Mentorystės projektas ,,Ateities lyderiai“

4
324

Kamilė AKELAITYTĖ

Antrą etapą pradedantis mentorystės projektas „Ateities lyderiai“ savo veiklą tęsia tikslingai –  mažina atskirtį tarp provincijos ir miesto moksleivių, įkvepia gimnazistams pasitikėjimo, padeda jiems pasirinkti tinkamą karjeros kelią. Projektas, pasitelkdamas buvusius mokinius, jau judančius sėkmingos karjeros link, kviečia ir motyvuoja paauglius siekti savo užsibrėžtų tikslų.

Prieš metus dvylikai pirmųjų programoje užsiregistravusių Kazlų Rūdos savivaldybės gimnazistų buvo priskirti mentoriai. Buvo siekiama, kad kiekvienas mentorius būtų vienaip ar kitais susijęs su sritimi, kurioje savo ateitį mato gimnazistai. Ypatingo dėmesio susilaukė medicinos sritis. Susidomėjimas ja buvo didžiausias, tad ir mentorių dirbančių, ar vis dar studijuojančių  mediciną ir su ja susijusius dalykus, reikėjo daugiausiai.

Prie projekto prisijungusiems nariams jų mentoriai tapo mokytojais, patarėjais bei bendraminčiais. Gimnazijos abiturientė Ugnė Vosyliūtė tikina, jog prie projekto prisijungė, nes niekada neatsisako pagalbos, padrąsinimo iš reiklių žmonių. Pramogų, kūrybos industrijas studijuoti planuojanti mergina iš projekto tikėjosi patarimų dėl artėjančių egzaminų, studijų. Medicinos mokslus ketinanti studijuoti Ugnė Agijevičiūtė išdrįso paminėti, jog prie projekto prisijungė suvokusi, jog mentorius gali padėti jai įveikti tam tikrose srityse jaučiamas spragas, bei tuo pačius pasiekti užsibrėžtus tikslus. ,,Tikiuosi, jog mentoriai suteiks man žinių, kurių galbūt negaliu gauti iš aplinkinių, padės suvokti ar tikrai noriu šios specialybės, ar verta dėl jos stengtis“- prieš projekto pradžią kalbėjo abiturientė. Šiandieniniai Ugnės atsiliepimai apie projektą džiuginantys: ,,Aš labai džiaugiuosi turėjusi puikią galimybę sudalyvauti projekte ,,Ateities lyderiai“, kuris man padėjo visiškai apsispręsti, kokią specialybę noriu studijuoti baigusi mokyklą. Man buvo be galo smagu ir smalsu bendrauti su savo mentore, kuri dalinosi savo įgytomis žiniomis ir įspūdžiais, kuriuos įgijo studijuodama odontologiją. Tikrai nesigailiu sudalyvavusi ir tikrai rekomenduoju bei noriu paskatinti kitus moksleivius įsijungti į projekto veiklą. “

Iš vykdomo projekto pasisemti kuo daugiau žinių bei sužinoti naudingos informacijos panoro ir verslo kūrimu besidomintis Ignas Matusevičius: ,,Suvokdamas anglų kalbos svarbą, kuria planuoju studijuoti savo pasirinktą sritį, norėčiau ypatingai patobulėti, kad paskaitos, bendravimas ar kita veikla man nekeltų jokių nepatogumų. Apibendrinant norėčiau tiesiog pasiruošti ateičiai ir ją sutikti ramiau, kadangi žinau, kad būtent šioje srityje mokykla mažai kuo gali padėti“.  Dar vieną moksleivę, Inetą Juodžbalytę labiausiai domina studijos užsienyje. Atsakyti į iškilusius klausimus susijusius su studijomis svetur merginai padėjo mentorė, kuri įgijo išsilavinimą Danijoje. ,,Labai džiaugiuosi, jog turėjau galimybę dalyvauti ,,Ateities lyderių“ projekte. Gavau daug naudingų patarimų, atsakymų į iškilusius klausimus apie studijas užsienyje. Projekto organizatorių, buvusių gimnazijos mokinių sėkmės istorijos, nuoširdus bendravimas, noras padėti paskatino permąstyti savo ateities planus, suteikė motyvacijos siekiant naujų tikslų“- įspūdžiais dalinosi Ineta.

Pasirinkti tinkamą karjeros kelią nėra lengva. Aktyvi dvyliktokė Greta Plioraitytė dėl studijų pasirinkimo vis dar dvejoja: ,,Nesu galutinai apsisprendusi, mane traukia trys sritys: taikomoji matematika, inžinerija ir visiškai priešinga kryptis kūrybinės industrijos. Noriu būti užtikrinta savo sprendimu, ir, manau, jog ,,Ateities Lyderiai“ padės man priimti teisingą sprendimą.“.  Pagalbos neatsisakė ir savo nuomonę drąsiai išsakė vienuoliktokas Arminas Zinkevičius: ,,Manau, kad tokio pobūdžio projektai yra kur kas didesnė pagalba nei rengiamos kelionės į su studijomis susijusius renginius, kuriuose pristatoma tik patys universitetai“.

Spalio 27 d. surengtame “Ateities lyderių” susitikime dalyvavusi ir prie projekto prisijungusi Simona Kesevičiūtė nori daugiau sužinoti apie studijų metu laukiančius išbandymus, o medicina besidominti Karolina Stankevičiūtė tikisi suprasti, kur dar reikia patobulėti, jog kelias link svajonių profesijos būtų lengvesnis. Neužtikrinta ir dar dvejojanti dėl savo sprendimo Justina Matulaitytė prie projekto prisijungė su mintimi, jog  jai priskirta mentorė padės atrasti patinkančią specialybę.

Šio iniciatyvaus projekto dalimi tapau ir aš – Kamilė Akelaitytė. Savąjį ateities kelią sieju su žurnalistika bei komunikacijomis. ,,Ateities lyderiai“  man parodė, kaip svarbu neatidėlioti ateities tikslų ir pradėti veikti jau dabar. Savo pašaukimo ieškoti smagu, kai tau padeda profesinės patirties turintys mentoriai, tereikia nebijoti klausti ir bandyti, pasiimti kuo daugiau naudingos informacijos, kuri tau mielai teikiama.

Projekto organizatoriai džiaugiasi, jog Kazlų Rūdą pavyko supažindinti  su mentoryste. Idėja tikrai materializavosi ir šiuo metu projekte dalyvauja dvylika  porų, susidedančių iš gimnazisto ir mentoriaus. Organizatoriai net neabejoja, jog projektas vertingas abiejoms pusėms:  vieniems jis suteikia drąsos, kitiems leidžia įgyti pasitikėjimo savo jėgomis, tretiems tai puiki proga pažiūrėti į save iš šono.

Sakoma: ,,Geriausia mokytis iš savų klaidų“. ,,Ateities lyderiai“ sako: ,,Mokykis iš mentorių klaidų“. Šio projekto dėka žodis „mentorius“ tapo žinomas ir vertinamas. Suteikta motyvacija ir geranoriška pagalba mokiniams, norintiems atrasti save, tapo rezultatu.

Vis dar dvejojantys kviečiami išnaudoti progą ir  pasinaudoti “Ateities lyderių” teikiamomis galimybėmis. Prisijunk dar šiandien. Daugiau informacijos https://www.facebook.com/Alyderiai/.

4 KOMENTARAI

  1. Man šitas projektas tai grynai toks Ališauskiukų sugrižimas ale. Visada ši seimynele mego būti dėmesio centre, tai ir dabar sugrįžta pasigirti savo pasiekimais ir gabumais. Daug iš Kazlu Rudos yra gabiu jaunuolių, kuriems nereikia darytis tokios reklamos…

    • Nesmagiai jaučiuosi, kad nepastebėjote svarbiausiųjų indėlio.

      Pateikiu sąrašą žmonių, kurie prisidėjo/prisideda prie projekto: P. Pranskevičius, R. Zablackaitė, G. Vaišnoraitė, J. Buivydas, D. Žukauskaitė, j. Kmitas, M. Bosas, P. Dabrila, R. Ozerenskienė, A. Ališauskaitė, A. Byla, R. Rėčkus, M. Bulota, J. Valaitis, M. Jokubauskis, Š. Nejus ir K. Akelaitytė. Šie žmonės prie projekto prisidėjo nesitikėdami jokios reklamos ar naudos. Papraščiausiai – nori padėti jaunesniems kolegoms.

  2. Na kam tas pavydas žmonėms, kurie kažką naujo sugalvoja? Aš pati kai stojau į mediciną, tikrai būčiau norėjus turėti mentorių… Ypatingai stojant į šią specialybę, reikia paaiškinti žmogui, kokios sunkios ir ilgos studijos laukia, kad netektų vėliau gailėtis 🙂 Galėtumėt kada pasidalinti įstojusių studijuoti mokinių istorijomis?

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.