Kazlų Rūdoje surengtas respublikinis poezijos konkursas-varžytuvės ,,Obuolys 2017’’

0
519
Konkurso dalyviai.

Įvairių kūrybinių talentų turintis menininkas Virgilijus Bespalovas ir jo įkurtas VVV-Art klubas kartu su Kazlų Rūdos savivaldybės viešąja biblioteka įgyvendino subrandintą idėją. Informacinis rėmėjas „Kazlų Rūdos laikraštis“, renginio fotografas Victor Emma.

Spalio 21dieną, 12 valandą už lango blaškantis šaltokai rudeniškai darganai, Kazlų Rūdos savivaldybės viešosios bibliotekos salėje rinkosi poetai iš įvairių Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Kėdainių, Vilkaviškio, Višakio Rūdos, Jūrės kaimų ir Kazlų Rūdos. Pastebėta, kad  respublikinis poezijos konkursas virto tarptautiniu, nes atvyko poetai iš Lenkijos:  Janina Aleksaitė-Macukonienė iš Seinų ir Algis Uzdila iš Punsko. Renginys prasidėjo Kauno muzikinio teatro solistės Rūtos Zaikauskaitės džiaugsmingu, valiūkišku pasirodymu. Per salę nuvilnijus gerai nuotaikai, atlikėjos paraginti, į kūrybinę ir poetinę atmosferą  įsijungė ir patys žiūrovai.

Pagrindine renginio idėja buvo konkursas-varžytuvės Obuolio apdovanojimui gauti. Poetus vertino komisija:  Asta Pranevičiūtė (lietuvių kalbos mokytoja), Žibutė Večerskaitė- Šilingienė (kultūros centro direktorė), Onutė Kupčinskienė (poetė).

Nors lauke tvyrojo šaltoka rudeniška dargana,  tai nesutrukdė atvykti konkurso dalyviams ir jų gerbėjams. Konkursinėje renginio dalyje dalyvavo 13 poetų, tai svečiai iš Punsko ir Seinų, poetai iš Alytaus, Vilkaviškio, Kauno, Vilniaus, Kėdainių, Kazlų Rūdos, Višakio Rūdos ir Jūrės.

Visi konkurso dalyviai stengėsi atskleisti pačias geriausias savo kūrybos gelmes.  Poezija liejosi laisvai, be jaudulio, su tam tikru kiekvienam autoriui būdingu temperamentu.     Komisija labai atidžiai klausė kiekvieną žodį, kiekvieną balso niuansą, stebėjo rankos gestus.  Išklausiusi  ir publikos pastebėjimus, nusprendė: visi konkursantai verti aukščiausio apdovanojimo, ir kad neliktų nelaimingų, buvo skiriami papildomi prizai.

Konkurso laureate tapo Eglė Kirilauskaitė iš Vilniaus už eilėraštį „Priemiesčio lapai paraudo…“.  Raudonojo obuolio nominacija atiteko Klemensui Kazlauskui iš Kazlų Rūdos. Žaliojo obuolio nominacija skirta Ritai Mockeliūnienei iš Vilkaviškio. Ji šiais metais gavo kūrėjo statusą.  Publikos numylėtinio nominacija vienbalsiai atiteko Stasiui Šukiui iš Alytaus.  Kiti poetai buvo pavaišinti rudeniniais sodo obuoliais, kurie buvo iš karto suvalgyti.

Renginio metu bibliotekoje taip pat veikė ir  VVV-Art klubo narių meno  darbų parodos. Personalinė dailininkės Agnės Kvasauskienės bei dailininko Vytauto Kalinausko tapybos paroda sužavėjo visus kūrybingumu ir spalvine gama. Hole sienas puošė dailininkės ir poetės Virginijos Kuzmickaitės grafikos darbai. Tiesiog neįtikėtina, kokį grožį galima sukurti iš paprastų, labai smulkučių brūkšnelių, taškelių ir kitokių įvairiausių geometrinių figūrėlių. Kiek ten kantrybės sudėta. Neįtikėtinas kruopštumas smulkmenoms. Pirmame bibliotekos aukšte puikavosi dailininkės ir poetės Violetos Jankauskaitės-Liaudenskienės tapyti paveikslai. Buvo galima pasigrožėti menininko Virgilijaus Bespalovo ryškiaspalviais keramikos darbais: papuošalais, meniniais indais, interjero detalėmis. Reikia turėri talentą prakalbinti molį, suteikti jam formą ir gyvybę. Poetė ir menininkė Danguolė Reinertaitės-Majauskienė eksponavo meninius siuvinius su VVV-Art klubo simbolika, žolininkė Vilija Verenienė demonstravo ekologiškus, kvapnius rankų darbo žolinius kremus.

Muzikinėje programoje nuotaiką kėlė ir palaikė šventišką atmosferą  Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos auklėtiniai: Tadas Ruzveltas, Titas Chmieliauskas, Rimantė Kalvaitytė, Mija Avižienytė, Miglė Kazakevičiūtė, Monika Bavikinaitė, Beatričė Motiejauskaitė (mokytojai: Valda Puskunigienė, Gintautas Puskunigis, Laima Rotomskienė, Artūras Grinevičius, direktorė Virginija Savickė-Makūnienė).  Išradingasis VVV-Art klubo vadovas Virgilijus Bespalovas  neliko abejingas jaunųjų atlikėjų talentui. Kiekvienas iš jų gavo po rausvašonį rojaus obuoliuką iš meninių siuvinių rankdarbių skrynelės (autorė Danguolė Reinertaitė-Majauskienė), kaip šventės atributą ir atminimo dovaną. Romantiškai, lyriškai konkurso dalyvius nuteikė Ilonos Papečkytės atliekami  dainuojamosios poezijos kūriniai. Poezija ir muzika susiliejo į bendrą garsų simfoniją.

Pasibaigus rimtajai daliai ir išdalinus prizus, prie kavos puodelio dar ilgai nenutilo diskusijos. Klubas gyvuoja pusantrų metų. Kiekvienas čia esantis žmogus unikalus ir nepasikartojantis kaip pirštų atspaudas. Kiekvienas minininkas niekada negali būti suprastas iki galo, bet pati meno idėja – menas be formato.

VVV-Art klubo vadovas menininkas Virgilijus Bespalovas liko patenkintas poetų šiluma, dėmesiu. Neįmanoma papasakoti kiek yra įdėta darbo ruošiantis konkursui. Smagu ir gera, kad, dalyvių nuomone, renginys pavyko. Šypsena nubėgo veidu tarsi lietaus lašas lango stiklu. Mintyse tardamas: iki sekančio karto, mielieji.

VVV-Art klubo narė Danguolė Reinertaitė-Majauskienė

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.