Kazlų Rūdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

0
153

Afrikinis kiaulių maras (AKM)  2017 m.  lapkričio  22 d. nustatytas  Vilkaviškio r. sav., Keturvalakių sen. vienam sumedžiotam šernui.

Kol kas AKM nėra aptiktas Marijampolės, Kalvarijos, Šakių, Kazlų Rūdos savivaldybėse, nors jos yra didesnės rizikos zonoje. Nuo Marijampolės savivaldybės ribos iki artimiausio užkrato Lazdijų rajone – tik 11 km. Taigi tik laiko klausimas, kada šis virusas pasireikš ir Kazlų Rūdos savivaldybėje.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kazlų Rūdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad norintys auginti kiaules laikytojai turi įgyvendinti pagrindinius biologinio saugumo reikalavimus:

• registruoti kiaulių laikymo vietas (bandas) ir kiekvieno ketvirčio pirmą mėnesį deklaruoti jose laikomų kiaulių skaičių, nurodyti bandos atpažinimo numerį, o prieš išvežant kiaules iš laikymo vietos – įsegti į ausį dviejų dalių įsagą su bandos numeriu;

• įrengti veikiančius dezinfekcinius barjerus prie įėjimo į kiaulių laikymo vietas, užpildytus veterinariniais biocidiniais produktais;

• aptverti patekimo į tvartą vietą;

• keisti drabužius ir avalynę prieš įeinant į tvartą;

• nešerti kiaulių termiškai neapdorotomis žaliavomis, žaliąja mase;

• nelaikyti ir neišleisti kiaulių į lauką.
Nesilaikydami biologinio saugumo reikalavimų Jūs keliate grėsmę ne tik savo ūkyje laikomoms kiaulėms, bet ir aplinkiniams kiaulių ūkiams.

Nuo spalio mėnesio Lietuvoje pradėta skatinti medžiotojus 300 eurų išmokomis už kiekvieną sumedžiotą vyresnę nei 24 mėnesių amžiaus šerno patelę. Taip tikimasi sumažinti šernų populiaciją, nes jų produktyvumas aukščiausias nuo 2 metų amžiaus. Už pranešimą apie aptiktą šerno gaišeną medžiotojui mokama 30 eurų, o už radinio sutvarkymą – dar 30 eurų.

Pranešti apie rastą šerno gaišeną skatinami ne tik medžiotojai, bet ir kiti žmonės, jiems už pranešimą mokama taip pat 30 eurų.

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.