„SC-Regusos“ krepšininkai – mažų miestelių lygos finale!

0
256

Giedrius GORIANOVAS

Kazlų Rūdos “SC-Regusos” ekipos krepšininkai turi puikias galimybes Lietuvos mažų miestelių lygoje pakartoti praėjusių metų pasiekimą – apginti čempionų titulą.

Tai paaiškėjo šeštadienio pavakare vykusiose atsakomosiose pusfinalio rungtynėse su Narvydžių “Kuršastos” krepšininkais. Skuode vykusioje dvikovoje žemaičiai buvo dar kartą įveikti. Rezultatas švieslentėje aidint finalinei sirenai buvo 88:63 (23:23; 27:16; 18:9; 20:15). Tai reiškė, kas Suvalkijos miestelio ekipai pusfinalio seriją laimėjus sausu rezultatu 2:0, ateinantį šeštadienį iki čempionų titulo beliks paskutinis, bet lemtingas žingsnis. Jau žinoma, kad Gintauto Bulotos suburtos ekipos varžovas – Beižionių “Gija”. Su Elektrėnų savivaldybės komanda “SC-Regusai” dar pirmame etape buvo susikirtę keliai. Abu kartus Kazlų Rūdos ekipa beižioniškius įveikė daugiau nei 20 taškų skirtumu (117:94; 91:70), tačiau finalas yra finalas…

Kalbant apie rungtynes, vykusias Skuode, tai pirmomis jų minutėmis pirmi į priekį išsiveržė Kazlų Rūdos komandos krepšininkai. Po A.Lencevičiaus poros taiklių metimų rezultatas buvo 4:0, tačiau netrukus prisišaudė ir aikštės šeimininkai, kurie netrukus persvėrė rezultatą savo komandos naudai – 4:5. Didesnę pirmo kėlinuko dalį keturių, penkių taškų persvarą turėjo „SC-Regusos“ krepšininkai, tačiau praėjusių metų čempionams jo metu daugiau atitrūkti nepavyko ir abi ekipos pirmą ketvirtį baigė koja kojon – 23:23.

Antro kėlinuko pirmomis minutėmis ir toliau dvikova vyko taškas į tašką, tačiau artėjant jo viduriui, Kazlų Rūdos ekipa sugebėjo kiek atitrūkti nuo varžovo. Po I.Sinkevičiaus tritaškio “SC-Regusa” pirmavo 36:27, o pirmą rungtynių dalį Kazlų Rūdos komanda baigė įgydama ir dviženklę persvarą – 50:39.

Antrą akistatos dalį taikliomis atakomis pradėjo Kazlų Rūdos ekipa. Po N.Varnelio ir J.Gusto taškų, „SC-Regusos“ pranašumas toliau augo – 56:39. Iš esmės varžovams ženkliai priartėti jo metu nepavyko ir baigiantis trečiam kėlinukui Suvalkijos komandos krepšininkai susikrovė solidžią persvarą. Paskutinę atkarpą jie pasitiko pirmaudami 68:48. Jokių netikėtumų neįvyko ir paskutinio kėlinuko metu, Kazlų Rūdos ekipa šventė užtikrintą pergalę 88:63.

Rezultatyviausiai ir naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo N.Varnelis (23 taškai, 24 NB) ir greitai grįžęs į sportinę formą A.Lencevičius (19 taškų, 21 NB). Varžovų ekipoje daugiausiai matomi buvo S.Petrauskas (16 taškų, 16 NB), A.Grabys (12 taškų, 13 NB).

Po dvikovos kalbinome ir Kazlų Rūdos komandos trenerį Mantą Bulotą:

– Kuo skyrėsi pirmos ir šios rungtynės eigos atžvilgiu? Kurios buvo lengvesnės ir kuo ?

– Eiga ganėtinai panaši, pačioje pradžioje pabėgome, trumpam leidome išlyginti žaidimą ir galiausiai atitrūkome. Mano nuomone, lengvesnės rungtynės buvo Skuode, manau dėl to, kad priešininkas netikėjo pats, kad gali patekti į finalą, nerodė tokio didelio noro, kaip pirmose rungtynėse.

– Kaip vertinate Skuodo varžybinę aplinką? (Sirgalių palaikymą, teisėjų darbą…) Ar tai sudarė kokių nors papildomu problemų?

– Skuode varžybos buvo suorganizuotos ganėtinai neblogai, žinoma salė ir per trumpa, ir per siaura, tai prideda specifikos, nes ir žiūrovai sėdi praktiškai aikštėje. Visi žaidėjai susispaudę ir teisėjams sunkiau viską labai atidžiai stebėti, bet nepaisant to, mano manymu, teisėjai kontroliavo rungtynes ir atliko savo darbą tinkamai. Žiūrovai Skuode gana garsūs, neblogai palaiko savo komandą.

– Kokių netikėtumų sulaukėte iš varžovų ekipos lyginant su pirmomis rungtynėmis?

– Varžovas žaidė visiškai taip pat, jokių staigmenų nesulaukėme. Gal kiek keista, kad jie nelabai stengėsi kabintis į varžybas, atrodė, kad jau susitaikę su serijos baigtimi 2-0 , buvo keistų ir trenerių taktinių sprendimų.

– Kurie „SC-Regusos“ krepšininkai daugiausia prisidėjo prie pergalės?

– Manau, kad visa komanda šioje serijoje ganėtinai gerai sužaidė. Jei kalbant konkrečiai apie varžybas Skuode, tai Artūras Lencevičius ir Nerijus Varnelis statistiškai buvo mūsų lyderiai, bet labai svarbius metimus sumetė Ignas Sinkevičius, gerai gynyboje dirbo Evaldas Černauskas, sunku kažką išskirti, nes žaidėme ir laimėjome kaip komanda.

– Kurie žaidimo komponentai gavosi, o kurie nepavyko Kazlų Rūdos komandos žaidime?

– Akcentavome, kad turime didelį pranašumą po krepšiu ir tai išnaudojome. Maži žaidėjai gerai aštrino atakas. Gal kas neramina, kad pralošėme atkovotus kamuolius. Labai smagu, kad po traumos Artūras grįžta į savo lygį ir Skuode sužaidė puikias rungtynes. Vien per pirmus du kėlinius jis pelnė 17 taškų ir puikiai vadovavo komandai.

– Ko galima tikėtis iš finalo? Ar „Gijos“ patekimas į finalą jums netikėtumas?

– Manau, kad finalas bus labai sudėtingas, vienos varžybos, tad galima tikėtis visko. „Gijos“ patekimas į finalą nėra visai netikėtas, nes prieš registracijos pabaigą ta ekipa tikrai labai sustiprėjo puolime, žaidžia su mintim, turi keletą gerų žaidėjų, bet mes tikrai turime savo pranašumų prieš juos. Žinome, kaip jie žaidžia, todėl stengsimės tai išnaudoti. Laukia smagios ir tikiuosi gražios varžybos. Taip pat tikiuosi visų Kazlų Rūdos krepšinio gerbėjų palaikymo Palangoje, o kas negalės vykti, kviečiu stebėti finalo tiesioginę transliaciją per delfi.tv.

Kazlų Rūdos „SC-Regusos“ ekipoje šioje dvikovoje rungtyniavo: Artūras Lencevičius, Julius Gustas, Evaldas Černauskas, Nerijus Varnelis, Regimantas Ostreika, Rokas Klapatauskis, Ignas Sinkevičius, Nerijus Urbanavičius, Gediminas Navickas.

 

 

 

Jūsų komentaras

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.