Trečiojo amžiaus universiteto studentai – miškininkų takais

0
317

Tęsdami renginių ciklą „Mano miesto įmonių praeitis, dabartis ir ateitis“ bei  sėkmingai vykdydami  savo veiklos projekte numatytą savivaldybės įmonių lankymą, Kazlų Rūdos trečiojo amžiaus universiteto (TAU)  studentai pabuvojo  Valstybinėje miškų urėdijoje,  kuri iš kitų išsiskiria mokymo ir mokslinių miškų gausa. Miško muziejaus – informacinio centro, skirto švietėjiškos, informacinės miškininkystės tikslams, vadovas Redas Rutkauskas mielai sutiko priimti svečius.

R. Rutkausko vedami, ekskursijos dalyviai muziejuje susipažino su urėdijos ir jos miškų istorija, prasidėjusia beveik prieš šimtmetį – 1920 metais, kada buvo įkurta Kazlų Rūdos urėdija su pirmuoju urėdu Povilu Malvicu. Muziejaus nuotraukų stenduose atsispindi visas kompleksinis miškų ūkio veiklos vykdymas ir valdymas: svarbūs įvykiai, datos, dirbę žmonės, kultūrinis gyvenimas, saugomos teritorijos, gamtos paminklai, miško sodinimai ir kirtimai, kurie, informacinio centro vadovo Redo teigimu, yra tikrai subalansuoti, nors paprastam žvilgsniui gali atrodyti kitaip.

Muziejus ne tik supažindina lankytojus su urėdijos miškams būdinga flora ir fauna. Čia įrengtas puikus herbaras, padedantis parinkti turimam dirvožemiui tinkamiausią medžių rūšį pagal vyraujančią toje vietoje smulkiąją augmeniją. Daug reikalingos informacijos randa čia mokiniai, miškininkystės studentai, privačių miškų savininkai. Tad miško muziejus, atidarytas prieš 35 metus, kurio idėjos autorius buvo tuometinis direktorius J. Z. Paltanavičius, o steigėjai ir vadovai – P. Greblikas, V. Martinaitis, V.Gelgota, A. Paulauskas bei šiandieninis vadovas Redas Rutkauskas, atlieka ne tik pažintinį, bet ir ugdomąjį darbą.

Ekskursija po muziejų buvo naudinga ir TAU studentams, nes privertė dar ir dar kartą susimąstyti , koks didelis turtas yra mūsų miškai, kaip lėtai jie auga, kaip greitai gali sunykti ir kaip svarbu, kad miškininkus  bei urėdijas šiandien krečiančios reformos bei pertvarkos neštų tik teigiamus padarinius. To atsisveikindami ir palinkėjo ekskursantai, tikėdamiesi, kad Kazlų Rūdos miško muziejaus-informacinio centro durys dar ilgai bus atviros lankytojams.

Birutė Sarapinavičienė

 

Jūsų komentaras

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.