Kazio Griniaus gimnazijoje įgyvendinamas Erasmus + projektas „Turistų traukos objektai mūsų regione“

0
282
Projekto koordinatorė Elvyra Grėbliauskienė, anglų kalbos vyresnioji mokytoja (nuotraukoje-kairėje).

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje pradedamas įgyvendinti tarptautinis Erasmus +  projektas „Turistų traukos objektai mūsų regione“, kuriame dalyvauja keturios ES šalys: Čekija, Slovakija, Italija, Lietuva. Projektas bus vykdomas 2017- 2019 m. Finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Projekto tikslas:  tobulinti komandinio darbo įgūdžius, plėsti žinias geografijos,  turizmo srityse, didinant    regioninio turizmo ir kultūros paveldo sklaidą bei rėmimą.

Projekto partneriai:

  • Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola, České Budějovice, Husova 9, Čekijos respublika
  • Stredná odborná škola obchodu a sluzieb Samuela Jurkovica, Bratislava, Slovakija
  • Kazlu Rudos Kazio Griniaus gimnazija, Kazlų Rūda, Lietuva
  • LICEO STATALE „ARTURO ISSEL“,  Finale Ligure (Sv), Italija

Projekte didžiausias dėmesys skiriamas darbui su informacinėmis/komunikacijos technologijomis ir kitomis skaitmeninės komunikacijos priemonėmis bei jų panaudojimu. Projekte dalyvaujančios mokyklos intensyviai naudos informacines ir komunikacines technologijas bendriems projekto rezultatams pasiekti. Dalyviai  bendraus susitikimų bei  nuotoliniu būdu, tobulins anglų kalbos žinias, susipažins su šalių partnerių gyvenimo ypatumais, tradicijomis, kultūra ir lankytinais objektais. Taip pat dalyviai pagilins žinias ir supratimą geografijos ir turizmo srityse, padidins regioninio turizmo ir kultūros paveldo rėmimą ir sklaidą. Projekto eigoje bus tobulinami komandinio darbo įgūdžiai tiek išvykų, tiek nuotolinio bendravimo metu naudojant IT priemones.

Kazlų Rūdos Griniaus gimnazijoje projekto veikloje dalyvauja 18 mokinių. Mokiniai buvo atrinkti remiantis šiais kriterijais: geros anglų kalbos žinios, informacinių technologijų išmanymas, aktyvumas ir komunikabilumas, noras dalyvauti veikloje.

Projekto koordinatorė Elvyra Grėbliauskienė, anglų kalbos vyresnioji mokytoja.

Spalio 23-24 d. vyko tarptautinio projekto koordinatorių susitikimas.  Jis vyko Čekijoje, Česke Budejevice mieste,  Střední škola obchodní a Vyšší odborná mokykloje. Ši mokykla yra projekto koordinatorė.

Susitikime dalyvavo  projekto koordinatoriai ir vadovai iš  Slovakijos, Italijos, Čekijos,  Lietuvos.

Darbinio susitikimo metu visos šalys aptarė projekto veiklą bei veiklų pasiskirstymą, dokumentaciją, finansavimą, galutinius produktus, atlikimo terminus. Yra numatyti 4 mobilumai t.y. išvykos į šalis partneres. Projekto eigoje visa informacija bus talpinama interaktyvioje interneto svetainėje. Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazistai  kaip galutinį produktą turės sukurti ir pristatyti  brošiūrą.

Elvyra Grėbliauskiene, projekto koordinatorė iš Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos, šiame susitikime pristatė įvadinį klausimyną apie projekte dalyvaujančias šalis, sudarytą žaidimo forma Kahoot svetainėje bei brošiūros maketą.

Koordinatoriai iš Čekijos mokyklos pristatė internetinę svetainę, kurioje šalys talpins informaciją apie aplankytus objektus, koordinatoriai iš Slovakijos mokyklos – virtualaus žemėlapio maketą.

Koordinatorės iš Italijos mokyklos pristatė įvadinį anglų kalbos žinių klausimyną ir lankomų objektų prezentacijos maketą.

Be įtemto ir produktyvaus dviejų dienų darbo,  koordinatoriai aplankė  miestelio savivaldybę,  susitiko su administracijos direktoriaus pavaduotoju, grožėjosi senamiesčiu ir jo  architektūra.

Grįžę iš įžanginio projekto koordinatorių susitikimo, gimnazijos mokytojai kartu su mokiniais pradėjo projekto veiklą. Kiekvieno mėnesio pirmąją savaitę mokiniai kartu su projekto koordinatore, anglų kalbos mokytoja, Elvyra Grėbliauskiene dalyvauja video konferencijose, kurių metu visi projekto dalyviai pristato ir  aptaria nuveiktus darbus.

Projekto vykdymo metu, kuris vyks du metus, gimnazistai  turi aplankyti 15 įsimintiniausių Lietuvos objektų ir juos pristatyti partneriams.

Joleta Norkienė, Ina Karosevičienė, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos mokytojos, projekto dalyvės


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.