Kazlų Rūda – aukštų šildymo kainų vicečempionė

8
691

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) paskelbė sausio mėnesio šildymo kainų statistinius duomenis.

Kazlų Rūda 2018 metus pradeda būdama aukštų šildymo kainų vicečempione – brangiau už kazlųrūdiečius (8 ct/kWh) šį mėnesį mokėti teks tik biržiečiams (8,01 ct/kWh).

Negana to, „Kazlų Rūdos laikraščio“ redakciją užplūdo pasipiktinusių gyventojų skambučiai dėl gruodžio mėnesį ženkliai išaugusio šilumos kiekio suvartojimo, nors šalies sinoptikų teigimu, gruodžio mėnesio vidutinė oro temperatūra svyravo nuo 0,0 °C rytiniuose šalies rajonuose iki 3,6 °C pajūryje. Ką apie tai mano daugiabučių šilumos punktus administruojančios savivaldybės įmonės „Kazlų Rūdos komunalininkas“ atstovai kviečiame skaityti kitos savaitės, sausio 27 d. „Kazlų Rūdos laikraščio“ numeryje.

Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina sausio mėn. yra 5,19 ct/kWh (be PVM) ir, palyginus su gruodžio mėn., pokytis sudaro 2,17 proc. 2018 m. sausio mėn., palyginus su 2017 m. sausio mėn., vidutinė šilumos kaina didėjo 7,45 proc. (esminė priežastis: atlikus anksčiau vilniečiams šilumą tiekusios UAB „Vilniaus energija“ sąnaudų patikrinimą ir nustačius naujas šilumos kainos dedamąsias šilumos kaina buvo sumažinta 0,34 ct/kWh, AB „Vilniaus šilumos tinklai“ kainoje ši kompensacija vartotojams nėra taikoma).

Komisijai nustačius naujas bazines šilumos kainas, sausio mėn., palyginus su gruodžiu, UAB „Skuodo šiluma“ aptarnaujamiems vartotojams šilumos kaina mažėja 21,21 proc. (1,75 ct/kWh be PVM). UAB „Raseinių šilumos tinklai“ aptarnaujami vartotojai už šilumą moka 9,07 proc. (0,50 ct/kWh be PVM) mažiau – Komisija šilumos kainas nustatė vienašališkai, Raseinių r. savivaldybės tarybai laiku nepriėmus sprendimo.

Sausį, palyginus su gruodžio mėn., AB „Kauno energija“ aptarnaujamiems vartotojams šilumos kaina tiek dėl brangiau pačios bendrovės gaminamos šilumos, tiek dėl brangiau įsigytos šilumos iš nepriklausomų šilumos gamintojų didėja 9,04 proc. (0,47 ct/kWh be PVM). Dėl didesnės biokuro kainos UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ aptarnaujami vartotojai už šilumą moka 5,71 proc. (0,28 ct/kWh be PVM) brangiau.

Šilumos kainos 2018 m. sausio mėn., ct/kWh su PVM

Skaičiuojant 2018 m. sausio mėn. šilumos kainą buvo naudojamos 2017 m. lapkričio mėn. kuro kainos. Faktinės įsigyto kuro kainos, išskyrus energijos išteklių biržoje įsigyto kuro kaina, yra ribojamos Komisijos skelbiamomis vidutinėmis šalies kuro (žaliavos) kainomis. Vidutinės šalies kuro (žaliavos) kainos yra skelbiamos Komisijos tinklalapyje. Atkreipiame dėmesį, kad šilumos tiekėjų iš nepriklausomų šilumos gamintojų superkamos šiluma kaina negali būti didesnė nei šilumos tiekėjo palyginamosios šilumos gamybos sąnaudos.

VKEKK, KRL inf.

8 KOMENTARAI

  1. Kvailiai pastate nauja katiline ir atidave privačiam tiekeju, tad dabar nera ko ir stebetis. Bet jau bent kazkur pirmaujam, gal kita menesi busim ir pirmi, jau nedaug beliko.

  2. savivaldybe guode gyventojus-jau kai perimsim is Litesko sildymo bizni,oj kaip jums bus gerai…Ta gerai mes jau matom.kazin….kam ir kiek nubyrejo uz sia afera?

  3. Is vis reikia atsijungti nuo to centrinio šlidymo. Daugiabutyje yra dujos ir valio – pasistatai dujinį katilą ir patc kiek nori tiek šildaisi bute.

  4. meluoja visi visur ir visada….. atsimenu pradedant siuksliu tvarkyma, tvirtino, kad ateityje mazejant siuksliu atpigs ju isvezimas… nu atpigo…. dar buvo ideja nuo svorio moket prapuole ir taip visose srityse…. miestas kaip rusijos kaimas atrodo…

  5. Kai kuriuos vadus tikrai patys išsirinkom, bet yra tokių, kuriuos išveja iš rojaus sodų per duris ,o jie į šiltą ir pelningą kėdutę sugrįžta atgal įlįsdami per kaminą. O paskui susisodina savo draugelius už kuriuos niekas niekada nebalsavo ir nebalsuos. Tie nabagėliai sėdi ausis suglaudę ir bijo, net savo ale viršininko ir žvilgsnio. Taip, kad Kazlus valdo ,mano nuomone ,net nerinktas kaimiečių ,kaip Jūs vadinat.Ir tie nabagėliai bailiai per tarybos posėdžius rankutes kilnoja ,kad viskas okei.

  6. Lopai valdzioje ir tiek. O tuos lopus dar didesni lopai renka. Atrodo savivaldybe skirta tik visam sbrodui suteikti darbo vieta, kuriam svarbu tik atsedeti nuo 9 iki 17 valgant snarglius ir tik, kad nieko daryti nereiketu. Apgailetina.

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.