Kazlų Rūdos neįgaliesiems skirtas specialusis naujas mikroautobusas

0
198

Nevyriausybinėms neįgaliųjų organizacijoms panaudos pagrindais vakar perduota jau antroji partija naujų devynviečių automobilių, kuriuose galima įrengti po 3 vietas žmonėms su neįgaliojo vežimėliu. Jais nevyriausybinės organizacijos galės pavėžėti savo narius ar kitus neįgaliuosius iki darbo, gydymo įstaigos ar į renginius. Vienas autobusiukas atkeliaus ir į Kazlų Rūdą.

Įteikdamas raktelius organizacijų atstovams, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sakė, kad šios mašinos bus ne vien transporto priemonės, bet ir langas į pasaulį daugeliui žmonių. „Tai lengvesnis važiavimas į darbą, pas gydytojus, tai džiugus važiavimas į koncertą. Be to, šis projektas – vienas iš būdų, kaip sutelkti valstybės, savivaldybių ir nevyriausybinių organizacijų darbą, kad visi mokytumėmės būti partneriais, siekdami bendrų tikslų“.

Specialusis mikroautobusas jau kitą savaitę turėtų atkeliauti ir mūsų savivaldybę. „Transporto priemonė skirta  Kazlų Rūdos savivaldybės neįgaliųjų draugijai, nes šiuos automobilius teisę gauti gali tik asociacijos statusą turinčios ir neįgaliesiems paslaugas teikiančios organizacijos  Toks automobilis pirmasis mūsų savivaldybėje“, – „Kazlų Rūdos laikraščiui“ sakė savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Judita Simonavičienė. Draugijos, kurių narių skaičius viršija per 300, atstovai ne kartą buvo išreiškę pageidavimą turėti specialią transporto priemonę.

Savivaldybės, kurių organizacijoms perduodami automobiliai, atrinktos vadovaujantis Lengvųjų automobilių, pritaikytų neįgaliesiems vežti, paskirstymo 2016–2018 metais tvarkos aprašu.

Investicinį projektą „Specialaus transporto, pritaikyto neįgaliesiems įsigijimas ir paslaugų teikimas savivaldybių teritorijoje“ vykdo Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM, vadovaudamasis Nacionalinės neįgaliųjų socialinės integracijos 2013–2019 metų programos 2016-2018 metų veiksmų planu.

SADM, KRL inf.

Jūsų komentaras

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.