Kazlų Rūdoje pasiektas taikus „Litesko“ ir savivaldybės susitarimas

2
558

Kazlų Rūdos savivaldybė ir įmonė „Litesko“ taikiai išsprendė ginčą dėl šilumos ūkio valdymo. Šiandien savivaldybės taryba patvirtino taikos sutartį, pagal kurią „Litesko“ Kazlų Rūdoje baigs veiklą šių metų balandį. Savivaldybė „Litesko“, kuri Kazlų Rūdoje dirbo nuo 2000 metų, sumokės 200 tūkst. eurų kompensaciją už „Litesko“ atliktas investicijas.

„Kazlų Rūdoje įvykdėme visus sutartinius įsipareigojimus ir atlikome planuotas investicijas į šilumos ūkio atnaujinimą. Atlikdami būtinus turto perdavimo darbus tikimės konstruktyvaus bendradarbiavimo su savivaldybe ir „Kazlų Rūdos šilumos tinklais“, – sakė „Litesko“ generalinis direktorius Alexanderis Husty.

Pagal taikos sutartį, 2018-ųjų balandžio 30 d. „Litesko“ perduos savivaldybei ir „Kazlų Rūdos šilumos tinklams“ pagal šilumos ūkio nuomos sutartis valdomą turtą. „Kazlų Rūdos šilumos tinklai“ įsipareigojo įdarbinti Kazlų Rūdos šilumos ūkyje dirbančius „Litesko“ darbuotojus tomis pačiomis darbo sąlygomis, kuriomis jie dirba šiuo metu.

2000 m. Kazlų Rūdos savivaldybė ir „Litesko“ pasirašė miesto šilumos ūkio modernizavimo ir renovacijos sutartį, pagal kurią Kazlų Rūdos aprūpinimas šiluma „Litesko“ patikėtas penkiolikai metų. 2008 m. savivaldybės taryba pratęsė miesto šilumos ūkio nuomą su „Litesko“ dar 15 metų, iki 2030 metų.

2012 m. Konkurencijos taryba nustatė, kad savivaldybės sprendimas dėl sutarties su „Litesko“ pratęsimo prieštarauja Konkurencijos įstatymo 4 straipsniui, nes sutartys buvo pratęstos 15 metų, o ne maksimaliai pagal konkurso nuostatas leistinam 10 metų terminui.

Nuo to laiko vyko teismo procesas ir derybos, kurias šiandien baigia Kazlų Rūdos savivaldybės patvirtinta taikos sutartis. Šią sutartį dar turi patvirtinti teismas.

Nuo 2000 m. „Litesko“ į Kazlų Rūdos šilumos ūkį iš viso investavo virš 1,65 mln. eurų. Įmonė 866 tūkst. eurų skyrė katilinės rekonstrukcijai, 496 tūkst. eurų – šilumos trasų atnaujinimui, 139 tūkst. eurų – šilumos punktų modernizavimui, 152 tūkst. eurų – kitiems šilumos ūkio renovacijos darbams.

Dėl atliktų investicijų gerėjo šilumos ūkio rodikliai. „Litesko“ skaičiavimu, per šilumos ūkio nuomos metus bendrovė nuostolius Kazlų Rūdos šilumos trasose sumažino nuo 28 iki 21 procento. Tinklų papildymas termofikaciniu vandeniu buvo sumažintas nuo 2,6 iki 1 tūkst. kubinių metrų per metus.

„Litesko“ priklauso didžiausiai Europoje energetikos paslaugų kompanijų grupei „Veolia“.

Veolija inf.

2 KOMENTARAI

  1. Pasvajokim ir praeis .; Pigs; šiluma ,kaip ir viskas tik pinga ir pinga, ne dienom ,o valandom.O tai iš ko gyvens ponuliai, kurie priaugę prie labai pelningų ir šiltų kėdučių. Gal kas žinot atsakymą.

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.