Karjeros dienos pagal „IKEA“: vaikus pakvietė į kosminę kelionę

0
580

Daugiau kaip 700 darbuotojų Lietuvoje turinti „IKEA Industry Lietuva“ moksleivius pakvietė į inovatyvias karjeros dienas. Kazlų Rūdoje įsikūrusias medienos plokštės ir baldų gamyklas aplankė arti šimto septintos klasės mokinių, kuriems sudominti kompanija pasitelkė tai, ką taip vertina vaikai – technologines inovacijas ir interaktyvius žaidimus.

„Kai kuriems iš jų atrodo, kad iki darbo pradžios dar taip toli, kaip iki kosmoso, tad darbą „IKEA Industry Lietuva“  jiems ir pristatėme žaidimo forma, kaip smagią kosminę kelionę. Jaunam žmogui labai svarbu naudotis kiekviena galimybe pažinti skirtingas profesijas“, – sakė „IKEA Industry Lietuva“ generalinė direktorė Inga Urbonavičiūtė.

Moksleiviai iš Vilkaviškio, Kazlų Rūdos, Pilviškių ir Griškabūdžio įvertino tai, kad renginys buvo specialiai pritaikytas sudominti technologijas dievinančią Z kartą: apie darbą įmonėje jiems pasakojo ne tik čia karjerą padarę „IKEA Industry Lietuva“ darbuotojai, bet ir gerai atpažįstami aktoriai Saulius Baltrūnas ir Skaistė Anusevičiūtė, moksleivių dėmesį kaustė interaktyvūs žaidimai.

„Mūsų stiprybė slypi komandoje. Šiuolaikiškai mąstanti ir dirbanti komanda darbą vertina kaip intriguojantį iššūkį – malonu žinoti, kad per metus mes pagaminame apie 545 tūkstančių kubinių metrų plokštės ir apie 1 mln. 400 tūkst. baldų gaminių, kurie papuošia mūsų pirkėjų namus visame pasaulyje. Kartais pastebime, kad kai kurie žmonės į darbą žiūri kaip į tam tikrą vargą, kurį reikia tiesiog išvargti. Todėl ir pasitelkėme žaidimus, atvėrėme gamyklų duris – norime pasakyti, kad jei esi smalsus ir darbštus, darbas gali būti kasdienis smagus nuotykis“, – pasakojo „IKEA“ baldų gamyklos Kazlų Rūdoje direktorius Karolis Jonaitis. Jis savo karjerą įmonėje pradėjo nuo inžinieriaus pozicijos, o dabar jau vadovauja vienai iš dviejų Lietuvoje esančių gamyklų. Čia dirbdamas K. Jonaitis matė ne vieną atvejį, kai Kazlų Rūdoje darbą pradėję gamybos darbuotojai užaugo ir dabar sėkmingai darbuojasi vadovaujančiose pozicijose Lietuvos ir kitų šalių padaliniuose.

Nepaisant emigracijos tendencijų, „IKEA Industry Lietuva“ atstovai tvirtina, kad darbuotojų trūkumo jie nejaučia: „Yra  žmonių, kurie išvažiuoja, tačiau daug ir sugrįžta. Smagu, kad „IKEA“ kiekvienas tikrai gali rasti mėgstamą darbą, tiesiog nereikia bijoti daryti kažko, ko galbūt dar nedarei“, – patarimu pasidalino I. Urbonavičiūtė.

„IKEA Industry“ yra didžiausias pasaulyje medinių baldų gamintojas ir užima svarbią dalį visoje „IKEA“ tiekimo grandinėje.  „IKEA Industry“ turi apie 19 tūkst. darbuotojų, dirbančių 41 gamykloje dešimtyje šalių: Kinijoje, Prancūzijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Rusijoje, Slovakijoje, Švedijoje, JAV ir Kazlų Rūdoje Lietuvoje. Kompanija užima itin reikšmingą vietą Lietuvos baldų pramonėje, mat baldus „IKEA“ prekybos tinklui gamina daugelis didžiųjų baldų fabrikų.

IKEA Industry Lietuva inf. ir foto

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.