Jaunųjų lyderių-oratorių konferencija „Tai gražiai mane augino“

0
138

„Jeigu sugebėsite tapti lyderiu viduje, sugebėsite būti ir tokiu žmogumi, kokiu norite išorėje. Kiti žmonės norės sekti jumis. Ir kai tai nutiks, būsite pasiruošęs išspręsti bet kokią problemą pasaulyje“, – teigia knygų apie lyderystę autorius Džonas Maksvelis.  Tokiais žodžiais projekto „Lyderių laikas 3“ mokyklų lyderystės iniciatyvų renginį – Kazlų Rūdos savivaldybės mokinių jaunųjų lyderių-oratorių konferenciją „Tai gražiai mane augino“,  skirtą Lietuvos 100-mečiui, pradėjo vedėja Agnė.

Kovo 29 d. per 60 Kazlų Rūdos savivaldybės mokinių žengė pirmaisiais lyderystės žingsniais, nes išdrįso atsistoti prieš auditoriją ir išsakyti savo mintis apie lyderystę, jaunimo aktualijas, valstybės lyderius, Lietuvą vedusius į nepriklausomybę, kovojusius už jos laisvę ir ateitį. Jaunųjų lyderių-oratorių amžius (iš viso dalyvių 158) – nuo septynerių iki devyniolikos metų, tad konferencijos darbotvarkė buvo suskirstyta sekcijomis: 1–4 klasių mokiniai diskutavo tema „Mes – antrojo Lietuvos šimtmečio vaikai“. Konferencijos minčių linkmę nulėmė Asta Ališauskienė, Kazlų Rūdos ,,Elmos“ mokyklos-darželio direktorė, kalbėjusi tema ,,Svajonės – skraidymas padebesiais ar..?“ Ir pasipylė jaunųjų oratorių mintys apie svajones, gimtinės, valstybės ir, žinoma, jų pačių ateitį, mėginimai aptarti, kaip tai galima būtų padaryti. Jiems padėjo šaunioji vedėjų komanda: Takė-Makė (Kakės Makės pusseserė) ir padėjėjai. Jie nuramino jauniausiuosius konferencijos dalyvius, kad žodis lyderis nėra jau toks nesuprantamas ir baisus pradinukui. Netgi pakvietė pažaisti tradicinį liaudies žaidimą „Jurgeli, meistreli“, nustebinusi ir nudžiuginusi visus aiškia ir paprasta mintimi, kad vadinamasis Jurgelis ratelio viduryje, kviečiantis daryti taip, kaip jis, vis kitaip ir yra lyderis.

5–8 klasių mokiniai gilinosi į savo šeimos, giminės, visos šalies istorinius išgyvenimus, pranešimus rengė tema „Per mano širdį ėjo tas peizažas/ir atsispaudė mano atminty“ (Just. Marcinkevičius). Savo žinias apie lyderystę bei istorinę atmintį pasitikrino mokytojos Audronės Pranckevičienės parengtame protmūšyje, juk, kaip teigė konferencijos vedėja, lyderis gali pripažinti, kad kažko nežino, jog ne į visus klausimus turi atsakymus, o suklydęs drąsiai pripažįsta savo klaidas, taiso jas ir geba atsiprašyti. Dėl to jis visada eina į priekį, lydimas didžiulio pulko bendraminčių, pasitikinčių juo. Svarbiausius konferencijos akcentus paryškino Loreta Matusevičienė, Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji  specialistė,  bei mokytoja Edita Liudvinavičienė,  veikloje „Augame kartu: ieškoti, atrasti, kurti ir dalintis“.

Vyriausiųjų konferencijos dalyvių ( I–IV gimnazijos klasių mokiniai) grupė kartu su projekto „Lyderių laikas 3“ Kazlų Rūdos savivaldybės kūrybinės komandos narėmis Odeta Pučinskiene ir Daiva Vaišnoriene mėgino išsakyti savo įžvalgas tema „Lietuva pasaulio kultūroje“. Mokiniai kalbėjo apie viešojo žodžio galią, laisvės prasmę, darbo vertę, tėvų ir vaikų santykius, Lietuvos valdovų ir didikų atspindžius literatūroje ir kitomis temomis. Tokios temos leido konferencijos vedėjai daryti išvadą, kad ši konferencija skatina auginti jauną lyderį, kuris atrastų ir vestų bendraminčius tinkamu keliu.

Apibendrindami konferencijos mintis jaunieji lyderiai teigė: „Nėra brangesnio krašto – tik Lietuva. Mes, jaunoji karta, esame atsakingi už jos ateitį, už jos sėkmę, už jos vietą kitų valstybių bendrijoje, tad jau šiandien turime mokytis drąsos išsakyti savo nuomonę, drąsos svajoti, ieškoti ir kurti. Tam mus šiandieną paskatino projektas „Lyderių laikas 3“.

 

Gabrielė Vaitkevičiūtė, IV gimnazijos klasės mokinė,

Plutiškių gimnazijos mokinių prezidentė

 

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.