Kelionė šimtmečio taku….

0
387

Mokyklos jubiliejus-puiki proga susimąstyti: sustoti ir pagalvoti apie praėjusių dienų prasmę, prisiminti visus tuos, kurie kūrė mokyklos istoriją.

Lapkričio 25-ąją dieną atrodė, kad į Jankus sugužėjo visa Lietuva. Tokia gausybė šventiškai nusiteikusių žmonių paminėjo mokyklos 100-metį.

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Višakio Rūdos bažnyčioje. Mokiniai ir mokytojai nešė atnašas: žvakę kaip šviesos simbolį, įvairiaspalvę puokštę, naujai išleistą mokyklos istoriją „Kelionė šimtmečio taku“,eucharistinę duoną ir vyną.

Prie mokyklos buvo atidengtas buvusių mokinių rūpesčiu ir lėšomis pastatytas paminklas. Visus susirinkusius į mokyklą iškilmingai pasitiko Kazlų Rūdos pučiamųjų orkestro (vadovas Rimantas Gelgota) muzika.

Šventėje dalyvavo seimo narys K. Mažeika, meras V. Kanevičius, administracijos direktorius V. Kazlas, švietimo skyriaus vedėja B. Zaveckienė, Tarybos narės V. Kazlienė, R. Kneizevičienė, savivaldybės švietimo įstaigų vadovai, seimo nario padėjėja, buvusi mokyklos mokinė J. Merkevičiūtė.

Mokyklos istorija buvo perteikta buvusių mokinių prisiminimų ištraukomis. Įdomu buvo ir tai, kad prisiminimus skaitė buvę mokyklos mokiniai, o dabar dirbantys mokytojai E. Kančienė (ji ir buvo istorijos pristatymo sumanytoja ir kūrėja),  R. Rinkevičius,  D. Rinkevičienė, dvi gimnazistės E. Vaitkevičiūtė ir S. Sprainaitytė, bei aštuntokas R. Kančys.  Salėje buvę mokiniai ir mokytojai išgirdo savo užrašytas mintis, išgyvenimus.  Po šios istorijos pamokos prasidėjo svečių sveikinimai, buvusių mokinių prisiminimai. Visus pradžiugino buvusios mokytojos A. Pranskevičienės bei gimnazisčių Simonos ir Danielės atliekamos dainos, muzikos mokyklos direktorės ir mokinukių smuikavimas,  mokyklos mokinių  spalvingi šokiai, mokytojos R. Venslauskienės paruoštų kolektyvų meniniai pasirodymai, mokytojų šokis, bei kapelos „Jankai“ skambios melodijos. Šventės akordas buvo visų atliekama mokyklos daina, kuriai žodžius ir melodiją parašė mokyklos mokytojos E. Kančienė ir R. Venslauskienė.

Dar ilgai vyko prisiminimų vakaras salėje, klasėse. Visi džiaugėsi, kad  mokykla švenčia tokį gražų jubiliejų, kuris tikrai sukvietė sugrįžti daugelį į širdžiai mielą kraštą, susitikti su buvusiais draugais, mokytojais. Nuoširdžiai norisi padėkoti visiems, kurie parėmė mums labai brangų renginį.

Zita Čibirkienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.