Kazlų Rūdos savivaldybė skelbiama buferine afrikinio kiaulių maro zona

0
1757

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kazlų Rūdos  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija dėl Kazlų Rūdos savivaldybės teritorijos paskelbimo buferine afrikinio kiaulių maro zona.

Vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos  direktoriaus 2018 m. kovo 13 d įsakymu Nr. B1-245 „Dėl 2014 m. rugsėjo 17 d. įsakymo Nr. B1-800 „Dėl buferinės afrikinio kiaulių maro zonos nustatymo“ pakeitimo“,  kiaulių laikytojai, kurių kiaulių laikymo vietos yra Kazlų Rūdos savivaldybės teritorijoje ir neatitinka Biologinio saugumo priemonių reikalavimų kiaulių laikymo vietose, patvirtintų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2011 m. liepos 11 d. įsakymu Nr. B1-384 „Dėl Biologinio saugumo priemonių reikalavimų kiaulių laikymo vietose patvirtinimo“, ne vėliau kaip iki 2018 m. gegužės 1 d. turi paskersti laikomas kiaules savo reikmėms kiaulių laikymo vietoje, išvežti skersti į VMVT patvirtintą skerdyklą arba nugaišinti, jeigu laikomos kiaulės netinkamos skersti, ir jų gaišenas perduoti šalutinių gyvūninių produktų tvarkytojui.

Kiaulių laikytojai gali kreiptis į savivaldybėse sudaromą nuolatinę Nuostolių, kuriuos patyrė gyvūnų savininkai vykdydami gyvūnų užkrečiamųjų ligų židinių likvidavimo ir (arba) dėl šių ligų taikomas veterinarinės sanitarijos priemones, įvertinimo komisiją dėl nuostolių, patirtų vykdant šio įsakymo  reikalavimus, kompensavimo pagal Nuostolių, kuriuos patyrė gyvūnų savininkai vykdydami gyvūnų užkrečiamųjų ligų židinių likvidavimo ir dėl šių ligų taikomas veterinarinės sanitarijos priemones, kompensavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. sausio 5 d. įsakymu Nr. 3D-2 „Dėl Nuostolių, kuriuos patyrė gyvūnų savininkai vykdydami gyvūnų užkrečiamųjų ligų židinių likvidavimo ir dėl šių ligų taikomas veterinarinės sanitarijos priemones, kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Įtarus ligą, būtina nedelsiant informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą visą parą veikiančiu telefonu numeriu 8 800 40403, tiesiogiai kreiptis į  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kazlų Rūdos Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą tel. 8 618 43152, 8 343 95232 arba pranešti privačiam veterinarijos gydytojui.

Kazlų Rūdos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.