Miškuose vyksta medžioklės su varovais

0
190

Nuo spalio 15-osios Lietuvoje leidžiama medžioklė su varovais. Šių metų varyminėse medžioklėse galima medžioti tauriuosius elnius, briedžius, stirnas, šernus, vilkus, šakalus, lapes, mangutus ir kiškius.

Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos Miško želdinimo ir aplinkos apsaugos inžinierius Renatas Budrys pasakoja, kad kiekvieno sezono medžioklė naudinga žvėrių populiacijos reguliavimo prasme, atliekant selekcinį darbą, kuomet naikinami ligoti ir senyvi žvėrys. Neretai miškų masyvuose gyvūnų beieškodami medžiotojai suteikia miškininkams ir aplinkosaugininkams naudingos informacijos apie pastebėtą žalą gamtai.

Šiais metais šalyje leista sumedžioti 60 vilkų. Tačiau Kazlų Rūdos girioje vilkų nėra gausu. Kasmet nustatyti jų tikslų skaičių darosi vis sunkiau, nes dėl trumpėjančių ir šiltėjančių žiemų nelengva aptikti vilkų pėdas. „Savivaldybės miškuose vilkų yra, tačiau apie jų gausumą spręsti objektyviai sunkoka nes nebuvo sąlygų (sniego dangos – red.past.) vykdant jų apskaitą“, – sako Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento Kazlų Rūdos agentūros vedėjas Algimantas Paplauskas.

Aplinkosaugininko teigimu, 2016-2017 metų medžioklės sezone savivaldybės teritorijoje nebuvo registruoti atvejai, kuomet vilkai buvo užpuolę naminius gyvulius.

Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo skyriaus vyriausiasis specialistas-ekologas Juozas Vitkukunas tvirtina, kad pastaraisiais metais ir kiti laukiniai žvėrys savivaldybės gyventojams nebuvo ypač pavojingi. „Šiemet jokių nusiskundimų dėl laukinių gyvūnų padarytos žalos negauta, o praėjusiais metais tyrėme informaciją dėl šernų padaryto nuostolio savivaldybės gyventojai priklausančioje žemėje“, – „Kazlų Rūdos laikraščiui“ pasakojo savivaldybės ekologas.

Aplinkosaugininkas A. Paplauskas teigia, kad šiemet, kaip ir kasmet bus organizuojami reidai siekiant užtikrinti saugaus elgesio medžioklėje reikalavimų laikymąsi. Reidų metu bus tikrinama, ar laikomasi medžioklės taisyklių reikalavimų ar teisingai pildomi ir išduodami  medžioklės lapai, ar medžioklės vadovai atlieka jiems pavestas pareigas, ar turima licencijos medžiojamiesiems gyvūnams, tikrinamas tinkamas licencijų naudojimas. Taip pat bus tikrinami medžiotojų bilietai – ar yra specialios žymos apie saugaus elgesio medžioklėje žinių ir praktinių medžiojimo įgūdžių patikrinimus, ar savalaikiai pateikti duomenys medžiotojų sąvadui ar medžiotojai ir varovai dėvi tinkama apranga, t.y. liemenes, juostas ant kepurių.

A. Paplausko teigimu, 15 Kazlų Rūdos savivaldybėje registruotų medžiotojų būrelių nariai yra atsakingi medžiotojai, tad pastarųjų metų varyminėse medžioklėse neužfiksuota jokių žymesnių incidentų, nėra duomenų ir apie gyvajai gamtai padarytą žalą.

 

„Kazlų Rūdos laikraščio“ inf.

 

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.