Rimvydo Žigaičio menų mokyklos šiokiadieniai

0
393

Baigiasi 2016-2017 R. Žigaičio menų mokyklos mokslo metai. Oficiali ataskaita jau patvirtinta Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos, belieka pateikti ataskaitą ir visuomenei.

TAD PIRMIAUSIAI KVIEČIAME VISUS Į MOKYKLOS ATASKAITINĮ RENGINĮ – PAVASARINĮ KONCERTĄ, kuris vyks gegužės 15 d. 17.30 val. miesto bibliotekoje.

Mūsų mokykloje mokosi apie 170 mokinių iš visos Kazlų Rūdos savivaldybės. Iš jų – 44 pasirinko mokytis dailės, o virš 120 – muzikos.

2016 metai – itin sėkmingi jauniesiems muzikantams. Laimėtos prizinės vietos net 4 tarptautiniuose konkursuose. Sėkmė dukart lydėjo Tadą Ruzveltą, besimokantį groti klarnetu pas mokytoją metodininką Gintautą Puskunigį: laimėta I vietos konkursuose „Baltijos perlai“ (Klaipėdoje) ir „Tenerifės žvaigždės 2016“ Ispanijoje. Mija Avižienytė fortepijonu skambinti mokosi pas mokytoją metodininkę Laimą Rotomskienę. Ji laimėjo III vietą Austrijoje, konkurse „Edelweiss“. Sėkmė lydėjo Medžioklės ragų ansamblį Augustave (vadovas – vyr.mokytojas Audrius Pučinskas) – laimėta I vieta. Ir paskutiniai laimėjimai – respublikinio konkurso „Tramtatulis“ laureatai – dveji berniukų duetai, kurių vieną paruošė mokytoja Elena Sakavičiūtė-Pečiulaitienė, o kitą – mokytoja metodininkė Eglė Bernotienė. Taip pat laimėtos prizinės vietos Profesinės linkmės modulio konkurse, „Giesmių giesmelėje“… Visko ir neišguldysi į raštus, tad geriau atvykite ir paklausykite visų ir apie visus gyvai, minėtame ataskaitiniame renginyje.  Ten pat pasigrožėsite ir dailės skyriaus mokinių paroda.

Baigiantis mokslo metams jaudinasi ir mokytojai, ir mokiniai: vyriausieji ruošiasi mokyklos baigiamiesiems egzaminams, mažesnieji – keliamiesiems egzaminams, o visi kiti – akademiniams koncertams (atsiskaitymams), dailės darbų peržiūroms. O dar reikia suspėti suorganizuoti daugybę suplanuotų renginių, pasiruošti koncertinėms ir edukacinėms išvykoms pagal kvietimus, į svarbius konkursų etapus, pasiruošti priimti būsimus menų mokyklos mokinukus. Darbai, darbučiai… Nelengvi, bet malonūs ir vaikams, ir mokytojams, ir tėveliams, ir bet kokiam atėjusiam svečiui.

MOKYKLOS MOKYTOJAI

Šiuo metu dirba 22 kvalifikuoti pedagogai.

Mokyklos valdymas grindžiamas viešumo, demokratijos ir savivaldos principu. Mokyklai vadovauja direktorė Virginija Savickė-Makūnienė, pavaduotoja ugdymui dirba vyr.mokytoja Lilovatė Jašmontienė.

MOKYKLOJE MOKOMI DALYKAI

MUZIKA

Mokykloje mokomi šie muzikinio ugdymo branduolio dalykai, dėstomi pradinio muzikavimo programoje (4 mokymo metai) ir pagrindinio muzikavimo programoje (4 mokymo metai):

1. Muzikos instrumentas arba dainavimas. Stojant į mokyklą – pasirenkamas laisvai kaip pagrindinis dalykas. Siūlome rinktis dainavimo, fortepijono, smuiko, gitaros, kanklių, akordeono, medinių ir varinių pučiamųjų, mušamųjų instrumentų individualias pamokas.

2. Antrasis muzikos instrumentas. Bendru antruoju instrumentu rekomenduojamas fortepijonas, juo vaikai, pagrindiniu instrumentu pasirinkę kitus instrumentus (ne fortepijoną), pradeda groti nuo antrųjų mokymosi metų. (Pasirinkę dainavimą – nuo I klasės).

3. Solfedis. Tai muzikos rašto mokymasis, kurį pagrindiniame ugdyme papildo ir muzikos istorijos dalykai.

4.Laisvai pasirenkami dalykai. Siūloma dainavimo besimokantiems vyresniųjų klasių mokiniams dirigavimas.  Laisvai pasirenkami ir meno kolektyvai. Visiems mokiniams rekomenduojamas choras.

FORTEPIJONO SKYRIUS

Čia vaikai mokosi groti aštuonerius metus po 2 savaitės pamokas. Šio skyriaus mokiniai ir mokytojai – dideli entuziastai: aktyvūs ir nuolatiniai įvairių koncertų, festivalių ir konkursų dalyviai. Mokytojų metodininkių Valdos Puskunigienės ir Laimos Rotomskienės eilę metų organizuotas lietuvių kompozitorių muzikos festivalis išaugo į respublikinį R.Žigaičio konkursą-festivalį, kuris atliks vieną iš misijų – mūsų kraštiečio kompozitoriaus muzikos propagavimą. 2016 metais suorganizuotas II toks konkursas-festivalis.

INSTRUMENTALISTŲ SKYRIUS

Jį sudaro įvairiausiais instrumentais muzikuojantys vaikai, kurie akordeonu, kanklėmis, gitara, įvairias pučiamaisiais ir mušamaisiais mokosi groti aštuonerius metus po 2 savaitės pamokas.

Mokiniai aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose, skirtuose miesto visuomenei, yra kviečiami su koncertinėmis programomis į kitus miestus, išbando jėgas tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose. Mokiniai yra patenkinti dalyvavimu šiuose renginiuose, jie puikiai reprezentuoja mokyklą ir savivaldybę, laimi apdovanojimus ir diplomus.

DAINAVIMO, ETNOMUZIKAVIMO IR TEORINIŲ DALYKŲ SKYRIUS. Dainavimo mokoma 8 metus po 2 savaitės pamokas. Pamokos – individualios. Šis skyrius taip pat apima solfedžio, muzikos istorijos, etnomuzikavimo ir dirigavimo pamokas. Šiam skyriui priklauso jaunių ir jaunučių chorai, vokaliniai ansambliai, folkloro ansamblis. Šios pamokos – grupėse (išskyrus dirigavimą), jų metu vaikai dainuoja, lavina muzikinę klausą, ritmo pojūtį, muzikinę vaizduotę, įgyja kultūringam žmogui būtinų žinių.

Šiemet didžiausias pasiekimas – išugdyti konkurso „Tramtatulis“ laureatai ir „Giesmių giesmelės“ laureatai.

MOKOMIEJI MENO KOLEKTYVAI

Mokiniai mielai renkasi įvairius mokomuosius meno kolektyvus. Visiems rekomenduojamas yra jaunučių ar jaunių choras.  Nuo mokslo metų pradžios jaunučių chore dainuoja beveik visi 1 – 4 klasės mokiniai (vadovė – vyr. mokyt. Laura Berntsen), jaunių chore – 5 – 8 klasių mokiniai (vadovė – vyr. mokyt. Salomėja Vitukynienė). Akordeonistai ansambliuoja duetais (vyr. mokyt. Augenija Kuncevičienė). Mokykloje yra pučiamųjų ansamblis (mokyt. Audrius Pučinskas), vokalinis ansamblis (mokyt. metod. Birutė Pavalkienė). Gitaristų ansamblis (mokyt. metod. Remigijus Morkūnas) ir smuikininkų ansamblis (mokyt. metod. Virginija S.-Makūnienė) Pastarieji ansambliai išaugo įbendrą vokalinį-instrumentinį ansamblį „Gracile“. Folkloro ansamblį „Sūduoniukai“ lankantys vaikai ne tik dainuoja ir groja, bet ir turi savo solistus, duetus, pasakorius, etnomuzikantus (vadovė – mokyt. Elena S.-Pečiulaitienė). „Sūduoniukų“ neatsiejama dalimi tapo kanklininkai (vadovė – vyr. mokyt. Irena Dulinskaitė).

MUZIKOS MĖGĖJŲ PROGRAMA

Skirta jaunimui „pavėlavusiam“ į muzikos mokyklą. Per 2 – 4 metus jaunuoliai mokosi groti pasirinktu instrumentu, pagal poreikius ir galimybes lanko meno kolektyvus, kitas grupines pamokas.

DAILĖ

Pradinis ugdymas. Skirtas jaunesniems vaikams. Mokoma dailės pažinimo ir raiškos. Trys mokymosi metai, užimtumas – nuo 5 iki 7 savaitės pamokų.

Pagrindinis ugdymas. Skirtas moksleiviams nuo 12 metų. Programa gilina dailės žinias, plečia meninį akiratį. Mokoma piešimo, tapybos, kompozicijos, grafikos. Keturi mokymosi metai, užimtumas – nuo 7 iki 9 savaitės pamokų.

Visi dailės skyriaus mokiniai aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose. Juos moko vyr.mokytoja Alma Rugienienė ir mokytoja Milda Žemaitienė.

Tikslinio dailės ugdymo programa. Skirta vyresniųjų klasių moksleiviams, padedanti pasiruošti dailės brandos egzaminui, taip pat stojimui į aukštąsias dailės studijas. Programa orientuota į mokinio  individualiai pasirenkamus dalykus (tapybą, grafiką, dizainą, meninę fotografiją bei naujuosius menus). 3 mokymosi metai, užimtumas – nuo 4 iki 9 pamokų.

Primename, kad prašymai 2017-2018 mokslo metams priimami mokyklos raštinėje (Vytauto g. 26, Kazlų Rūda) 11.00 – 18.00 val., telefonas pasiteiravimui: 95436.

Stojamieji egzaminai – birželio 6 d. 16 val. – I grupė, 17 val. – II grupė. Muzika adresu – Vytauto g.26, dailė – Atgimimo g. 1a

Birželio 5 d. nuo 14 val. – konsultacijos.

VISUS KVIEČIAME Į MENŲ MOKYKLOS RENGINIUS

YPAČ LAUKIAME NORINČIŲ MOKYTIS MENŲ MOKYKLOJE NAUJOKŲ

Daugiau informacijos apie mus: socialiniame tinkle Facebook (Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokykla ir Rimvydo Žigaičio menų mokyklos dailės skyrius); internete adresu www.krmm.lt

Menų mokyklos informacija


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.