Perskaičiau knygą…

0
239

Sausio 25 dieną Kazlų Rūdos savivaldybės viešosios bibliotekos salėje Trečiojo Amžiaus  Universiteto  (TAU) klausytojai dalyvavo rašytojos, literatūros kritikės Elenos Dekaminavičienės, gyvenančios  Kazlų Rūdoje, knygos ,,Perskaičiau knygą“ (UAB leidykla ,,Dobilas“ Jonava, 2017, p.233 ) pristatyme.

Prieš renginį vykusioje parodoje lankytojai galėjo susipažinti  su Elenos Dekaminavičienės išleistomis knygomis, apžiūrėti diplomus, padėkos raštus, vardines juostas.

Renginį vedė Rita Pleseckienė. Ji supažindino su Elenos Dekaminavičienės biografija, perskaitė įžangą, esančią knygoje, pažymėjo, kad poetė, rašytoja, literatūros kritikė 2017 metais birželio mėn. 17 dieną Jonavoje, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos valdybos nutarimu ,,Už  literatūrinius darbus apie  LKRS narius Leonardą Matuzevičių, Janiną Marcinkevičienę, Birutės Lengvenienės gyvenimą ir veiklą bei studiją ,,Perskaičiau knygą…“ suteiktas nusipelniusios  Lietuvos Kaimo Rašytojos vardas. Tokie vardai buvo suteikti  bibliotekininkei, publicistei Redai Kiselytei ( Rokiškis ) ir  publicistui Albinui Klizui(Gargždai). Renginyje dalyvavo Trečiojo  Amžiaus Universiteto moterų ansamblis ,,TAU“. Moterys padainavo dainą ,,Pušelė“žodž. Juozo Ardzijausko ir romansą ,,Tylūs  armonikos tonai“. Rita Pleseckienė  pristatė  autorės kūrybą.

Janina Draugelienė pasirinko iš knygos recenziją  apie Aldonos Ivaškevičiūtės – Blažienės knygą ,,Negrįžta upės atgalios“. Pasirinkusi šią autorę, ji papasakojo apie jos gyvenimą, kūrybą, kaip apie asmenybę, kadangi gyvendama greta, Jūrės miestelyje, turėjo progą artimiau ją pažinti, bendrauti, lankytis jos namuose, kūrybos vakaruose, perskaityti jos kūrybą, klausytis jos muzikavimo.

Po kiekvieno pasisakymo buvo atliekami kūriniai, kuriuos mielai sutiko atlikti Rimvydo Žigaičio menų mokyklos auklėtiniai. Jie kankliavo kanklėmis, grojo gitara, dainavo dainas.

Lina Nesterovičienė pasirinko poetą Joną Aistį. Paskaitė jo eilėraštį ir nagrinėjo, kūrybą taip, kaip ji suprato, kokios mintys kilo jos galvoje, perskaičius vieną ar kitą kūrinį religine tematika.

Bibliotekininkė Aldona Lukoševičienė pasirinko  Janinos Marcinkevičienės kūrybą. Perskaitė  pasirinktą eilėraštį, nagrinėjo jos kūrybą, žavėjosi jos tautiškumu kūryboje, vaizdingumu ir lyriškumu bei žodžiais kurie visada ,,paliečia širdį“. Pasidžiaugė, kad poetė, nors ir sulaukusi garbingo amžiaus, yra dar kūrybinga ir produktyvi.

Pasveikinimo žodį susirinkusiems  tarė TAU direktorė Virginija Radžiūnienė, kalbėjo Danguolė Botyriūtė.

Po visų pasisakymų žodis  buvo suteiktas Elenai Dekaminavičienei. Ji papasakojo apie savo kūrybos pradžią, perskaitytą pirmą knygą, parašytą pirmą eilėraštį. Paskaitė keletą savo naujausių eilėraščių, atsakinėjo  į klausimus. Prie arbatos puodelio dar ilgai  vyko pokalbiai apie kūrybą, literatūrą, knygas, kultūrą. Kuriami darbo planai ateičiai: susitikimai su poetais, dailininkais, menininkais, audėjomis ir mezgėjomis.

TAU universitetas, pradėjęs kultūrinę studiją Lietuvos 100–čio garbei, toliau tęs pažintis  ir susitikimus  su kraštiečiais.

 

TAU inf.

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.