Sveiko gyvenimo darna

0
182

Jau treti metai Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijoje, VšĮ, vykdomas projektas „Šventvaldė-3“, finansuojamas Kazlų Rūdos savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

„Šventvaldė“ – tai sveiko gyvenimo darna, kai sveikata suprantama ne tik fizine prasme, bet ir kaip sveikos dvasios, sielos ir kūno vienovė, kur vienodas dėmesys skiriamas dvasinei, psichinei ir fizinei gerovei.

Šiais metais prioritetine kryptimi buvo pasirinktas fizinio aktyvumo skatinimas, tad projektinės veiklos buvo labiau orientuotos į sportines rungtis.

2017 m. gegužės mėn. pradėjome ruoštis Senovės graikų olimpiadai – tradiciniam visų Valdorfo mokyklų 5-tų klasių renginiui. Mokiniai jau pamokų metu susipažino su pirmųjų olimpinių žaidynių rungtimis (ieties metimas, šuolis į tolį, disko metimas, maratonas, imtynės): kūno kultūros pamokose šioms sporto šakoms buvo skiriama daugiau dėmesio, per istorijos pamokas mokiniai gilinosi į senovės graikų kultūrą, papročius, meną, lietuvių kalbos pamokose mokėsi hegzametro, paruošė misteriją „Dievų palaiminimas olimpiečiams“, olimpiados šventei sukūrė kostiumus.

Teatralizuota Senovės graikų olimpiada truko tris dienas, į ją buvo pakviesti svečiai iš Vilniaus Valdorfo mokyklos, Kauno Valdorfo mokyklos, Vilniaus Žaliosios Valdorfo mokyklos bei Rygos Valdorfo mokyklos. Šventėje dalyvavo apie 100 jaunųjų olimpiečių. Olimpiados metu mokiniai galėjo pasivaržyti ne tik senovės graikų sportinėse rungtyse, bet ir teatralizuotuose prisistatymuose atskleisti savo kūrybinius sugebėjimus. Laisvalaikio metu bendraudami su svečiais iš Rygos galėjo išmėginti ir užsienio kalbų žinias. Olimpiada baigėsi nugalėtojų apdovanojimais ir gausiomis graikiškomis vaišėmis po atviru dangumi.

Antroje projekto dalyje į pagalbą pasitelkta Kazlų Rūdos tėvų bendruomenė „Vėtrungė“. Tėvų aktyvas pasidalino pareigomis ir paruošė įvairias veiklas, kuriose galėjo dalyvauti ir maži, ir dideli, daugiau ar mažiau sportiški dalyviai. Buvo galimybė dalyvauti tritaškio metimo rungtyje, išbandyti trivietes žolės slides, rungtis lygsvaros varžytuvėse , lenktyniauti šokuojant maišuose , išmėginti lankstumą lendant per lankus, rankos taiklumą metant žiedus bei dalyvauti kitose estafetėse. Ypač daug teigiamų emocijų sukėlė tėčio Vaidoto pristatyta dar neišbandyta jėgos rungtis bei komandinis virvės traukimas. Visi rungtyse varžęsi dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais ir kitomis dovanėlėmis prisiminimui.

Meninės raiškos sritis taip pat nepamiršta: buvo piešiamas bendruomenės portretas, lipdoma iš molio, mokomasi šokių, dainuojama ir net sprendžiami galvosūkiai. Džiugu, Kazlų Rūdos linijinių šokių kolektyvą.

Išalkę šventės dalyviai galėjo ugniakure išsikepti skautiškos duonelės (mama Vita) ar pasivaišinti kareiviška koše (mama Agnė), išgerti žolelių arbatos (mama Loreta). Šventę vedė mama Aušra, o visą šaunią aktyvių tėvų komandą subūrė bendruomenės administratorė Daiva Puišienė.

Manome, kad projekto metu įgyvendintos veiklos paskatins mokinius ir toliau aktyviai sportuoti, o tėvų dalyvavimas organizuojant bendruomenės sporto šventę padės formuoti sveiką, aktyviai laisvalaikį leidžiančią bendruomenę.

Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijos, VšĮ informacija

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.