Biurokratų futbolas: nuspirk problemų kamuolį kitam

0
324
Kazlų Rūdos miesto 3 (Mindaugo) seniūnaitijos seniūnaitis Marius Žitkus

Marius Žitkus, Kazlų Rūdos miesto 3 (Mindaugo) seniūnaitijos seniūnaitis

Tapęs Kazlų Rūdos miesto 3 (Mindaugo) seniūnaitijos seniūnaičiu nusprendžiau gyventojams pasiūlyti galimybę susitikti, o susitikimų metu aptarti problemas, prie kurių galimo išsprendimo galėčiau kaip gyventojų atstovas prisidėti. Esu realistas ir suprantu, kad seniūnaičio pareigos tėra simbolinės, tačiau jos suteikia teisę mano atstovaujamos teritorijos žmonių vardu kreiptis į atsakingas institucijas, kad svarbiausi gyventojų rūpesčiai neliktų pamiršti.

Prieš vakarykštį, pirmąjį susitikimą su gyventojais šiek tiek nerimavau, kad žmonių nusivylimas tiek politikais, tiek institucijomis pernelyg didžiulis, kad jie ryžtųsi lietingą ir žvarbų pirmadienį susitikti su seniūnaičiu, kuris nežinia ką apskritai veikia ir kuo gali būti naudingas.

Klydau. Sulaukiau net keleto Kazlų Rūdos gyventojų, kurie atvyko su manimi susitikti ir papasakoti apie tai, kas juos neramina. Į susitikimą su manimi sakosi atėję todėl, kad nebežino į ką daugiau kreiptis, nes valdiškos institucijos, pagal priedermę turinčios tarnauti visuomenei, labiau panašios į šalčio ir abejingumo rūmus. Kad būtų įtikinamiau – parodė keletą vietos valdininkų raštų-atsakymų. Mano nuomone, juose pernelyg sausu tonu, formaliai ir mandagiai „nusiplaunama“ nuo pastangų padėti, teigiant, kad problemų sprendimo reikėtų ieškoti tiesiog kitoje vietoje. Tai tarsi biurokratų futbolas, kuomet problemos lyg kamuolio atsikratoma siunčiant jį vienas nuo kito. 

Galbūt aš neteisus, turbūt yra priežasčių, kuomet ne viskas vietos savivaldybės pareigūnų valioje. Netrukus galėsiu tuo įsitikinti arba mitus paneigti.

Man kaip visuomenininkui neretai tenka susidurti su savivaldybės administracijos atstovais ir, turiu pasakyti, čia dirba daug puikių profesionalų. Tad su jų pagalba ir pabandysiu paieškoti galimybių sprendžiant vakar gyventojų man išsakytas problemas.

O kas gi neramina Kazlų Rūdos žmones? Vieno Atgimimo g. namo gyventojai norėtų būti atsakingais piliečiais ir tvarkingai rūšiuoti atliekas, tačiau pasigenda plastiko rūšiavimo konteinerio. Vilniaus g. gyventojus neramina daugelį metų šioje gatvėje riogsantis ir jau beveik griūvantis namas, kurio būklė avarinė, kiemas apleistas, o jame veistis ėmė visai ne naminiai gyvūnai. Gyventojai skundžiasi, kad name-vaiduoklyje bando kurtis benamiai. Ne kokia kaimynystė vienoje iš didžiausių Kazlų Rūdos gatvių. 

Priemiestiniais autobusais važinėjantys keleiviai stebisi, kad nė vienoje mieste esančioje autobusų sustojimo stotelėje neiškabinti maršrutų tvarkaraščiai, trūksta informacijos apie tai, kur kreiptis, jei autobusai neatvyksta.

Vasario 16 d. gyventojai klausia: ar artėjant Lietuvos valstybės minėjimo 100-mečiui pagaliau bus sutvarkyti pėsčiųjų šaligatviai gatvėje, kurios pavadinime įamžinta viena iš svarbiausių Lietuvos valstybei datų?

Ir tai tik vieno susitikimo metu išsakyti rūpesčiai bei pageidavimai. Kaip man seksis ieškoti jų sprendimų būdų? Apie tai pasidalinsiu „Kazlų Rūdos laikraštyje“ bei savo kaip seniūnaičio socialinio tinklo paskyroje.

Lapkričio 27 d., nuo 15.00 iki 18.00 val. Algirdo, Atgimimo, J.Basanavičiaus, Lietuvaičio, Lietuvos Partizanų, Mindaugo, Mokyklos, Obuolių, Saulės, Šilo, Skvero, Sporto, Taikos, V.Borisevičiaus, V.Kudirkos, Vasario 16-osios, Vilniaus, Vytauto gatvių gyventojų laukiu antrajame mūsų susitikime. Susitikimas įvyks Kazlų Rūdos savivaldybės viešojoje (Vytaugo g. 21) bibliotekoje, II a., Pasitarimų salėje.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.