušti emocijoms po šio epizodo, 8-ąją minutę Pakruojo komandos komunikacijos spragomis pasinaudojo Evaldas Grigaitis. Vienam iš varžovų atiduodant kamuolį vartininkui, jo patykojo „Šilo“ puolėjas, kuris kamuolį perėmė, aplenkė „Pakruojo“ komandos vartininką ir pasiuntė jį į tuščius vartus – 1:0. Po praleisto įvarčio pakruojiškių kamuolio kontrolė pastebimai padidėjo, tačiau kurį laiką varžovai spragų „Šilo“ gynyboje nerado. Pirmos lygos komandai suregzti rezultatyvią ataką pavyko 29-ąją dvikovos minutę. Po trumpo perdavimo baudos aikštėje, iš aštroko kampo kamuolį į tolimą vartų kamputį pasiuntė baltarusis Andrei Arochka ir rezultatas tapo lygus 1:1. Sugrąžinti buvusią padėtį „Šilo“ futbolininkai galėjo 38-ąją rungtynių minutę. Prie svečių komandos vartų, dešiniame aikštės krašte buvo skirtas baudos smūgis. Kamuolį vartų link siuntė Audrius Brokas ir čia pat ne kartą į jų plotą smūgiavo Kazlų Rūdos komandos futbolininkai, tačiau varžovų vartininkas sugebėjo kamuolius atremti, o galiausiai dar kartą smūgiuotas kamuolys suspurdėjo išoriniame vartų tinkle. Pirma rungtynių pusė taip ir baigėsi.

Antro kėlinio pradžioje vėl įstabią ataką surengė aikštės šeimininkai. Po E.Grigaičio perdavimo iš dešinio krašto, nepavyko gerai kamuolio užkabinti prie pat varžovų vartų atsidūrusiam A.Brokui. Po jo kontakto su kamuoliu, jis liko žaidime ir pakruojiškiai apsigynė. „Šilo“ futbolininkai vis daugiau galvojo apie puolamuosius veiksmus ir nevengė varžovus pasitikti jau prie jų vartų, tačiau vis sunkiau sekėsi kurti aštrius epizodus. Ne kažką puolime galėjo pasiūlyti ir Pakruojo futbolininkai. Tiesa, tokia galimybė vienam iš varžovų buvo pasitaikiusi 81-ąją minutę, kuomet pakruojiškis sugebėjo su kamuoliu prasibrauti baudos aikštėje pro „Šilo“ gynėją, tačiau jo smūgiuotas kamuolys riedėjo šalia virpsto. Augantis varžovų nervingumas neapsiėjo be padarinių. Už nesportinį elgesį 83-ąją minutę buvo pašalintas Donatas Strockis, o netrukus savo komandos stovyklavietę buvo priverstas palikti ir komandos strategas Aidas Dambrauskas. Geltonų kortelių buvo parodyta per rungtynes išties nemažai – 10. Jas komandos pasidalino taip pat pusiau. Paskutinėmis pagrindinio laiko minutėmis dešimtyje rungtyniavę pakruojiškiai besibaigiant rungtynėms galėjo išsiveržti į priekį, bet M.Zabarausko baudos aikštėje smūgiuotą kamuolį krisdamas atrėmė G.Zenkevičius ir komandoms teko paskutines jėgas atiduoti pratęsime.

Jo pirmos minutės sėkmingiau susiklostė Pakruojo futbolininkams. 92-ąją minutę, po skersuoto kamuolio iš dešinio krašto, galva į vartus jį nukreipė kone vartininko aikštelėje buvęs V.Viktoravičius ir svečiai išsiveržė į priekį. Pasiaukojančiai, negailėdami savęs „Šilo“ futbolininkai rankų nenuleido ir kovojo iki paskutinių sekundžių. Kone paskutinę pratęsimo minutę Kazlų Rūdos komanda turėjo šansą rezultatą išlyginti. „Šilo“ atakos metu, iš dešinės baudos aikštės zonos kamuolys buvo atšokęs į kairę zoną, kurioje nebuvo beveik nei vieno futbolininko. Prie kamuolio suskubęs Kazlų Rūdos komandos gynėjas D.Skrinska mėgino siųsti kamuolį į artimą kampą, tačiau kamuolys prašvilpė pro pat virpstą… „Pakruojo“ futbolininkai baudinių serijos išvengė, iškovojo pergalę ir pateko į sekantį LFF Taurės etapą.

Kazlų Rūdos „Šilo“ komandoje rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Gytis Urba, Audrius Račkus, Egidijus Bindokas, Ignas Raštutis (60‘ Robertas Barzdukas), Audrius Brokas, Giedrius Kazelis (95‘ Osvaldas Šarauskas), Evaldas Grigaitis, Karolis Raškauskas (115‘ Dominykas Skrinska), Andrius Lukšys (69‘ Šarūnas Krinickis (92‘ Edvinas Chmieliauskas)), Tadas Kvietkauskas.