- Reklama -
Pradžia Bendruomenės Ten kur skambėjo ,,Bobų vasaros“ dangus

Ten kur skambėjo ,,Bobų vasaros“ dangus

- Reklama -

Paskutinį rugsėjo šeštadienį Kazlų kaimo biblioteka su Jūrės kaimo bendruomeniečiais pakvietė į renginį ,,Bobų vasara“.

Renginys vyko Jūrės kaimo bendruomenės namų kiemelyje. Susirinko draugiškas bendruomeniečių, šventės organizatorių, prijaučiančių ir svečių būrys. Visus pasitiko kaime užaugintų rudens gėrybių paroda.

Gal jau esu kiek pamiršusi, bet atrodo, kad senokai dalyvavau tokioje glaudžioje ir draugingoje aplinkoje. Renginį vedė ir tiesiogiai programoje dalyvavo Ramutė Sarapinavičienė, Birutė Češūnienė, Janina Draugelienė. Šventės vinis buvo Onutės Juraitytės – Velepolskienės, tikros Jūrės kaimo dukros, eilių knygelės ,,Laukimo laikas“ sutiktuvės, kūrybos pristatymas gimtojo kaimo žmonėms. Daug puikių dainų ( jų tarpe ir kaimo dainą) padainavo Jūrės kaimo kapela ,,Medlieva“. Eiles skaitė ir pati knygos autorė. Lyriški, žaismingi posmai apie meilę, gamtą ir lengvai ironiški apie save, nei vieno nepaliko abejingo. Kas iš širdies ateina, širdį ir pasiekia.

Savo apsilankymu renginį pagerbė O. Veleposkienės knygelės leidėja – Onutės bendraklasė, gimusi Kazlų Rūdoje, dabar gyvenanti Kaune ir dirbanti Aleksandro Stulginskio universitete, parodų organizavimo centro vadovė  Birutė Grybauskaitė Steikūnienė.

Buvo daug sveikinimo žodžių, pasisakymų (oficialių ir asmeniškų), gėlių, dovanų, juokų, šypsenų, mįslių ir minklių, žaidimų ir prizų.  Visa tai neapsiėjo be bendruomenės pirmininkės Ritos Sliserienės ir seniūnaitės Danutės Aleknavičienės iniciatyvos.

Labai įdomu buvo pasiklausyti knygelės leidėjos ir Onutės mokytojos O. Ambrasienės pasisakymų. Onutę sveikino ir plunksnos draugai iš ,,Girių versmės“ (Klubas nutraukęs savo oficialią veiklą, bet egzistuoja visuomeniniais pagrindais).     Renginyje dalyvavo net keturių kartų atstovai. Jauniausias šventės dalyvis buvo Onutės anūkas Joris, o seniausias –  92- jų metų Onutės mamytė.

Šventę vainikavo grybautojų varžybos, bulvių ,,sodinimas ir kasimas“, ,,prikastų“ bulvių kepimas ,,Bobų vasaros“ lauže ir smagūs  pašnekesiai prie mėtų arbatos, suneštinių vaišių.

Gamta dovanojo giedrą skambantį dangų. Šventės dalyviai skirstėsi išsinešdami  gerą nuotaiką ir dėkodami už mielą renginį, meilę savam kraštui, jo žmonėms, gėriui ir grožiui.

Ona Kupčinskienė

- Reklama -
- Reklama -

Žinios

- Reklama -
- Reklama -