Kviečiame palaikyti A. Lelešiaus Sudūvių Lukiškių aikštės projektą

0
346
A. Lelešiaus Lukiškių aikštės memorialo projektas.

Prasidėjo balsavimas dėl Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) eksponuojamų Lukiškių aikštės memorialo konkurso kūrybinių dirbtuvių projektų. Komisija iš 32 darbų atrinko penkis finalininkus, kurių darbai pateikti visuomenei. Tarp finalininkų – ir Kazlų Rūdos garbės piliečio, kraštotyrininko Algimanto Lelešiaus projektas. Kviečiame palaikyti mūsų kraštiečio siūlomą Sudūvių Lukiškių aikštės projektą!

Nuo lapkričio 3 d. iki lapkričio 19 d. visuomenė kviečiama balsuoti už vieną iš penkių Lukiškių aikštės memorialo pasiūlymų. Balsavimas vyksta Vyriausybės administruojamoje e.pilietis platformoje, kuri pasiekiama interneto puslapyje www.lukiskiuaikste.lt. Visus penkis pasiūlymus Lukiškių aikštės memorialui galima išsamiai apžiūrėti Lukiškių aikštėje įrengtuose specialiuose stenduose arba www.cac.lt/lt/lukiskiu/  .

„Lukiškių aikštės sutvarkymo komisija išrinko ir patvirtino penkis projektus. Norime, kad atrenkant tinkamiausią projektą dalyvautų visa Lietuvos visuomenė, todėl inicijuojame elektroninį balsavimą e-pilietis platformoje. Elektroninio balsavimo rezultatas sudarys 50 procentų įvertinimo“, – pažymėjo kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė.

Viešosios konsultacijos tikslas – išgirsti šalies gyventojų nuomonę ir kartu priimti sprendimą dėl tinkamiausio Lukiškių aikštės memorialo. Šiuo metu renkamasi iš penkių autorių bei autorių kolektyvų darbų – galutinis sprendimas bus priimtas atsižvelgiant tiek į specialiai sudarytos ekspertų komisijos, tiek į visuomenės nuomonę. Visuomenės ir ekspertų komisijos balsai bus vienodos svarbos, t.y. ir ekspertų, ir visuomenės balsai turės po 50 proc. sprendimo galios.

 

Planuojama lapkričio 24 d. paskelbti galutinius visuomenės ir ekspertų komisijos balsavimo rezultatus. Lukiškių aikštės memorialas pagal kvietimo sąlygas turėtų būti įgyvendintas iki 2018 m. gruodžio.

Apie A. Lelešiaus projektą

Algimanto Lelešiaus siūlomas memorialas – devynių mažosios architektūros kūrinių – nedidelių baseinėlių – kompozicija, išsidėstyta visame aikštės plote Vyčio kryžiaus forma. Kiekvienas iš devynių akcentų šiame kryžiuje simbolizuoja vieną Lietuvos valstybingumo šimtmetį, pradedant tryliktuoju ir baigiant dvidešimt pirmuoju amžiumi. Šis memorialas skirtas atminti visiems, žuvusiems kovoje nuo Mindaugo laikų iki šių dienų, ir patrauklia forma priminti Lietuvai svarbiausius praėjusių šimtmečių įvykius. Tai poilsiui, atminčiai, susipažinimui su istorija, turizmui ir mokymui skirta erdvė.

Istorinius kiekvieno šimtmečio įvykius simbolizuoja skulptūrinių baseinėlių forma ir piešiniai jų dugnuose su toms epochoms ir įvykiams būdingais simboliais ir ornamentais. Baseinėliai visiškai negilūs, todėl jų dugno piešinys būtų gerai matomas ir vasarą, o žiemą jie taptų išraiškingais architektūriniais akcentais be vandens – antspaudus primenančiais skulptūriniais reljefais. Tiek vasarą, tiek žiemą jie būtų paryškinami ir išskiriami specialiu apšvietimu.

Į šį memorialinį ansamblį siūloma integruoti ir istorinę Lietuvos valstybės vėliavą. Tokiu būdu Lukiškių aikštėje atsirastų ne tik Vyčio kryžiaus simbolis, bet ir šioje vėliavoje vaizduojamas Vytis.

Idėjos autorius – buvęs tremtinys, istorikas, dirbantis Marijampolės kraštotyros muziejuje, iniciavęs ne vieną memorialą tremtinių ir rezistentų atminimui Lietuvos regionuose. Meninius memorialo aspektus įgyvendinti padeda profesionali architektų ir skulptorių grupė, dirbanti pagal idėjos autoriaus siužetines gaires ir pasiūlymus plastiniams sprendimams.

Šiuolaikinio meno centro inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.