Kazlų Rūdos gyventojai pažindinasi su stiklo menu

0
243

Dosni dovana pasiekė Kazlų Rūdos benduomenės  žmones, kuomet VšĮ „Stiklo namai” laimėjo Lietuvos kultūros tarybai parašytus du edukacinius projektus.

„Džiaugsmingo meno laboratorija” – projektas skirtas vaikams iš globos namų ir socialinę riziką turinčioms šeimoms. Edukacijų pradžia kovo mėnesį, pabaiga spalio pabaigoje. Kūrėjai renkasi į edukacijas antradieniais 18 val. Kazlų Rūdos viešosios bibliotekos patalpose.  Pasibaigus  užsiėmimams, surengsime projekto dalyvių parodą Kazlų Rūdos viešosios bibliotekoje.

Kitame, „Skambančių spalvų žaidimų” projekte, kuria Kazlų Rūdos ir aplinkinių regionų ( Višakio Rūdos, Ąžuolų Būdos, Jūrės) senjorai ir žmonės su negalia. Edukacijos vyksta trečiadieniais 16.30 senjorų arba neįgaliųjų namuose. Projektas prasidėjo nuo vasario mėn. ir vyks iki gegužės pabaigos. Pasibaigus kūrybinėms edukacijoms surengsime projekto dalyvių parodą.

Projektų koordinatorė stiklo menininkė Sandra Atkočiūtė į projektus įtraukė šiuos lektorius: menotyrininkę Rūtą Mašanauskaitę, grafikos ir tapybos menininką Justiną  Cechanavičių, lektorių ir vitražistą Artūrą Rimkevičių.

Projektų dalyvius S. Atkočiūtė supažindina su „šalta“ ir „karšta“ stiklo technika, kuriant mozaikas, kompozicijas, sulydant stiklus ar formuojant formas. Tapytojas ir grafikas J.Cechanavičius moko linijos ir piešinio kompozicijos stiklo kūriniuose. Menotyrininkė Rūta Mašanauskaitė supažindina su stiklo istorija, menininkas A. Rimkevičius moko vitražo meistrystės subtilybių.

Susitikę su edukacijos nariais aptariame ir pasirinkame, kokia tema kūriame iš štai šių, aktualių Kazlų Rūdos bendruomenei temų:

a) mano gimtasis miestelis, architektūra ir žymūs žmonės, b) gamta, augalai ir gyvūnai, c) mano šeima ir draugai, d) įamžinsime Kazlų Rūdos rašytojų, poetų, kalbininkų pasakytas mintis.

Projektų dayviai edukacijomis skatinami į bendrystę ir aktyvumą, pažinti stiklo meno istoriją ir technologijų specifiką, išmoks kurti su stiklo medžiaga kūrinius ir skatins domėtis šia, Lietuvoje primiršta meno sritimi, stiklo kūriniais atskleis Kazlų Rūdos miestelio išskirtinumą, kūrybos metu, stiklo ir spalvų terapijoje, lavins bei pažins savyje esantį menininką.

Stiklo menininkų padedami, bendruomenės nariai taps stiklo menininkais ir parodos dalyviais. Šiam kultūriniam ir meniniam projektui tapus tęstiniu, sudalyvautų dar daugiau bendruomenės narių ir renginys galėtų išaugti į stiklo meno mėgėjų festivalį, organizuojamą Kazlų Rūdos savivaldybėje bei jos apylinkėse.

VšĮ „Stiklo namai” inf.

 

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.