Pirmame pusfinalyje „SC-Regusa“ pranoko Narvydžių „Kuršastos“ krepšininkus

0
148

Giedrius Gorianovas

Iki šių metų Lietuvos mažų miestelių lygos baigiamųjų akordų – finalų lieka beveik pora savaičių. Čempionišką žaidimą šioje lygoje it toliau demonstruoja praėjusių metų nugalėtojai Kazlų Rūdos „SC-Regusos“ krepšininkai. Šv. Velykų išvakarėse, balandžio 15-ąją, Kazlų Rūdos sporto centro salėje Gintauto Bulotos puikiai sukomplektuota komanda pirmame pusfinalyje jokių šansų nepaliko varžovams iš Žemaitijos. Narvydžių „Kuršastos“ krepšininkai įveikti rezultatu 88:64 (22:16; 19:25; 24:13; 23:10). Kazlų Rūdos ekipa serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Į visus klausimus aikštės šeimininkai pirmame pusfinalyje atsakė antroje dvikovos dalyje. Rungtynių pradžia paženklinta apylygiu žaidimu. Sužaidus keturias minutes aikštės šeimininkai pirmavo 6:4. Vos per gerą minutę “SC-Regusai” surengus kelias rezultatyvias atakas praėjusių metų čempionų pranašumas išaugo iki 13:4. Atkaklūs žemaičiai kabinosi į rungtynes ir Kazlų Rūdos komandai daugiau pabėgti neleido. Pirmą atkarpą „SC-Regusa baigė išsaugodama 6 taškų pranašumą (22:16).

Antras dvikovos ketvirtis sėkmingesnis buvo varžovams iš Narvydžių. “Kuršastos” krepšininkai jau pirmomis kėlinuko minutėmis lipo “SC-Regusai” ant kulnų. Įpusėjus antram ketvirčiui aikštės šeimininkų pranašumas buvo vos vienas taškas – 32:31. Kiek nervinga šį dvikovos dalis Kazlų Rūdos krepšininkams kainavo ir technines pražangas. Narvydžių krepšininkams buvo pavykę tokiu būdu ir persverti rungtynių rezultatą 32:34, tačiau abi komandos pirmąją dvikovos dalį baigė koja kojon – paskutinėmis sekundėmis Narvydžių komandai pataikius metimą, po pirmų dviejų kėlinukų švieslentėje rezultatas buvo 41:41.

Vis sunkiau įkandama Kazlų Rūdos komanda varžovams darėsi trečio kėlinuko metu.  Ženkliai sustygavusi gynybą, savo ruožtu neretai pereidama ir į greitas atakas, po nesėkmingų varžovų metimų, “SC-Regusa” nuo pat pirmų trečio kėliuko minučių pradėjo didinti pranašumą. Po E.Černausko ir N.Varnelio taškų Kazlų Rūdos komanda netrukus išsiveržė į priekį 47:41. Nepadėjo tuomet ir važovų prašyta minutės pertraukėlė, “SC-Regusos” pranašumas toliau augo. Po R.Ostreikos taiklaus metimo aikštės šeimininkai įgijo ir dviženklę persvarą – 55:44. Šį skirtumą Kazlų Rūdos ekipa išlaikė iki kėlinuko pabaigos – 65:54.

Jokių šansų atsitiesti varžovams aikštės šeimininkai nepaliko ketvirto kėlinuko metu. Jau keletą mėnesių be pralaimėjimų rungtyniaujanti „SC-Regusa“ netruko įgyti ir 19 taškų pranašumą (73:54). Šiame ketvirtyje metimą pajuto ir vienas iš Kazlų Rūdos komandos lyderių A.Lencevičius, kuris pataikė iš eilės pora tritaškių, nedviprasmiškai pasiųsdamas varžovams žinutę, kad pirma pergalė pusfinalio serijoje ne Žemaitijos komandos pusėje. Kazlų Rūdos “SC-Regusa” įveikdama varžovus 88:64 žengė pirmą žingsnį mažų miestelių lygos didžiojo finalo link.

Rezultatyviausi pirmoje pusfinalio akistatoje Kazlų Rūdos komandoje buvo N.Varnelis (16 taškų) ir E.Černauskas (15 taškų). Pastarasis krepšininkas surinko ir daugiausia naudingumo balų – 22. Įdomus faktas tas, kad visi be išimties „SC-Regusoje“ krepšininkai rungtyniavo naudingai. Narvydžių ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė P.Mitkus (15 taškų) ir S.Petrauskas (13 taškų). Naudingiausiu buvo Š.Deimontas (12 NB).

Po rungtynių kalbinome Kazlų Rūdos “SC-Regusos” trenerį M.Bulotą. Jūsų dėmesiui Manto įspūdžiai, mintys apie pergalingai susiklosčiusią dvikovą:

– Prieš pusfinalio akistatą varžovų ekipa Kazlų Rūdos komandai jau buvo pažįstama ir įveikta. Ši žinia prieš pusfinalį tai pliusas ar minusas “SC-Regusos” komandai..?

– Šį kartą mūsų komandai tai buvo minusas. Tose rungtynėse mes Narvydžių komandą nesunkiai nugalėjome, tuomet nesulaukėme iš jų jokio pasipriešinimo. Prieš šias rungtynes kalbėjome, kad bus kitos varžybos, tai vis dėlto pusfinalis, rungtynių svarba kita ir žais varžovas kitaip, tačiau visiems pasąmonėje visvien liko, kad tai silpnesnis varžovas ir turime lengvai juos įveikti. Tai ir įnešė intrigos į šias rungtynes.

– Kas nulėmė Kazlų Rūdos komandos pergalę šiose rungtynėse?

– Manau, kad esame geriau sukomplektuota ir techniškesnė komanda ir rungtynių metu iš esmės nuo trečio kėlinuko pradėjome geriau gintis, apsunkinome varžovų galimybes puolime. Tai buvo pagrindinis raktas į pergalę.

– Jei žiūrėsime į rungtynių visumą, kas tenkino ir netenkino “SC-Regusos” komandos žaidime?

– Pradžioje be abejo netenkino tas nenusiteikimas rungtyniauti. Rodėsi, kad pergalė neva savaime pasiekiama ir nereikės kovoti. Narvydžių komanda parodė, kad taip nebus. Smagu, kad išvados greitai buvo padarytos, komanda susikaupė, pradėjo geriau gintis ir pasiekta pergalė įtikinamu skirtumu.

– Kokių pastabų turėjote komandai po pirmų dviejų kėlinukų?

– Visi priėjome prie tos išvados, kad prastai ginamės, nesusitvarkome su “mažais” varžovų žaidėjais, nemažai jie sugebėjo surinkti taškų gana iš nedidelių atstumų nuo mūsų krepšio. Pagrindinis akcentas, kaip jau minėjau – bloga gynyba.

– Kuriuos išskirtumėte krepšininkus iš šių rungtynių? Kurie nesužaidė pagal galimybes?

– Šiai dienai pagal potencialą dar nesužaidė Artūras Lencevičius, nes krepšininkas ką tik po traumos ir pakeliui į įprastinę savo sportinę formą. Gerai atrodė šiame mače Regimantas Ostreika, kurio puiki gynyba trečiame kėlinuke prisidėjo prie lūžio šiose rungtynėse.

– Tai faktas, kad A.Lencevičius buvo ką tik po traumos yra viena priežasčių, kodėl negalėjo pradėti rungtynių startiniame penkete?

– Na taip, Artūras kol kas dar nėra pasirengęs rungtyniauti visu šimtu procentų.

– Jūsų vertinimu, kada įvyko lūžis rungtynėse ir kada patikėjote pergale?

– Sakyčiau lūžis dvikovoje įvyko trečio kėlinuko viduryje, kuomet nuolat augo mūsų komandos persvara, o pergale patikėjau ketvirto kėlinuko viduryje, kai skirtumas tarp komandų buvo virš dvidešimt taškų.

Kazlų Rūdos „SC-Regusos“ ekipoje rungtyniavo: Rolandas Matulis, Julius Gustas, Evaldas Černauskas, Nerijus Urbanavičius, Nerijus Varnelis, Ignas Sinkevičius, Artūras Lencevičius, Gediminas Navickas, Regimantas Ostreika.

 

Jūsų komentaras

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.