Etikos sargai tirs savivaldybės mero elgesį

1
535

Gegužės 24 d. Vyriausioje tarnybinės etikos komisijoje pradėtas tyrimas dėl Kazlų Rūdos savivaldybės mero Vytauto Kanevičiaus elgesio.

Aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus. Grupė Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos narių pranešė, kad V.Kanevičius yra asociacijos Veiklos grupė „Draugystės tiltai“ steigėjas ir narys, tačiau šių aplinkybių nėra nurodęs savo privačių interesų deklaracijoje.

Anksčiau VTEK kaltais pripažino V. Kazlą ir V. Kazlienę

Iki šiol VTEK sprendimu kaltais dėl Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimų buvo pripažinti  V. Kanevičiaus bendražygiai, Kazlų Rūdos politikai Valdas Kazlas ir Vilija Kazlienė, 2005 m. ir 2012 m. sukėlę interesų konfliktus ir pasinaudoję tarnybos galimybėmis asmeninei naudai gauti.

2005 m. VTEK nustatė, kad V. Kazlienė ir V. Kazlas dalyvavo 2005-09-28 Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos posėdyje, ir nei prieš posėdį, nei jo metu nenusišalino svarstant klausimą, kuriuo jie buvo asmeniškai suinteresuoti. Savivaldybės tarybos posėdyje svarstant klausimus, susijusius su jų interesais pakeisti V. Kazlienei nuosavybės teise priklausančio 6,4 ha žemės sklypo, esančio Kazlų kaime, tikslinę paskirtį, V. Kazlas ir V.Kazlienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 11 straipsnio 1 ir 2 dalies nuostatas.

VTEK nuomone, kai savivaldybės taryba pagal savo kompetenciją įstatymais nustatyta tvarka turėjo išspręsti pateiktą prašymą ir priimti atitinkamą sprendimą dėl V. Kazlienei nuosavybės teise priklausančio žemės sklypo, ir šiuo sprendimu asmeniškai suinteresuota V. Kazlienė bei jos sutuoktinis V. Kazlas pagal valstybinėje tarnyboje einamas tarybos nario pareigas dalyvavo to sprendimo svarstymo ir priėmimo procedūroje, akivaizdžiai sukėlė interesų konfliktą.

2012 m. VTEK vertindama V. Kazlienės ir V. Kazlo elgesį Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos 2012-04-18 posėdyje siūlant ir skiriant V. Kazlą šios Savivaldybės administracijos direktoriumi, nustatė, kad jie buvo veikiami Įstatyme įvardyto viešųjų ir privačių interesų konflikto, kilusio iš asmeninio V. Kazlo suinteresuotumo gauti gerai apmokamą vadovo darbą valstybės tarnyboje ir V. Kazlienės suinteresuotumo dėl jai artimo asmens – jos sutuoktinio V. Kazlo interesų. Eidami Savivaldybės tarybos narių pareigas, jie privalėjo nusišalinti, kai buvo svarstoma ir tvirtinama V. Kazlo kandidatūra į Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. To nepadarę, interesų konflikto veikiami V. Kazlienė ir V. Kazlas pasinaudojo savo tarnybos galimybėmis – Savivaldybės tarybos nario pareigomis asmeninei naudai gauti.

VTEK, KRL informacija


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

1 komentaras

  1. Tai kas dabar bus . Man atrodo ,kad gi nieko . Visi , kas labiau prie gudrumo ir godumo ieško sau naudos visokiais būdais ; galimais ir nelabai galimais . Taip ,kad ……

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.