Sveika, vasara!

0
261

„Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savo gerai nemokėti“

                                                                                                                J.Jablonskis

Mūsų vasaros stovykla „Per aktyvų pažinimą“ buvo skirta kalbos kultūros ir tautinio kostiumo metams paminėti.

Pirmą dieną rinkomės technologijų kabinete, prisiminėme, kam skirti šie 2017 metai. Pažiūrėję filmą apie Lietuvos etnografinių regionų tautinius kostiumus, gavome užduotį nuspalvinti duotus kostiumų pavyzdžius (o namuose turėjome parinkti gražiausius žodžius apie kalbą). Po to išvykome į Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos muziejų, kur sužinojome apie kalbininką J.Jablonskį, jo indėlį puoselėjant lietuvių kalbą. Išsamiau apie jo vaikystę, mokymąsi, darbus mums papasakojo kalbininko tėviškėje. Taip pat apsilankėme K.Griniaus muziejuje ir apžiūrėjome jo žmonos surinktą suvalkietiškų prijuosčių kolekciją.

Antra diena nors ir prasidėjo lietumi, pasidalinę praeitos įspūdžiais, pajudėjome link Kauno. Apsilankėme Botanikos sode, žavėjomės nuostabiais augalais, klausėmės gidės  pasakojimų. Pagrindinis šios dienos tikslas – aplankyti pogrindžio „ab“ spaustuvę Lapėse (slaptą Lietuvos pasipriešinimo sovietiniam rėžimui spaustuvę, leidyklą). Ji mums ir paliko didžiausią įspūdį. Pakeliui į Kadagių slėnį dar užsukome į Pažaislio vienuolyno muziejų.

Išaušo birželio 14-oji – Gedulo ir Vilties diena. Ją mes pradėjome prie paminklo tremtiniams (padėjome gėlių, uždegėme atminimo žvakeles), prisiminėme ir tremtyje žuvusį signatarą Praną Dovydaitį. Po to pasukome Dzūkijos link ir aplankėme V.Krėvės-Mickevičiaus tėviškę, kur mums  įdomiai papasakojo šio rašytojo gyvenimą ir kūrybą, uždegėme žvakeles ant jų šeimos kapo ir nuvažiavome Merkinės link. Įveikėme 170 laiptelių piliakalnį, grožėjomės apylinkėmis iš 25m. aukščio apžvalgos bokšto. Grįždami dar aplankėme Punios piliakalnį, sužinojome jo istoriją. Kelionę užbaigėme Birštone plaukdami Nemuno ir Verknės upėmis. Dienos įspūdžiai nepakartojami!

Ketvirtadienį pradėjome trijų valandų kelione į Dubingius. Ekskursija „PAŽINK, PRAMOGAUK IR ATSIGAUK PRIE ASVEJOS“: Aplankėme Dubingių piliavietę (buvusius Radvilų rūmus), Asvejos regioninio parko Lankytojų centre aktyviai dalyvavome viktorinoje, stebėjome dokumentinį filmą „Asvejos dugno paslaptys“, daug įdomaus sužinojome apie ilgiausią Lietuvoje Asvejos ežerą. Dienos nuovargį nuplovėme maudynėmis SPA centre,  pietavome centro kavinėje.

Paskutinę stovyklos dieną  praleidome „Šokolado sostinėje“ Trakuose. Ten leidome savo vaizduotei skrajoti ir prisigaminome įvairiausių skanėstų, iki soties prisilaižėme šokolado. Grįždami užsukome į Strėvos įgriuvą, įkopėm į Kartuvių kalną, nusileidome į Velnio duobę ir šventiniais pietumis užbaigėme stovyklą.

Už turiningai, linksmai ir įspūdingai praleistą laiką dėkojame stovyklos vadovėms R. Mocevičiūtei, B.Žemaitienei ir R.Žemaitienei. už skanius pietus dėkojame kavinės „Paparčio pavėsyje“ darbuotojams. Nuoširdžiausią  ačiū  tariame ir mūsų rėmėjams N.Kulik (UAB „Energoefektas“), UAB „Kvietiškių statyba“ direktoriui A.Ribnikovui.

Stovyklautojos – žurnalistės

Gabija, Andrė, Agnė, Viltė ir Patricija

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.