Projekto dalyvių edukacinė kelionė į Vilnių

0
235

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos pilietinio ir tautinio ugdymo projekto „Istorinės atminties takais 10“ dalyviai  gegužės 4-tąją dieną vyko į edukacinę išvyką  į Vilnių.

Pirmasis aplankytas objektas buvo Vilniaus paveikslų galerija. Šis pastatas (rūmai) ankščiau priklausė Chodkevičiams. XVII–XVIII a. rūmai buvo plečiami, kelis kartus perstatyti po gaisrų ir karų. 1754–1762 m. rūmai rekonstruoti pagal architekto A. Virenerio projektą, XIX a. I pusėje, dar kartą perstatyti, greičiausiai architekto Tomo Tišeckio. Po šios rekonstrukcijos rūmų architektūra įgavo vėlyvojo klasicizmo formas.

Čia mes dalyvavome edukacinėje programoje „Kriminalinio Vilniaus paveikslų galerijos  istorijos“ Edukacinės programos pradžioje gidas įtaigiai ir išsamiai supažindino su rūmų klasicistiniu interjeru. Pristatė  įvairius 19 a. tapytus  portretinius to meto žinomų asmenybių paveikslus.

Po supažindinimo su paveikslais, gavome planšetes ir žaidėme interaktyvų žaidimą „Kriminalinės Vilniaus paveikslų galerijos istorijos“.  Pagal duotą trumpą aprašymą ir tam tikras paveikslo nuorodas, reikėjo surasti 8 galerijoje eksponuojamus dailės kūrinius, kurių vaizduojamas siužetas arba juos sukūrusių autorių biografijos turi kriminalinį atspalvį.  Ir svarbu – kas greičiau atliks užduotis! Galerija keleto aukštų, dailės kūrinių –  ne viena dešimtis. Taigi, reikėjo pasukti galvą, pamiklinti kojas. Žaidėme su užsidegimu ir užduotis sėkmingai įveikėme.

Pabuvoję paveikslų galerijoje, pėsčiomis keliavome į Lietuvos Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Tik įžengus  vidų pajutome šio pastato išskirtinę dvasią. Čia mums pasitiko gide, kuri supažindino su bibliotekos istorija. Pabuvojome įvairiose erdvėse: skaityklose, susitikimų kambariuose, konferencijų salėje ir kt. . Bibliotekos įkūrimo idėja jau buvo gvildenama 19 a., tačiau  įkurta 1919 m.. Keletą pastarųjų metu  biblioteka buvo renovuojama ir šiuolaikiškai įrengta biblioteka atidaryta lankytojams prieš metus. Anot gidės, bibliotekoje, kas diena pilna lankytojų, taip čia vyksta įvairūs edukaciniai užsiėmimai, konferencijos. Šiandien nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje dokumentų fonde sukaupta apie 7 mln. fizinių vienetų dokumentų. Nacionalinės bibliotekos fondus sudaro trys pagrindinės dalys: nacionalinis publikuotų duomenų archyvinis fondas, pagrindinis fondas ir specialieji rinkiniai.

Bibliotekoje eksponuojama 2017 m. Vokietijoje rasto Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto originalo faksimilė. Su dideliu susidomėji apžiūrėjome akto originalo faksimilę ir prie jos pasidarėme istorinę nuotrauką!

Taip pat apsilankėme parodų salėje, kurioje  veikė olfaktorinio meno paroda „Kabantieji sodai“, Buvome labai nustebinti tokiu originaliu parodos  pateikimu ir leidome savo uoslėm užuosti natūralią kvapų įvairovę.

Aplankę šiuos du objektus, pasivaikščiojome  po Vilniaus senamiestį, užkopėme į Gedimino kalną ir vakarop  pajudėjome link namų.

Tai buvo įdomi, prasminga ir naudinga istorinė kelionė.

Justina Matulaitytė, Greta Plioraitytė, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos 3a kl. gimnazistės, projekto dalyvės

 

 

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.