Marijampolės krašto gyventojai kviečiami dalyvauti šimtmečio bendruomenių konkurse

0
84
  • Prasideda ketvirtus metus gyvuojantis „Maximos“ konkursas „Mes – bendruomenė“.
  • 2017 m. konkurse triumfavo marijampoliečiai su projektu „Zet‘ų uolos“.
  • Nugalėtojams bus padalintas rekordinis 70 tūkst. eur. programos fondas.

Daugiau nei 20 sėkmingai įgyvendintų projektų vietos gyventojų, ypač jaunimo, geresniam laisvalaikiui ir užimtumui: laipiojimo uolų erdvė, jachtų dirbtuvės, per dešimt laisvalaikio ir treniravimosi zonų – toks ketvirtus metus vykstančios programos „Mes – bendruomenė“ rezultatas. Programos sumanytojas, socialiai atsakingas prekybos tinklas „Maxima“, skelbia šių metų programos startą ir kviečia bendruomenes registruotis. Šiemet „Maxima“ įsteigė rekordinį 70 tūkst. eurų fondą bendruomenių iniciatyvų, skatinančių skirtingų kartų bendravimą, įgyvendinimui finansuoti.

 „Mūsų tinklo parduotuvės yra įsikūrusios daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių, mums svarbu, kuo jie gyvena, kokius lūkesčius puoselėja jų bendruomenės. Prieš ketverius metus startavusi programa „Mes – bendruomenė“ leidžia vietos gyventojų idėjas paversti realybe. Kasmet gauname dešimtis paraiškų, kurios įrodo, kokie kūrybingi ir iniciatyvūs yra Lietuvos žmonės. Atsigręžus atgal matau – įgyvendinti bendruomenių projektai turi ilgalaikę naudą: žmones vienija ne tik naujos erdvės, bet ir pats procesas – idėjos virsmas realybe. Tikiu, jog šių metų konkursas padės stiprinti skirtingų kartų ryšius bendruomenėse, atneš dar daugiau įsimintinų patirčių“, – sako Kristina Meidė, „Maximos“ generalinė direktorė.

Tai, jog projekto įgyvendinimas gali suvienyti bendruomenę patvirtina ir Deividas Jurkša, Asociacijos Sūduvos regiono kultūros ir sporto centras prezidentas. Pernai marijampolietis drauge su vietiniais gyventojais gavo finansavimą dirbtinių uolų laipiojimo zonai įrengti.

Anot D. Jurkšos, prieš įrengiant laisvalaikio erdvę „Zet‘ų uolos“ Pašešupio parkas buvo neišplėtotas. Anuomet jame buvo galima sutikti tik vaikštinėjančius senjorus ar bėgiojančius sporto aistruolius, tačiau pastačius „Zet‘ų uolas“ viskas pasikeitė: „Vaikams ši erdvė yra traukos centras, nematyta atrakcija, tad parke dabar apstu mamų su mažyliais. Kitų miestų gyventojai taip pat teiraujasi apie parką, mat ši erdvė unikali, alternatyvų neturinti zona visoje Marijampolės apskrityje“, – sako D. Jurkša ir priduria, kad Pašešupio parkas gražėja sulig kiekviena diena – plėtojama mažoji architektūra, sodinami želdiniai.

Šių metų konkursas „Mes – bendruomenė“ yra įkvėptas atkurtos Lietuvos šimtmečio. „Šimto metų laikotarpį dalijasi kelios kartos, tad šiemet kviečiame bendruomenes skleisti pilietiškumo ir bendrystės idėjas sutelkiant skirtingų kartų žmones ir parodant, kad mūsų valstybę drauge kuria ir jaunas, ir senas“, – sako K. Meidė.

Bendruomenės kviečiamos konkursui teikti projektus, kurie atitiktų bent vieną iš šių metų prioritetinių sričių – iš bendruomenių laukiama idėjų projektams, mažinantiems barjerus tarp skirtingų kartų atstovų, kurti originalius, inovatyvius bendruomenės atminties simbolius arba įrengti ar tvarkyti bendruomenės žaliąsias erdves.

Šiais metais konkurso organizatoriai tikisi iš bendruomenių įvairesnių idėjų, stipriai išplečiamas konkurse galinčių dalyvauti organizacijų ratas. Bendruomenės, ne pelno siekiančios organizacijos ir bendrijos šiemet projektus konkursui gali teikti iki gegužės 28 d. Konkurso nuostatus ir paraiškos formą galima rasti „Maximos“ interneto svetainėje. Konkurso nugalėtojais birželio 18 d. bus paskelbti 6 projektai, kurių įgyvendinimui ir bus padalintas 70 tūkst. eurų dydžio programos fondas.

Apie bendrovę „Maxima LT“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 245 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

 

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.