Trečiojo amžiaus universiteto studentai užbaigė savivaldybės finansuojamą projektą „Vanduo-sveikatos pagrindas“

0
254

Jau 3 metus Kazlų Rūdos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) Sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo fakulteto studentai dalyvauja Kazlų Rūdos savivaldybės finansuojamam  projekte  „Vanduo- sveikatos pagrindas“. Projekto tikslas  – skatinti vyresnio amžiaus ir  skirtingos socialinės padėties žmones užsiimti aktyvia fizine veikla, propaguojant  užsiėmimus vandenyje.

Šiais metais projekte dalyvavo 20 Kazlų Rūdos trečiojo amžiaus universiteto fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos fakulteto studentų.   Projekto dalyviai – senjorai ir neįgalieji, turintys problemų su įvairiomis atramos ir judėjimo aparato ligomis bei  stuburo skausmais, išvaržomis, turėjo galimybę stiprinti nugaros raumenis, išsivaduoti iš juos pastoviai lydinčio skausmo.

Užsiėmimai vyko spalio- lapkričio – gruodžio mėn. Buvo suorganizuota 8 išvykos į Marijampolės sveikatingumo centrą „Sveikatos banga“, kur kvalifikuota kineziterapeutė vedė mankštas vandenyje. Po aktyvios sportinės mankštos buvo sudaryta galimybė naudotis garinės pirties ir saunos malonumais, pasilepinti sūkurinėje vonioje.

Projekto vykdymo metu buvo įvykdyti visi numatyti uždaviniai. Visiems  projekto dalyviams pagerėjo bendras sveikatos stovis, nuotaika, sumažėjo nervinė įtampa ir stresas,  kiti teigė, kad po šių procedūrų neturi problemų dėl padidėjusio kraujospūdžio ir  skausmo.

Projekto  „Vanduo- sveikatos pagrindas“  dėka  senjorai įsitikino vandens procedūrų nauda ir tikisi  tęsti mankštas vandenyje ir kitais metais.

TAU inf.

 

 

 

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.