Lietuvos Valstybės diena sporto centre pažymėta šaškių turnyru

0
368

Liepos 6-oji brangi kiekvienam save gerbiančiam lietuviui. Tai Valstybės diena, kuomet minime pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnaciją. Ši diena oficialiai mūsų šalyje švenčiama nuo 1991 m., todėl tai jau tapo įsišaknijusia tradicija. Lietuvoje nerastumėte kampelio, kuriame nebūtų prisimenami mūsų valstybės kūrimo pirmtakai, tokiu būdu perduodant esamoms ir būsimoms kartoms istorinę atmintį, skatinant tautinę savimonę.

Visus Lietuvos žmones vienijanti šventė sporto centre pažymėta respublikiniu šaškių turnyru. Tokio masto šio intelektualaus žaidimo  renginys Kazlų Rūdoje organizuotas pirmąkart. Idėjos autoriui ir iniciatoriui, šaškių žaidimo entuziastui Vytautui Kavaliauskui, bendradarbiaujant kartu su Kazlų Rūdos sporto centru ir Lietuvos Šaulių sąjunga (LŠS), buvo organizuotas turnyras, kuriame dalyvavo beveik šešiasdešimt šaškių entuziastų. Tądien šaškių lenta vienijo visus – mėgėjus, dar tik besimokančius šio žaidimo paslapčių ir profesionalius žaidėjus, kurie jau yra skynę pergales ne vienose nacionalinio masto varžybose. Kazlų Rūdos sporto centro salėje vykusiame šaškių turnyre „Lietuvos Valstybės dienai paminėti“ dalyviai būriavosi beveik iš visų mūsų šalies regionų – Šiaulių, Marijampolės, Alytaus, Vilniaus, Kauno, Kaišiadorių, Trakų ir Kėdainių rajono, Kalvarijos, Kybartų. Be abejo jame varžėsi ir šeimininkai – Kazlų Rūdos savivaldybės šaškių mėgėjai.

Pagal turnyro reglamentą, nugalėtojai ir prizininkai varžėsi keliose amžiaus grupėse: vaikų iki 10 m., 10-14 m ir suaugusių. Atskiroje kategorijoje buvo vertinami Kazlų Rūdos savivaldybės šaškių mėgėjų pasirodymai. Turnyras buvo vykdomas pagal šveicarišką sistemą. Jam vadovavo kompetentinga teisėjų kolegija, kurios priešakyje buvo šaškių federacijos trenerių kvalifikacijos tobulinimo komisijos pirmininkas Jonas Navickas.

Prieš pat startus šaškių turnyro dalyvius sveikino bei jų gausa pasidžiaugė sporto centro direktorius Gintaras Arminas, šio žaidimo entuziastams kuo daugiau iškovotų pergalių linkėjo turnyro organizatorius Vytautas Kavaliauskas.

Vaikų berniukų grupėje pirmąją ir antrąją vietas galutinėje įskaitoje iškovojo šiauliečiai E.Sabaliauskas ir A.Sabaliauskas. Trečiąją vietą užėmė R.Komisaraitis iš Marijampolės. Mergaičių grupėje daugiausia taškų surinko ir pirmoji vieta atiteko marijampolietei R.Komisaraitytei, antra pozicija – U.Grėbliūnaitei, trečia vieta atiteko V.Sabaliauskaitei.

Vyresnių (10-14 m.) vaikinų grupėje turnyro nugalėtoju tapo A.Vidzikauskas (Marijampolė), antras buvo taip pat Suvalkijos sostinės atstovas N.Griška, na ir trečias alytiškis N.Bukleris. Merginų grupėje nugalėtoja tapo A.Buklerytė (Alytus), antroji vieta teko L.Valiukaitei iš Marijampolės ir prizininkių trejetą užbaigė taip pat marijampolietė A.Pileckytė.

Bendroje įskaitoje tarp Kazlų Rūdos savivaldybės atstovų vyrų grupėje geriausiai pasirodė ir pirmoji vieta atiteko A.Druliai, antrąją vietą iškovojo R.Balčiūnas, trečias – V.Kentra. Moterų grupėje geriausiai sekėsi savivaldybės tarybos narei R.Vinikienei, antroji vieta atiteko D.Juodeikienei, na ir trečią poziciją užėmė E.Nadzeikaitė.

Šio turnyro absoliučiu nugalėtoju vyrų grupėje tapo 7 taškus po devynių turų surinkęs Trakų rajono atstovas K.Blaževičius, antroji vieta su tiek pat taškų atiteko Dzūkijos sostinės šaškių entuziastui D.Bukleriui, trečiąją vietą iškovojo 6,5 taško surinkęs kaišiadorietis P.Lažauninkas. Moterų grupėje čempione tapo 6,5 taško surinkusi G.Bukauskienė iš Kauno, antroji vieta teko marijampolietei V.Gegužinskaitei (5 taškai), trečią vietą iškovojo taip pat to paties miesto atstovė L.Grėbliūnienė.

Visiems turnyro nugalėtojams ir prizininkams buvo įteikti rėmėjų įsteigti prizai. Neliko nepastebėti ir jauniausias bei vyriausias turnyro dalyvis, kuriems savivaldybės tarybos narė Ramutė Vinikienė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių Kazlų Rūdos skyriaus demokratų vardu įteikė specialias dovanėles. Jauniausia šaškių turnyro „Lietuvos Valstybės dienai paminėti“ dalyve tapo šiaulietė V.Sabaliauskaitė, kuriai, mūsų žiniomis, šiomis dienomis sukaks vos keturi metukai. Na, o vyriausias turnyro dalyvis buvo Trakų rajono šaškių entuziastas S.Mušeikis. Šis garbaus amžiaus ponas jau yra įkopęs į devintą dešimtį. Tai puikus pavyzdys, kad šiame sporte amžiaus ribų nėra…

Šaškių turnyras, skirtas Lietuvos Valstybės dienai paminėti, nebūtų toks sklandus, jeigu nebūtų ir kitų organizacijų bei žmonių, prisidėjusių prie šio renginio, todėl tariame didelį AČIŪ „Kazlų Rūdos laikraščiui“, Ingridai Černiauskienei, Valerui Pliopliui, Vytautui Šunskiui, TS-LKD Kazlų Rūdos skyriui, mūsų miestelio socialinės paramos centrui ir visiems visiems, kurie neabejingi mūsų šalies praeičiai, dabarčiai ir be abejo ateičiai… Tik būdami išvien ir dirbdami kartu galime didžiuotis tuo, kas esame…

Sporto centro inf.

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.