Pasigedo valdininkų žmogiškumo

7
934

Gedimino gatvėje pradėti ilgai laukti rekonstrukcijos darbai netruko apkartinti šios gatvės gyventojų džiaugsmo. Pasak Gedimino g. gyvenančios „Kazlų Rūdos laikraščio“ skaitytojos Nijolės (vardas pakeistas – red. past.), atsiuntusios laišką redakcijai, remonto darbus atliekančios bendrovės darbininkai apribojo gyventojų galimybę išvažiuoti iš arba patekti į kiemą, prieš tai nepasivarginę jų tinkamai informuoti apie laukiančius nepatogumus. Kazlų Rūdos gyventoją nustebino aplaidus savivaldybės biurokratų, neužtikrinančių sklandžios darbų eigos, darbas. „Ačiū valdininkams, kad dar neliepė išsikraustyti iš namų,“ –  laiške ironizavo Gedimino g. gyventoja.

Tuo tarpu mieste vykdomus darbus prižiūrinčio savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vedėjas Arūnas Žemaitis tvirtina, kad oficialių skundų dėl darbų Gedimino g. negauta, o rekonstrukcijos darbų rangovo atstovas apie laikinus nepatogumus asmeniškai informavo visus gyventojus.

Pasigedo elementaraus žmogiškumo

„Esu labai pikta ir ieškau rampos, kad galėčiau riktelti: „Gana pagaliau tyčiotis iš miestelėnų!“. Aš apie pradėtus Gedimino gatvės remonto darbus. Tikrai laukėm kada ir į mūsų gatvę ateis šventė. Ir sulaukėm, bet ne tokiu pavidalu: išvažiuoji ryte iš namų, grįžęs – į juos nepatenki.

Man dar pasisekė, kad atkirto kiemą nuo gatvės automobiliui esant už vartų. O tiems, kurių automobilis liko kieme, o išvažiuoti reikia? Juk galėjo į pašto dėžutes įmesti pranešimus apie darbų eigą, kad žmonės suplanuotų tomis dienomis palikti automobilius kur kitur, kad galėtų disponuoti savo turtu. Negi per daug noriu, tik nieko nekainuojančio žmogiškumo?….

Pabendravau su darbų vykdytoju Dainiumi. Anot jų, jie vakar (liepos 4 d.-red.past.) užsuko į kiemus, jei ką rado namuose, perspėjo. Anot jų, jie paliko įvažiavimą tarp gyventojų tvorų ir iškasto griovio. Reikėjo susiprasti, jog reikia „užsivažiuoti“ nuo Kęstučio g., lysti į tarpą ir važiuoti 100 m. iki savo kiemo. Rezultatas – turėjau pasijusti „kalta“, kad to „neišskaičiau“…

Dėl vieno jie teisūs, jie gavo leidimą pradėti darbus ir juos pradėjo. Jie netgi gali neleisti važinėti statybų aikštelėje apskritai. Tai ačiū valdininkams, kad dar neliepė išsikraustyti iš namų.

Viskas apsisuka taip, kad jie lieka teisūs. Bet manęs neįtikino, kad jie pasivargino viską padaryti, kad nesukeltų konflikto. O tiek nedaug reikia…“, – laiške „Kazlų Rūdos laikraščiui“ rašė Gedimino g. gyventoja.

Nepatogumai neišvengiami, gyventojams išeitis buvo pasiūlyta

Pasak savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vedėjo A. Žemaičio, šiuo metu Gedimino g. (nuo Valančiaus g. iki Vilniaus g.) atliekami rekonstrukcijos darbai, kurių metu bus įrengti lietaus nuotekų ir apšvietimo tinklai, įrengtas šaligatvis abiejose gatvės pusėse. Darbus vykdo UAB „Kelranga“, kuri su Kazlų Rūdos savivaldybės administracija  gegužės 29 d. pasirašė  rangos sutartį. Pagal sutartį numatoma atlikti darbų už 213274,70 Eur. Darbai finansuojami Europos regioninės plėtros fondo ir savivaldybės biudžeto lėšomis. A. Žemaičio teigimu, darbus planuojama užbaigti kitų metų gegužės mėnesį, tačiau darbų atlikimo terminas dėl nenumatytų aplinkybių gali būti pratęstas 6 mėnesiams.

Anot savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vedėjo, į juos dėl gyventojams iškilusių nepatogumų Gedimino gatvės remonto metu nebuvo kreiptasi. „Klojant lietaus nuotekų tinklus, būtina iškasti tranšėjas vamzdžiams nutiesti, todėl laikini nepatogumai dėl atliekamų darbų yra neišvengiami. Rangovo atstovas asmeniškai informavo visus gyventojus apie sudarytą galimybę kitu įvažiavimu privažiuoti prie namų valdų,“ – „Kazlų Rūdos laikraščiui“ teigė A. Žemaitis.

Paklaustas dėl to ar situacija, kuomet gatvės remonto darbų metu užblokuojamas įvažiavimas arba išvažiavimas iš privačios valdos, yra toleruotina, Ūkio skyriaus vedėjas nukirto: „ Gyventojams buvo sudaryta galimybė prie namų valdos privažiuoti kitu įvažiavimu“. Į klausimą apie tai, ar gyventojai gali tikėtis, kad tokie nesusipratimai nebepasikartos, redakcija atsakymo nesulaukė.

„Kazlų Rūdos laikraščio“ inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

7 KOMENTARAI

 1. Noriu paneigti teiginį:
  „Rangovo atstovas asmeniškai informavo visus gyventojus apie sudarytą galimybę kitu įvažiavimu privažiuoti prie namų valdų,“ – „Kazlų Rūdos laikraščiui“ teigė A. Žemaitis.
  Rangovo atstovas per kiemus praėjo darbo laiku, ką rado namuose, tą informavo. Pasirodo, esi kaltas, kad išeini į darbą…

 2. Ei, jus runkeliai kaimieciai, dziaukites kad turesite sutvarkyta gatve ir tai jums nieko nekainuos. O dabar apsiputoje einat i savivaldybe ir gaisinat zmoniu laika. Duobes – blogai, kai nera saligatvio – blogai, kai nera apsvietimo – blogai, o kai kazkas pasistengia kad visai tai turetumet – vel blogai. Jums su smegenimis matomai negerai.

 3. p. „gyventojau“,
  Jūsų komentaras turi patyčių bruožą. Manote galite slėptis po anonimišku vardu ir jaustis saugiai?
  Čia tas pats, kas slėptis po lapu.
  Jei būtumėt atidžiai ir paraidžiui skaitę straipsnį, tai turėjot išskaityti, kad gyventojai seniai laukė gatvės remonto ir labai džiaugiasi pradėtais darbais. Visi suprantam, kad vykstant darbams, patirsim nepatogumų. Atskira kalba, kaip tie trikdžiai mus pasiekia. Pabandykit patekti situacijon:
  1 variantas- turi automobilį kieme, tau reikia juo pasinaudoti, nes buvai suplanavęs privačioj valdoj darbus, bet viską turi atidėti, nes esi atkirstas grioviais.
  2 variantas- situacija ta pati, tik esi informuotas, kad keletą dienų negalėsi patekti į/ iš kiemo. Tavo valia priimti sprendimus, kaip palnuoti veiklą.
  Kuris atvejis jums sukeltų mažiau streso?
  Užtenka vadovautis paprasta taisykle: elkimės su kitais taip, kaip norim kad su mumis elgtųsi ir gyvensim gražiai ir draugiškai.
  Nėra dėl ko valdininkų užjausti, tegul supranta, kad visuomenė (o tiksliau dirbantys žmonės) jiems moka atlyginimą. O tai dabar toks jausmas, kad jiems postai- tai nepajudinama duotybė.

 4. VYRIAUSIOJI TARNYBINĖS ETIKOS KOMISIJA

  SPRENDIMAS
  DĖL REDOS KNEIZEVIČIENĖS

  2017 m. liepos 26 d. Nr. KS-97
  Vilnius

  Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 22 straipsnio 1 dalies 1 punktu ir Lietuvos Respublikos Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymo 18 straipsnio 1 dalies 16 punktu bei 29 straipsnio 1 dalies 1 punktu,
  n u s p r e n d ė:
  1. Pripažinti, kad Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos narė Reda Kneizevičienė, dalyvavusi svarstant ir priimant sprendimus, susijusius jos vadovaujamomis asociacijomis, nevykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 2 punkte įtvirtintos pareigos vengti interesų konflikto ir tokiais veiksmais pažeidė Įstatymo 11 straipsnio 1 ir 2 dalies nuostatas.
  2. Pripažinti, kad, Kazlų Rūdos savivaldybės administracijoje atstovavusi savo vadovaujamų asociacijų (Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių asociacija, Sūduvos vietos veiklos grupė ir Antanavo bendruomenė) interesams, Reda Kneizevičienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 12 straipsnio 2 dalies nuostatas.
  3. Rekomenduoti Kazlų Rūdos savivaldybės merui ateityje taikyti Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 11 straipsnio 6 dalies nuostatą ir motyvuotu rašytiniu sprendimu nušalinti Redą Kneizevičienę nuo konkretaus sprendimo rengimo, svarstymo ar priėmimo procedūrų, jeigu yra pakankamas pagrindas manyti, kad jos dalyvavimas sukels interesų konfliktą.
  4. Sprendimo kopiją išsiųsti Kazlų Rūdos savivaldybės merui Vytautui Kanevičiui, Kazlų Rūdos tarybai ir Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos narei Redai Kneizevičienei.
  5. Sprendimą paskelbti interneto svetainėje http://www.vtek.lt.
  Sprendimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui per vieną mėnesį nuo sprendimo paskelbimo arba jo įteikimo suinteresuotam asmeniui dienos.
  Komisijos narys, laikinai Virginijus Kanapinskas
  einantis Komisijos pirmininko pareigas
  Komisijos balsavimo rezultatai
  Dėl sprendimo pritarta vienbalsiai:
  Virginijus Kanapinskas – už.
  Saulius Katuoka – už.
  Gražina Imbrasienė – už.
  Dalia Paulauskaitė – už.

 5. O tai prie ko čia R. Kneizevičienė ir Gedimino gatvės šaligatviai . Kiba, Kestuk , labai baisiai užpavydėjai Redai aktyvumo, sumanumo ,geranoriškumo bendruomenei . Matyt pačiam nelabai sekasi ,ką nors gero nuveikti mokesčių mokėtojams, tai įkėlei straipsnį prie kazlų šaligatvių.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.