Kazlų Rūdos policijos komisariatas kviečia dalyvauti projekte „Kaimynas“

0
414

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kazlų Rūdos policijos komisariatas vykdo projektą „Kaimynas“, finansuojamą Policijos departamento  prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos bei kviečia visus Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių narius aktyviai  prisijungti prie jo įgyvendinimo.

Projekto paskirtis -gyventojų saugios aplinkos kūrimo (įskaitant ir aplinkos dizainą)  ir viešos tvarkos pažeidimų prevencijos  formų gerinimas   Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenėse.

Projektu   siekiama skatinti visuomenės aktyvumą prevencijos srityje, bendrai  užkertant kelią nusikalstamumui ir pažeidimams.

Aktyviausi asmenys, bei bendruomenės turės galimybę dalyvauti Kazlų Rūdos policijos komisariato  skelbiamame konkurse bei  laimėti socialinių partnerių – Kauno kolegijos technologijų fakulteto Aplinkos inžinerijos  katedros „Želdiniai ir jų dizainas studijų“ programos studentų ir dėstytojo pasirinktos vietos apželdinimo projektą, bei kitus projekto iniciatorių įsteigtus  prizus.

Kodėl kaimynai buriasi?

Jau tapo šiuolaikinio gyvenimo realybe, kad daugelio nūdienos bendruomenių tarpusavio santykiai tampa mažiau asmeniški, nei buvo prieš kurį laiką. …

Paklauskite bet kurio žmogaus, kuris buvo apvogtas… Šokas ir bejėgiškas pyktis, kad į tavo namus buvo įžengęs svetimas, įsirėžia atmintyje ilgam.

Statistika skelbia, kad vagystė įvykdoma kas dvi minutes, o bent kartą gyvenime buvo apvogti septyni iš dešimties gyventojų.

Yra ne tiek ir mažai galimybių užtikrinti, kad kita vagies auka netaptumėte ir Jūs patys. Turto draudimas, signalizacijos įvedimas, pinigų ir vertybių saugojimas ne namuose, bet banko saugyklose, galų gale-privačių saugos tarnybų paslaugos. Viena iš tokių priemonių-ir Saugios kaimynystės programa, Lietuvoje veikianti jau daugiau nei dešimtmetį. Norėdami užsitikrinti savo saugumą ir padėti policijos pareigūnams, žmonės imasi kurti saugią aplinką patys ir buriasi į saugios kaimynystės grupes.

Saugi kaimynystė – kas tai?

Lietuvoje saugios kaimynystės modelis grindžiamas bendradarbiavimu tarp policijos, savivaldos, institucijų ir pačių bendruomenių. Pagrindinis principas- bendruomenės įtraukimas į visuomenės saugumo veiklą.

Saugios kaimynystės programa susiformavo Jungtinėse Valstijose. Pagrindinis  saugios kaimynystės principas, padedantis mažinti nusikalstamumą, -gyventojų atliekamas aplinkos stebėjimas ir policijos informavimas apie pastebėtas situacijas, kurias galbūt galėtų sukelti galimi nusikaltėliai.

Pasaulyje vykdomos saugios kaimynystės programos gali būti inicijuojamos arba policijos pareigūnų arba pačių gyventojų.

Kokios galimos saugios kaimynystės formos?

Bendradarbiavimas su policija, gyventojų susirinkimai, aplinkos stebėjimas, patruliavimas ( pėsčiomis ir mobilūs), bendri prevenciniai renginiai, užsiėmimai.

SVARBU ŽINOTI : Saugios kaimynystės programa skirta pastebėti, užfiksuoti ir pranešti apie vykdomą nusikaltimą, o reaguoti į jį privalo tik atsakingos jėgos struktūros !

Saugios kaimynystės nauda

Saugi kaimynystė-ganėtinai nauja idėja, nors ir yra pagrįsta vienu seniausių ir paprasčiausių žmonių elgesio modelių-kaimyno pagalba kaimynui. Ši programa padeda išvengti nusikaltimų, suteikia informacijos apie konkrečioje teritorijoje vyraujančius nusikaltimus, skatina visuomet pranešti apie įvykdytą nusikaltimą, leidžia susipažinti su specifiniais nusikalstamumo duomenimis, užtikrina glaudesnį kaimynų bendravimą ir partnerystę su policijos pareigūnais.

Ar Jums reikalinga saugios kaimynystės grupė?

Kaip ir bet kuri savanoriška veikla, Saugios kaimynystės programa visų pirma reikalauja laiko ir pastangų. Pati kaimynystės idėja reiškia, jog vieno asmens jėgomis šios programos vykdyti neįmanoma-pirmiausia reikia užmegzti ryšius su kaimynais ir įsitikinti, kad kiemo problemas dauguma gyventojų mato vienodai. 2015 metais VRM atlikta gyventojų apklausa parodė, jog net 80 proc. žmonių, sužinoję, kad jų aplinkoje padaugėjo nusikaltimų ar teisės pažeidimų, patys aktyviai imtųsi veiksmų, padedančių kurti saugesnę aplinką.

Norėdami įvertinti savo teritorijoje saugumą, informacijos apie šalia įvykdomus nusikaltimus galite rasti ir nusikalstamumo žemėlapyje ( http:// www.ird.lt/nvzgr/map/), kuriame pateikiama aktuali policijos registrų informacija pagal pasirinktą adresatą.

Dėl išsamesnės informacijos apie vykdomą projektą „Kaimynas“,  saugios gyvenamos aplinkos kūrimą, esamų  „Saugių kaimynysčių“ aktyvinimo bei naujų   steigimo galimybes  prašome kreiptis į bendruomenių pareigūnę Akvilę Krunglevičienę tel. nr. 8 614 20654 arba 8 343 33102.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kazlų Rūdos policijos komisariato informacija parengta pagal Saugios kaimynystės vadovą.

Apsispręsti, ar programa išties jums reikalinga, padės ir šis klausimynas.

1. Ar jaučiatės saugūs savo gyvenamojoje teritorijoje?

a) Ne

b) Taip

c) Sunku pasakyti

2. Ar per praėjusius metus esate nukentėję nuo vagysčių, plėšimų, sukčiavimo ar kitų nusikaltimų ?

a) Taip

b) Ne

c) Ne , tačiau girdėjau, kad nuo to nukentėjo mano kaimynai ar man artimi  žmonės

3. Ar Jūsų  aplinkoje kyla problemų  dėl triukšmo, automobilių statymo, gyvūnų priežiūros taisyklių ar kitų pažeidimų ?

a)Taip

b) Ne

c) Sunku pasakyti

4. Ar jaudinatės dėl nepilnamečių vaikų saugumo ?

a) Taip, nes aplinka nėra visiškai saugi

b)Manau, kad mūsų aplinkoje jiems saugu

c)Sunku pasakyti

5. Ar Jūsų name įrengtos šarvuotos durys, vaizdo kameros bei kitos apsaugos sistemos ?

a) Ne

b) Taip

c) Ne, tačiau planuojame tai padaryti artimiausiu metu

6. Ar jaustumėtės saugiau, pažinodami savo kaimynus?

a) Ne

b) Taip

c) Sunku pasakyti

7. Ar norėtumėte žinoti, kokie nusikaltimai bei kiti teisės pažeidimai dažniausiai įvykdomi Jūsų kaimynystėje?

a) Taip

b) Ne

c) Man tai nerūpi

8) Ar norėtumėte geriau pažinti policijos pareigūnus , aptarnaujančius Jūsų gyvenamąją vietovę?

a) Nežinau, kuo jie man gali padėti

b)Taip

c) Ne

9) Ar turite pakankamai informacijos, kaip netapti nusikaltimo auka ar apsaugoti savo turtą ir nuosavybę?

a) Ne

b) taip

c) Nesu įsitikinęs

10) Ar manote, jog bendradarbiaudami su kaimynais ir policija galėtumėte susikurti saugesnę aplinką ?

a) ne

b) Taip

c) Neturiu nuomonės


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.