Šilumos kaina nesikeičia – išliekame tarp brangininkų

1
215

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) informuoja apie tai, kokių šildymo kainų gali tikėtis gyventojai balandžio mėnesį.

Šį mėnesį šilumos kaina Kazlų Rūdos gyventojams ir įstaigoms išliko tokia pati kaip ir kovo mėnesį – 7,96 ct/kWh (vasario mėn. šiluma kainavo 7,49 ct/kWh, sausį – 7,48 ct/kWh).

Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina balandžio mėn. yra 4,84 ct/kWh (be PVM) ir, palyginus su kovu, mažėja 3,59 proc. Per metus centralizuotai tiekiama šiluma atpigo 10,87 proc.

Dėl pigiau įsigytos šilumos iš nepriklausomų šilumos gamintojų balandį, palyginus su kovo mėn., labiausia šilumos kaina mažėja AB ,,Kauno energija“ aptarnaujamiems vartotojams – 10,78 proc. (0,58 ct/kWh su PVM), AB ,,Klaipėdos energija“ aptarnaujamiems vartotojams šiluma pigo  7,09 proc. (0,39 ct/kWh su PVM), UAB ,,Litesko“ filialo ,,Telšių šiluma“ – 3,74 proc. (0,29 ct/kWh su PVM).

Dėl brangiau pirkto biokuro UAB ,,Radviliškio šiluma“ aptarnaujami vartotojai balandžio mėn., palyginus su kovu, už šilumą moka 2,31 proc. (0,12 ct/kWh su PVM) daugiau, UAB ,,Birštono šiluma“ – 1,71 proc. (0,10 ct/kWh su PVM), UAB Tauragės šilumos tinklų – 1,67 proc. (0,08 ct/kWh su PVM) daugiau.

Šilumos kainos 2017 m. balandžio mėn., ct/kWh su PVM

Skaičiuojant 2017 m. balandžio mėn. šilumos kainą buvo naudojamos 2017 m. vasario mėn. kuro kainos. Faktinės įsigyto kuro kainos, išskyrus energijos išteklių biržoje įsigyto kuro kaina, yra ribojamos Komisijos skelbiamomis vidutinėmis šalies kuro (žaliavos) kainomis. Vidutinės šalies kuro (žaliavos) kainos yra skelbiamos Komisijos tinklalapyje. Atkreipiame dėmesį, kad šilumos tiekėjų iš nepriklausomų šilumos gamintojų superkamos šiluma kaina negali būti didesnė nei šilumos tiekėjo palyginamosios šilumos gamybos sąnaudos.

Vienas iš Nacionalinės atsinaujinančių energijos išteklių plėtros strategijos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. birželio 21 d. nutarimu Nr. 789, atsinaujinančių energijos išteklių plėtros prioritetų – centralizuotai tiekiamos šilumos, pagamintos iš atsinaujinančių energijos išteklių, dalį iki 2020 m. padidinti iki 50 proc.

Nuo 2010 m. gamtinių dujų dalis bendroje šilumos gamybai naudojamo kuro struktūroje tolygiai mažėjo. 2015 m., palyginti su 2014 m., šilumos energijai gaminti naudojamo kuro struktūroje gamtinių dujų dalis mažėjo 12,2 procentinio punkto – nuo 56,7 proc. iki 44,5 proc., o biokuro dalis augo 14,6 procentinio punkto – nuo 38,9 proc. iki 53,5 proc. Augant biokuro daliai šilumos gamybai naudojamo kuro struktūroje bei mažėjant gamtinių dujų kainai, stebimas šilumos kainos mažėjimas.

VKEKK inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

1 komentaras

  1. Šilumos kaina…na bent šilumos gauname,o va kas dedasi savivaldybės įmonėje“Kazlų Rūdos komunalininkas“?Palyginau kainas su pernai metų-dvigubai iškilę mokesčiai.Amžinasis laikinai einantis direktorius elgiasi ten,lyg nuosavoje kunigaikštystėje…Nepasakosiu kas visiems ir taip aišku ir matoma,tik pastebėsiu,kad savivaldybės funkcionieriams reikėtų bent jau paimituoti dorą ir sąžinę,nes dabar interesų konfliktas,o liaudiškai“ranka ranką plauna“tiesiog akis bado..

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.