Trečiojo amžiaus universitetas užbaigė mokslo metus

0
379

Kazlų Rūdos Trečiojo amžiaus universitetas (TAU) renginiu po Ukmergės krašto dvarus  užbaigė šiuos mokslo metus.

Kazlų Rūdos TAU bendruomenei jau tradicija tampa mokslo metus užbaigti keliaujant. Šie mokslo metai buvo palydėti Aukštaitijoje  ir,  kaip ir dera mokslo įstaigai,  pakeliui iki lankomų dvarų klausant išsamią ir įdomią istorijos paskaitą. Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro turizmo vadybininkė Lina TAU klausytojams parengė nepamirštamą programą apie mūsų šalies praeitį, dvarus  ir jų gyventojus.

Užsukome į garsiai Radvilų giminei priklausiusį  Leonpilio  dvarą. Apie keistą dvarininko Stanislovo Kazimiero Kosakovskio pomėgį sužinojome  lankydami Vaitkuškio dvarą. Labai gaila, kad kadaise buvę didingi ir puikūs dvarai šiandien yra apleisti ir neprižiūrimi naujų šeimininkų. Visai kitokį vaizdą pamatėme kunigaikščio Konstantino  prabanga spinduliuojančioje rezidencijoje – Taujėnų dvare. Tai vienas įspūdingiausių atgimusių dvarų, savo metus skaičiuojantis nuo XVI a. pabaigos. Čia mėgo lankytis ne tik pirmais Lietuvos prezidentas Antanas Smetona, svečiavosi ir Rusijos caras Aleksandras I. Kelionę ir pažintį su Aukštaitijos dvarų istorija tęsėme vykdami į Užulėnio kaimą, kuris   nepažymėtas jokiame žemėlapyje, tačiau jo svarba Lietuvai – neišmatuojama, nes čia, samanotoje pirkelėje, gimė pirmasis nepriklausomos Lietuvos prezidentas Antanas Smetona. Kodėl gi neaplankius dvaro, kurį Lietuvos ūkininkai ir tarnautojai 1934- aisiais Prezidento 60 metų jubiliejaus proga dovanojo jam prie Lėno ežero? Dvare mūsų laukė siurprizas: paskaita „Viliojimo meno subtilybės tarpukario Lietuvoje“  ir simbolinės smetoniškos vaišės. Pažintį po Ukmergės kraštą vainikavo nuo XVI amžiaus iki mūsų laikų per karus, marą ir negandas išlikusi  pilis ant  Siesikų ežero kranto.  Siesikų pilis yra vienas iš nedaugelio Lietuvoje nuo Renesanso epochos išlikusių statinių.   Čia pat, viename iš Siesikų pilies ansamblio pastate, kelionės dalyviai   ragavo gardų viduramžišką žvėrienos  troškinį  ir  susipažino su direktorės pateikta  universiteto veiklos ataskaita.

TAU studentai visus mokslo metus propagavę sveiką gyvenimo būdą, aktyviai dalyvavę rengiamose priemonėse ir paskaitose buvo apdovanoti suvenyrais, dalyvaujantiems  universiteto veikloje  2 metus,  buvo įteikti  Kazlų Rūdos Trečiojo amžiau universiteto mokslo metų  baigimo sertifikatai.

Visiems gerų atostogų ir sėkmingų naujų mokslo metų Trečiojo amžiaus universiteto veikloje palinkėjo Kazlų Rūdos savivaldybės  administracijos Švietimo skyriaus vedėja Beta Zaveckienė.

TAU inf.

 

 

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.