Šviesos ieškojimas

0
247

Sausio 6 dieną Kazlų Rūdos savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko  Elvyros Revinskaitės tapybos darbų parodos „Šviesos ieškojimas“ atidarymas. Sausio 6-oji  – Trys karaliai. Trys karaliai atvyksta aplankyti gimusio Jėzaus ir atneša dovanų: aukso, miros ir smilkalų. Trijų karalių dieną nurėdomos eglutės. Baigiasi šventės.

Į Kazlų Rūdos  viešosios bibliotekos salę atvyko taip pat trise. Ne, ne karaliai, bet menininkai:   Elvyra  Revinskaitė, buvusi mūsų kraštietė, baigusi tuometinę Kazlų Rūdos vidurinę mokyklą, dainininkas Valdas Striuzas (bosas) ir akompaniatorė Jurgita Umaraitė. Svečiai padovanojo nuostabų koncertą. Savo programoje solistas Valdas Striuzas padainavo daug gražių giesmių ir dainų, arijų iš operų:  Franz Gruber Joseph Morkh ,,Tyli naktis“,  ,,Tai gražiai mane augino“ (muz. Vytauto Malakausko, žodž. Justino Marcinkevičiaus), ,,Vakaro malda“ (muz. Algimanto Bražinsko, žodž.  Algimanto Baltakio), ,,Susitikt tave norėčiau vėlei“ (muz. Konrado Kavecko, žodž. Vaidoto Spudo),  Eldo di  Lazzaro ,,Gitara “, Cesar  Franck  ,,Panis angelicus“ ir kitas.

Tapytoja Elvyra Revinskaitė papasakojo apie savo  kūrybą, kaip gimsta paveikslai. Elvyra daug  keliauja . Jos hobi – alpinizmas, kalnai, nepažįstamos šalys. Vaizdai nuo kalnų aukštumos, saulėlydžiai, spindulių žaismas kalnų viršūnėse, kelionių įspūdžiai, sunki kuprinė ant pečių, žvilgsnis į prarajas, į Saulę, kuri atrodo čia pat už kalno keteros. Apkeliavusi buvusios  Tarybų Sąjungos  kalnus – Kaukazą, Pamyrą, Tian – Šanį, Fanus, Chibinus. Aplankiusi Norvegiją, Prncūziją, Kroatiją, Italiją, Maroką, Nepalą, Indiją, Tailandą.

,,Kalnuose sėmiausi įkvėpimo savo paveikslams. Iš kelionių prisiminimų susidarė darbų ciklas ,,Šviesos ieškojimas“ Savo darbuose  siekiu pozityvaus ,teigiamo santykio su pasauliu ir amžinų vertybių, kurios amžinos kaip kalnai“ pasakojo dailininkė Elvyra Revinskaitė.

Elvyra Revinskaitė – inžinierė, baigusi KTU radijo elektronikos specialybę. Nors studijavo tiksliuosius mokslus, tačiau visada domėjosi daile. Kai baigė Kazlų Rūdos vidurinę mokyklą, direktorius Žukauskas  paklausė jos mamos, kur Elvyra žada studijuoti. Mama  pasakė, kad studijuos tiksliuosius mokslus. Tada direktorius paklausė, kodėl ne meną, dailę? Jau tada mokykloje pastebėjo, jog Elvyra turi gabumų menui.

Vėliau tapybos mokėsi  2005–2006 J. Stauskaitės  Vilniaus vaikų  ir jaunimo dailės mokykloje pas dailininką Žydrūną Mirinavičių.

2007–2011 m. Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje – vakarinėse studijose pas dailininkę Editą Utarienę.

2012 m. mokėsi japoniškos tapybos pas dailininkę Dalią Dokšaitę.

2013–2017 m.  – tapybos aliejumi  pas tapytoją Eglę Velaniškytę.

2006–2007 m. dalyvavo Vaikų ir jaunimo MENO galerijoje grupinėse parodose.

2017 m. spalio mėnesį surengė personalinę parodą Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinyje.

Valdas Striuzas dirba Kultūros Paveldo departamente. Istorikas. Renka medžiagą apie partizanus. Laisvalaikiu dainuoja (bosas).  Jis išleidęs du diskus: ,,Agluonos pakrantėm“ ir ,,Didis Valdove!“. Tai  nepakartojamo grožio balso savininkas. Dainuoja dainas, giesmes, arijas iš operų.

,,Šviesos ieškojimas“… Vieni ieško šviesos mene, dailėje, nuotraukose, drobėje, žmonių širdyse. Kiti  šviesą skleidžia  dainomis, muzika, širdies šiluma. Šviesa jau  grįžta. Šiandien  saulė pakilo jau per gaidžio žingsnį. Jos spinduliai  jau vis daugiau užtrunka žemėje. Šviesos ieškome  kūryboje, mene, muzikoje, rankdarbiuose, žmonių akyse.

Ačiū rengėjams, svečiams ir lankytojams, kad rado laiko šeštadienio popietėje susitikti ir kartu pasidalinti  šiltu šviesos blyksniu – paroda ir koncertu.

Paroda veiks iki vasario 6 dienos.

 

Elena Dekaminavičienė

 

 

 

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.