Projektas „100 žingsnių praeitin“

0
162

„Nėra blogo oro – yra tik bloga apranga“ – tokiu šūkiu projekto „100 žingsnių praeitin“ dalyviai pradėjo pirmąją savo kelionę į Sudargą. Dangus mūsų nepagailėjo – lijo kaip iš kibiro… Bet ar galima išgąsdinti jaunystę?

Kultūros centro autobusiukas knibždėte knibžda nuo  šurmulio ir kelionė įsibėgėja. Mus išbando ne tik oras. Kelias iki Jurbarko taisomas, mus vis stabdo šviesoforai, tad judame labai lėtai…

Pagaliau Sudargas. Sustojame Laisvės aikštėje. Skverbdamiesi pro tankius lietaus lašus(o pila kaip iš kibiro), apžiūrime katalikų, evangelikų liuteronų bažnyčias, žydų sinagogą, paminklą visiems, kurie saugo mūsų kalbą ir raštą.  Nors lietus mūsų negaili, o dangų dengia storas debesų sluoksnis, bet mes vis tiek aplankome žymaus knygnešio kunigo Martyno Sederevičiaus kapą, esantį Sudargo kapinėse.

Na, o ekskursijos kulminacija – žygis per piliakalnių kompleksą ant Nemuno kranto – Balnakalnis, Žydkapiai, Bevardis, Pilaitė, Vorpilis – tai penki piliakalniai, kuriuos įveikti tokiu oru buvo tikras iššūkis. Žygio metu sunku buvo grožėtis panorama, nes į akis vis tėškė lietus, tačiau azartas buvo stipresnis už vėją. Lipant į vieną iš aukščiausių piliakalnių girdėjosi prislopinti, bet tvirti merginų balsai. Žygiuodamos prieš vėją ir lietų jos ritmingai skaičiavo:“ Vienas, du, trys…., šimtas,… – ir galiausiai – …šimtas devyniasdešimt vienas laiptelis…..“, o kiek dar nesuskaičiuotų.

Į autobusą grįžome šlaputukai…tačiau nuotaika puiki, naujos žinios ir nauji potyriai, naujos draugystės, o svarbiausiai ištiesta draugo ranka kai labai sunku…

Vienas iš projekto tikslų – „sudaryti galimybes projekto vykdymo metu išgyventi džiaugsmą“  – tikrai pasiektas.

Dėkojame Kazlų Rūdos savivaldybės administracijai, verslininkams, kad parėmė mūsų pilietinio ir tautinio ugdymo projektą „100 žingsnių praeitin“.

 

Mokytojos Audronė ir Ina

 

Jūsų komentaras

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.