Ąžuolų Būdai – 280

0
415

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, balandžio 27d. Ąžuolų Būdos biblioteka pakvietė bendruomenę į teminę popietę ,,Atminimų vartai: mano vaikystės Ąžuolų Būda“.

Bibliotekininkė pasekė padavimą apie Ąžuolų Būdą. Trečios klasės mokinė Gabrielė Venckūnaitė papasakojo ,,Kuo ypatingas mano kaimas“. Visus sušildė širdies muzika, kankliuojant ir dainuojant Jonui Juraičiui. Moksleiviai skaitė eiles, kurias apie kaimą parašė ąžuolųbūdiečiai Liudas Bielskus ir Daiva Matulionienė. Darželinukų ir moksleivių dainelėms abejingų nebuvo. Juos paruošė mokytoja Inga Kidolienė.

Palengva atvėrėme atminimų vartus. Lyg rami Vabalkšnės tėkmė sruveno vaikystės  prisiminimai apie draugus, kaimynus, mokyklą, mokytojus, žaidimus, išdaigas. Liudas Bielskus apie vaikystės draugus prabilo savos kūrybos posmais. Atsineštos senos nuotraukos stebino ir graudino. Kokie buvome gražūs, jauni, kupini gražiausių svajonių ir lūkesčių.

Gera buvo trumpam sugrįžti į vaikystę, nors ji buvo sunkesnė, skurdesnė, tačiau įdomi, kupina nuotykių, giliai įstrigusi į mūsų širdis ir nepamirštama.

Pasak sekto padavimo ,,Ąžuolų Būda giliai įleidusi šaknis į žemę, savo tvirtomis rankomis apkabinusi Vabalkšnės upelį, parimusi prie didelio kelio išlydi į gyvenimą ir kantriai laukia sugrįžtančių savo vaikų“.

Ąžuolųbūdiečiai, kviečiame sugrįžti į gimtinę ir kartu su bendruomene, birželio 30d. švęsti Ąžuolų Būdos 280 metų jubiliejų.

 

Rita Venckūnienė, Ąžuolų Būdos kaimo bibliotekininkė

Nuotraukos Gitanos Ugianskienės

Jūsų komentaras

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.