Vaikų vasaros poilsio stovykla „KUPOLĖ“

0
353

Birželio 6 – 16 d. Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija organizavo ir vykdė vaikų  vasaros poilsio stovyklos „Kupolė“ etnokultūrinę veiklą, kurioje dalyvavo 1-3 klasių gimnazistai. Jos tikslas nukreiptas į pagarbaus požiūrio  etnokultūrai ir istorinei savo krašto praeičiai formavimą, gebėjimą suvokti etnokultūros ir istorinių gamtos paminklų svarbą tautos identitetui. Atsakomybės jausmo kultūriniam paveldui puoselėjimą. Iškeltų tikslų įgyvendinimui buvo pasirinktos labai kryptingos veiklos.

Stovyklautojai susitikto su Gelgaudiškio dvaro „ponais“ ir dalyvavo etnokultūrinėje programoje „Gelgaudiškio dvaro papročiai“. Aplankė  Sudargo, Burgaičių, Vorpilio, Balnakalnių piliakalnius.

Dalyvavo apžvalginėje ekskursijoje po Dubingius, kurios metu, stovyklos dalyviai turėjo galimybę lankyti archeologinis, etnokultūrinis objektus, pagilinti istorines žinias bei pažvelgi į birželio žalumą paskendusią Lietuvėlę.

Pažintinių veiklų ir ekskursijo metu „Besižvalgant po Panemunės pilis“ dalyvavo etnokultūrinėje programoje/ ekskursijoje. Aplankė Belvederio ir Jurbarko dvarus.

Žygio legendomis ir mitais apipintais Jotvingių piliakalniais aplankė šio maršruto piliakalnius , pabuvojo Bartninkų dvare, susipažino su Pajevonio – prūsų ir jotvingių gyvenvietės istorija.

O užkopęs ant Rambyno kalno ir pagautas nuostabaus nuo jo atsiveriančio reginio, kiekvienas gimnazistas bandė kuo daugiau prisiminti istorijų, nuotykių, padavimų ir legendų apie Lietuvos piliakalnius. Jų žinias praturtino dalyvavimas etnokultūros pamokoje „Žemaitijos tautinio kostiumo spalvos ir etnokultūrinė jų reikšmė“.

Lankymasis didžiausioje Lietuvoje Rusnės saloje stovyklautojam buvo tikras atradimas.

Edukaciniai užsiėmimai: „Rusnės sala: gyvenimas šalia vandens, ant vandens ir vandenyje…“, „Mingės kaimo – „Lietuvos Venecijos“ etnokultūrinio paveldo svarba šio regiono žmonėms“ nepaliko abejingų šio krašto istorijai.

Stovyklautojai turėjo unikalią galimybę dalyvauti Olitos Veronikos Dautartaitės literatūrinėje popietėje „Lietuva kaip šūvis į krūtinę“ skirtai Vilties ir gedulo dienai paminėti.

Stovyklos „Kupolė“ veikla buvo pristatyta Kazlų Rūdos savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Apibendrinant telieka pasakyti: „Kiekviena diena stovyklos metu buvo savaip turtinga. Užlipome ant piliakalnių, Birštono muziejuje pamatėme skrynias, Gelgaudišky išgirdome dvaro istoriją, stabtelėjome prie Radvilų kapo, įsiklausėme į tylą Bitėnų kapinaitėse… O savo buvimą vasaros etnokultūrinėje stovykloje „Kupolė“ supratome, galima sakyti, „atsitiktinai“ – stovėdami prie Bitėnų kapinaičių vartų, virš kurių žvilgsnį traukė užrašas:„Spindulys esmi begalinės šviesos (Vydūnas)“.

Prie stovyklos vykdymo ir stovyklautojų vertybinių nuostatų formavimo prisidėjo mūsų projekto partneriai: Kazlų Rūdos savivaldybės viešoji biblioteka, Kazlų Rūdos savivaldybės Kultūros centras. Mokinius gardžiai maitino J.Januševičienės IĮ. Vaikų vasaros poilsio stovyklos „Kupolė“ veiklą finansavo Kazlų Rūdos savivaldybės administracija, pagal vaikų vasaros socializacijos projektų rėmimo konkursą.

Vasaros etnokultūrinės stovyklos „Kupolė“ inf.

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.