NUOMONĖ. Klesti tos savivaldybės, kuriose verslas, visuomenė ir valdžia dirba išvien

5
547
Marius Žitkus, TS-LKD Kazlų Rūdos skyriaus pirmininkas

Kuomet Kazlų Rūdos politikai nori, pasirodo geba ir gali susitarti dėl sprendimų, kurie atitinka verslo bei miesto lūkesčius.

Vakar vykusiame Tarybos posėdyje buvo svarstomas įmonės IKEA Industry Lietuva prašymas, kuriame bendrovė teigia, jog ketina plėsti savo veiklą ir įgyvendindama plėtros projektą pageidauja pasinaudoti galimybe dėl įrengtinų automobilių stovėjimo vietų skaičiaus sumažinimo. Tokią teisę jai suteiktų savivaldybės Tarybos sutikimas.
IKEA mainais už pagalbą įmonės plėtrai savivaldybei pasiūlė finansinę kompensaciją, kurios dėka Kazlų Rūdoje būtų atlikti darbai, pagerinsiantys miesto veidą.

IKEA Industry Lietuva pasiūlymai Kazlų Rūdos miestui
 • IKEA pasiūlė skirti lėšų trijų automobilių stovėjimo aikštelių prie senų miesto kapinių, prie bažnyčios ir aikštelės prie IKEA remonto darbams.
 • Siekdama prisidėti prie eismo saugumo mieste IKEA sutiko padengti Gedimino g. ir į pietus atsišakojančio šalutinio kelio, vedančio link IKEA pastatų, susikirtimo rekonstravimo įrengiant saugumo salelę ir išplatinant eismo juostą darbus.
 • Švedų kapitalo įmonės dėka būtų išplatinta asfaltbetonio danga nuo Gedimino g. į pietus atsišakojančio šalutinio kelio, vedančio link IKEA pastatų.
 • IKEA skirtomis lėšomis būtų atlikti Gedimino g. atkarpos, esančios šalia Kazlų Rūdos mieste esančių senųjų kapinių atnaujinimo darbai, šalia šių kapinių būtų įrengtas pėsčiųjų takas ir įrengta nauja amžinojo poilsio vietų tvora.

Savivaldybės Taryba IKEA prašymą išgirdo ir politikai vienbalsiai priėmė investuotojams ir miesto labui priimtinus sprendimus.

Galbūt būtų galima diskutuoti apie tai, kad glaudesnis savivaldybės vadovybės ir visuomenės bendravimas būtų padėjęs derybose IKEA atstovais Kazlų Rūdos naudai pasiekti ir daugiau, visgi šį verslo ir savivaldybės Tarybos susitarimą laikau sveikintinu, nes jis tik patvirtina mano teiginį apie tai, kad klesti tos savivaldybės, kuriose verslas, visuomenė ir valdžia dirba išvien.

Marius Žitkus, TS-LKD Kazlų Rūdos skyriaus pirmininkas


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

5 KOMENTARAI

 1. Gal dar galėtų ta velnioniškai gerbiama IKEA ir Vinco katafalką atnaujinti? Jei jau modernizuojamės, tai visose sferose.

 2. Nemanau, kad tai galima laikyti dideliu pasiekimu vietos vadžios, nes tarybos posėdžio metu paklausus, ar nebu panaikintas esantis turgelis, kuriame prekiaujama gėlėmis prie kapų, nebuvo aiškaus atsakymo, tik komentaras, kad tai nelegalus turgelis. Tad kyla klausimas ar taryba priimdama sprendimą atsižvelgė į gyventojų interesus? Aš sutinku, kad čia vieta netinkama prekiauti maisto produktais, bet gėlėmis greta kapų – tai natūralu.
  Tame pačiame posėdyje buvo pakeltas nekilnojamo turto mokestis, kuris fiziniams asmenims, vykdantiems individualią veiklą, kurios sąvoka suprantama taip, kaip nustatyta Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, ir labai mažoms įmonėms, atitinkančioms Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo kriterijus, – nuo 0,5 procento iki 1 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės. http://kazluruda.lt/index.php?-198730193
  Ar tai taip pat galima pavadinti dideliu dėmesiu smulkiajam verslui? Ar tai buvo diskutuota su verslo atstovais?
  Suabejočiau ar tokie sprendimai rodo, kad vietos valdžia dirba ranka rankon su verslu. Man atrodo, kad verslą prisimena tada, kai reikia paremti Rudens fiestą.

  • Reda, nelaikote susitarimo tarp verslo ir valdžios pasiekimu, tačiau balsavimo metu sutarčiai pritarėte. Kaip ir pritarėte zonavimui. Nesakau, kad viskas tobula, tiesiog noriu pabrėžti, kad kuo glaudžiau suintersuotos pusės bendradarbiaus, tuo daugiau gerų žinių būtų galima girdėti. Visiškai sutinku su jumis, kad nekilnojamojo turto mokesčio padidinimas perteklinis, o su smulkiaisiais verslininkais nepasivarginta padiskutuoti. Ką jau ką, tačiau dabartiniai savivaldybės vadovai tikrai moka vieną žingsnį padaryti į priekį, ir tris iš karto atgal.

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.