Ketvirtame kėlinuke pratrūkusi tritaškiais „SC-Regusa“ apgynė čempionų titulą

0
202

Šeštadienį per delfi.tv buvo linksniuojamas Kazlų Rūdos miestelio vardas. Tądien Lietuvos mažų miestelių lygos finale susigrūmė dvi geriausios jos komandos – praėjusių metų čempionė, pakeliui į finalą laimėjusi šešiolika rungtynių iš eilės Kazlų Rūdos „SC-Regusa“ ir iki pat finišo tiesiosios prasiskynusi kelią Beižionių „Gija“. Rungtynių kaina – Lietuvos mažų miestelių lygos čempionų žiedai.

Negali nekelti susižavėjimo faktas, kad antrus metus iš eilės į Kazlų Rūdos krepšinio istoriją bus įrašytas „SC-Regusos“ vardas. Krepšinio entuziasto Gintauto Bulotos suburta kariauna pergalingai nužingsniavo iki pat galo. Svarbiausiose sezono rungtynėse Kazlų Rūdos ekipa nukovė Beižionių „Giją“ rezultatu 87:69 (25:20; 13:20; 23:11; 26:18) ir tapo LMML čempionais.

Pirmoje finalinės dvikovos pusėje vyko permaininga, apylygė kova. Beveik dvi pirmas minutes nei vienai komandai nesisekė pataikyti į krepšį, regzdamos atakas, nei viena neišvengė klaidų. Pirmi prisišaudė Kazlų Rūdos komandos krepšininkai, tačiau jiems įkandin sekė ir Beižionių ekipa. Tik pirmo kėlinuko pabaigoje sėkmingiau atakose sužaidusiai „SC-Regusai“ pavyko įgyti penkių taškų pranašumą. Po pirmo ketvirčio rezultatas švieslentėje buvo 25:20 praėjusių metų čempionų naudai.

Antrojo kėlinuko metu Kazlų Rūdos ekipai niekaip nepavyko atsiplėšti didesniu skirtumu. Negana to, atvėrus tolimąją artileriją “Gijos” krepšininkams, “SC-Regusos” pranašumas ne tik ištirpo, bet ir sužaidus kiek daugiau nei pusę kėlinuko 30:32 į priekį išsiveržė beižioniškiai. Tomis dvikovos akimirkomis neleido varžovams perimti iniciatyvos Kazlų Rūdos ekipos krepšininkai. A.Lencevičius taip pat tolimu šūviu iškart sugrąžino pirmaujančios komandos statusą „SC-Regusai“ – 33:32. Dar viename epizode puikiai rungtyniavęs A.Lencevičius išprovokavo varžovų nesportinę pražangą ir Kazlų Rūdos komanda turėjo galimybę kiek atsiplėšti nuo „Gijos“. Vis dėlto nestokoję motyvacijos ir užsispyrimo Beižionių krepšininkai neleido pabėgti oponentams. Taiklių tritaškių dėka, „Gija“ sugebėdavo vis išsiveržti į priekį. Paskutinėmis antro kėlinuko sekundėmis pelnyti taškai leido varžovams baigti pirmą dvikovos dalį pirmaujant rezultatu 38:40.

Ko atvažiavo į Palangą Kazlų Rūdos komanda parodė antroje rungtynių pusėje. Vos prasidėjus trečiam kėlinukui Beižionių krepšininkai pateko į gynybinius „SC-Regusos“ spąstus. Tuomet pasipylė varžovų klaidos, o Kazlų Rūdos komanda, į kiekvieną varžovų nesėkmę atsakydavo taikliais metimais. Po sausos atkarpos 7:0, Kazlų Rūdos ekipa išsiveržė į priekį 45:40. “Gijos” komandą toks rungtynių scenarijus privertė prašyti minutės pertraukėlės, tačiau ir po jos “SC-Regusa” buvo nesulaikoma, vertė varžovus toliau klysti. Prarasti kamuoliai ir netaiklūs metimai didžiąją kėlinuko dalį buvo “Gijos” palydovai. Tuo tarpu Kazlų Rūdos krepšininkai rinko taškus ir padidino persvarą iki dviženklio taškų skirtumo – 51:40. Dešimties taškų pranašumą “SC-Regusa”  išsaugojo iki trečio kėlinuko pabaigos.

Paskutinį finalo ketvirtį komandos pradėjo rezultatui švieslentėje esant 61:51. Nuo pat pirmų jo minučių Kazlų Rūdos komanda smogė varžovams surengdami tikrą tritaškių fejerverką. Šią kanonadą dviem šūviais pradėjo A.Lencevičius. Dar pora jų pridėjo R.Matulis. Tolimą metimą taip pat pataikė E.Černauskas. Varžovai buvo pasiųsti į nogdauną, Kazlų Rūdos komandos pranašumas nepaliaujamai augo ir siekė daugiau nei dvidešimt taškų. Tik pačioje rungtynių pabaigoje kiek atsipalaidavę “SC-Regusos” krepšininkai leido varžovams kiek sumažinti skirtumą. Čempionišką dvikovą Kazlų Rūdos ekipa baigė įveikdama Beižionių “Giją aštuoniolikos taškų skirtumu – 87:69.

Naudingiausiu finalo krepšininku tapo puikią sportinę formą pademonstravęs A.Lencevičius. Jis surinko 27 NB. Šis krepšininkas buvo ir rezultatyviausias Kazlų Rūdos komandoje (26 taškai) šiame mače. 23 NB finalinėje akistatoje surinko N.Varnelis. “SC-Regusos” lyderis pripažintas naudingiausiu lygos krepšininku šiame sezone.

Per apdovanojimų ceremoniją, kuri vyko iškart po finalinio ketverto dvikovų, neliko nepastebėtas ir Kazlų Rūdos komandos vadovas Gintautas Bulota. Jam atiteko geriausio lygos komandos vadovo nominacija.

Po čempioniškų rungtynių kalbinome ir Kazlų Rūdos komandos trenerį Mantą Bulotą:

– Ar buvo olimpinė ramybė prieš šias rungtynes?

– Prieš finalą tikrai nebuvo olimpinės ramybės, visa komanda buvo labai susikaupusi, žinojome, kad šios varžybos mums nulems ar sezonas sėkmingas ar ne.

– Kas daugiausia neramino komandos žaidime po pirmų dviejų kėlinukų?

– Labiausiai neramino ne kažkokie taktiniai dalykai ir pan., bet tai, kad mes nerodėme didelio malonumo žaisti krepšinį, dirbome darbą, bet nežaidėme. Antroje pusėje tai pasikeitė ir iškart atitrūkome.

– Pačioje rungtynių pradžioje nesisekė pataikyti „SC-Regusai“. Kuo tai paaiškinti?

– Sunku pasakyti, įtakos gali turėti ir gana ilga kelionė, taip pat ir finalo įtampa, nes buvo akivaizdu, kad kai kurie žaidėjai rungtynių pradžioje buvo “perdegę”.

– Prieš ketvirtą kėlinuką Kazlų Rūdos komanda turėjo 10 taškų pranašumą. Jūsų vertinimu, ar tai saugus „taškų atstumas“ rungtyniaujant prieš „Giją“?

– Aplamai šiuolaikiniame krepšinyje 10 taškų skirtumas nėra didelis, tuo labiau prieš “Giją”, kuri puikiai ir daug meta tritaškių, turi metiką, kuris sezone tritaškius metė beveik 50% taiklumu, todėl saugiai tikrai nesijautėme.

– Kas pasikeitė varžovų komandos žaidime apskritai, jei palygintumėte juos su pirmomis dvejomis rungtynėmis, kuomet įveikėte Beižionių ekipą abu kartus 20 taškų skirtumu?

– Manyčiau, kad komanda tapo šiek tiek brandesnė, labiausiai komandos žaidimą pakeitė du nauji žaidėjai – Aukštikalnis ir Gedminas. Taip pat komanda pradėjo kur kas daugiau mesti tritaškių metimų, įsivedė keletą gerai veikiančių derinių.

– Ar galite palyginti šių ir praeitų metų čempionišką džiaugsmą? Kur jis didesnis ir kodėl? Kuris vertingesnis? Kuris kelias link titulo buvo sunkesnis: praeitų metų ar šių?

– Praeitais metais finalo pabaigoje prisidarėme problemų, tai gavosi taip, kad pergalę įtvirtinome tik pačioje varžybų pabaigoje, todėl po finalinės sirenos emocijų pliūpsnis visiems buvo didesnis. Bet džiaugsmas yra lygiai toks pat kaip ir praeitais metais, nes laimėta lyga su rekordine pergalių serija. Lyga šiais metais dar sustiprėjo, todėl laimėti šią lygą džiaugsmas nesumažėjo.

Lygint kelius link titulo yra gana sudėtinga, nes praeitais metais visuose etapuose mus nurašydavo ir tikėdavosi pergalės, tačiau lygiai kaip ir šiais metais atkrintamosiose varžybose mes nepatyrėme nei vieno pralaimėjimo. Šiais metais važiuojant į atkrintamąsias varžybas, visi žinojo, kad atvažiuoja čempionai ir reguliaraus sezono lyderiai, todėl visi varžovai atidavė visas jėgas ir buvo pasiruošę prieš mus žaisti.

Lietuvos mažų miestelių lygos 2017-ųjų sezono čempionais Kazlų Rūdos „SC-Regusos“ komanda tapo rungtyniaujant šiems krepšininkams: Rolandui Matuliui, Nerijui Varneliui, Juliui Gustui, Artūrui Lencevičiui, Tomui Čerkunovui, Evaldui Černauskui, Gediminui Navickui, Andriui Levanui, Rokui Klapatauskiui, Robertui Jasiliūnui, Nerijui Urbanavičiui, Regimantui Ostreikai, Ignui Sinkevičiui.

Tariame nuoširdų AČIŪ šiems krepšininkams ir komandos vadovams už Kazlų Rūdos vardo garsinimą visoje Lietuvoje.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353