Gimnazistė stažavosi Kultūros ministerijoje

0
332
U. Vosyliūtę (nuotraukoje-kairėje) Kultūros ministrė Liana Ruokyte – Jonsson sužavėjo nuoširdumu. /Vyriausybės kanceliarijos foto

Kamilė Akelaitytė

Veikli ir iniciatyvi Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos abiturientė Ugnė Vosyliūtė nepabūgo išbandyti savo jėgų šių metų „Moksleiviai į Vyriausybę“ projekte. Mergina sėkmingai tapo projekto dalyve ir visą šią savaitę (rugpjūčio 21-25d.), kartu su kitais projekto dalyviais aktualiais valstybės klausimais diskutavo su šalies Premjeru Sauliumi Skverneliu bei ministrais.

U. Vosyliūtė stebėjo Vyriausybės posėdžius, dalyvavo įvairiuose susitikimuose, kuriuose su įvairių sričių specialistais dalinosi idėjomis, kaip spręsti opias visuomenės problemas bei stebėjo ministerijų ir Vyriausybės kanceliarijos darbą iš arti. „Moksleiviai į Vyriausybę“ projektu skatinamas domėjimasis valstybės institucijų veikla, supažindinama su darbo viešajame sektoriuje principais, skatinamas piliečių aktyvumas. Projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“ organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga ir Nacionaline moksleivių akademija. Šiemet jis buvo vykdomas jau devintus metus.

Jaunoji „Kazlų Rūdos laikraščio“ žurnalistė Kamilė Akelaitytė pakalbino projekto „Moksleiviai į Vyriausybę“ dalyvę Ugnę:

Kaip nusprendei išbandyti savo jėgas projekte „Moksleiviai į Vyriausybę“?

Benaršydama internete pamačiau, kad šis projektas paskelbė atranką  užimti pareigas vienoje iš keturiolikos ministerijų arba Vyriausybės kanceliarijoje. Nedvejodama užpildžiau anketą ir sėkmę išbandžiau Kultūros ministerijoje. Visada norėjau „pasimatuoti“ Vyriausybės nario kėdę.

Projekto „Moksleiviai į Vyriausybę“ dalyviai ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nariai. /Vyriausybės kanceliarijos foto

Kokiomis savybėmis išsiskyrei iš kitų kandidatų?

Esu žingeidi, nebijanti iššūkių, motyvuota ir siekianti užsibrėžto tikslo. Gimnazijoje esu mokinių tarybos pirmininkė.  Manau, kad būtent šios savybės ir visuomeninė veikla man padėjo patekti į projektą.

Ką naudingo išmokai bei sužinojai dalyvaudama projekto veikloje?

Projekto dėka teko lankytis Kultūros ministerijoje bei susipažinti su Kultūros ministre, kancleriu, kitais atstovais. Pažinau Kultūros ministerijos struktūrą, funkcijas. Visi  dalyviai atlikome praktinę užduotį – pateikėme pasiūlymus, kaip paskatinti jaunimą aktyviau skaityti knygas. Susitikome su LDK valdovų rūmų specialistais ir susipažinau su saugomaisiais fondais, jų išsaugojimo darbais, bei mecenatų  padovanotomis istorinėmis vertybėmis. Turėjome susitikimą su „Kino pavasario“ organizatoriais, apsilankėme audiovizualinių menų industrijos inkubatoriuje.

Kas projekte tave labiausiai sudomino?

Didžiausią įspūdį paliko susitikimas su kultūros ministre Liana Ruokyte – Jonsson. Pokalbio metu sužinojau begalę įdomių ir įkvepiančių ministerijos projektų, idėjų. Taip pat pastebėjau, jog ministrė yra labai nuoširdus ir šiltas žmogus. „Moksleiviai į Vyriausybę“ projektą, kuriame gali sudalyvauti tik kartą, priėmiau kaip asmeninę ir vienetinę dovaną, kurią prisiminsiu visam laikui.

Kokie tavo ateities planai?

Ateityje, kaip ir dabar, žadu siekti savo užsibrėžtų tikslų, būti lydere, o karjerą ketinu sieti su kultūra.

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.