Metų mokytoja – iš Kazlų Rūdos

0
663

KTU „Santakos“ slėnyje kovo 30 d. įvyko antrieji Lietuvos mokyklų apdovanojimai (LMA), kuriuose paaiškėjo labiausiai 2016-iais nusipelniusi mokytoja, aktyviausia ir pažangiausia Metų moksleivė, novatoriškais būdais pilietiškumą savo veikloje skatinanti, socialines akcijas inicijuojanti ir vykdanti Metų mokykla bei kitų nominacijų nugalėtojai.

Iš visos Lietuvos į Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnį suvažiavusius renginio dalyvius pirmasis pasveikino KTU rektorius Petras Baršauskas. „Miela jus matyti Universitete, kurio durys aktyviems, pažangiems ir motyvuotiems moksleiviams visada atviros. Tokie renginiai, kaip Lietuvos mokyklų apdovanojimai parodo, kad turime fantastiškų jaunų žmonių ir puikių pedagogų“, – kalbėjo rektorius.

Sėkmei – žinios, darbas ir kantrybė

Tęsdamas savo kalbą, Universiteto vadovas susirinkusiems moksleiviams užsiminė apie interneto platybėse šiandien sklandančią trumpiausią siaubo istoriją. „Žinote, kokia tai istorija?, – į susirinkusius jaunuolius pusiau rimtai, pusiau juokais kreipėsi P. Baršauskas. – „Prailginti mokslo metai?“, – pasigirdo klausimas iš salės, palydėtas juoko pliūpsnių.

Salėje tvyrančiai nuotaikai šiek tiek surimtėjus, rektorius pažymėjo, kad švietimo sistemai keičiantis ir žengiant į priekį, jaunosios kartos indėlis yra labai reikalingas. KTU vadovas linkėjo moksleiviams siekti žinių, mokslo, būti darbštiems ir kantriems, nes tai – pagrindiniai elementai, reikalingi sėkmei.

Lietuvos mokyklų apdovanojimų 2017 dalyvius taip pat sveikino Kauno miesto savivaldybės atstovė Nijolė Putrienė: „Labai džiaugiuosi, kad šiandien čia susirinko ne tik daug moksleivių, bet ir mokytojų. Kad mokykla gyvuotų, reikia ne tik būrio vaikų, bet ir juos ugdančių pedagogų. Smagu, kad vieni kitus palaikote ir skatinate.“

N. Putrienė taip pat pasidžiaugė Universiteto iniciatyva, skatinančia moksleivius, mokytojus, administracijos darbuotojus ir tėvus būti aktyviais ir pilietiškais visuomenės nariais.

Rungėsi 100 nominantų

Dešimčiai Lietuvos mokyklų apdovanojimų 2017 nominacijų – Metų mokytojas, Metų moksleivis, Metų mokykla, Metų projektas, Metų mokinių taryba, Metų mokyklos prezidentas, Metų pagalbininkas, Metų būrelis, Metų išradėjas ir Metų tvarumas – vos per mėnesį buvo sulaukta virš 100 pasiūlytų nominantų.

Paskelbtas viešas balsavimas vyko interneto svetainėje mokyklu-apdovanojimai.lt, kur visi, turintys asmenines socialinio tinklo „Facebook“ paskyras, galėjo skirti balsą savo favoritams. Suskaičiavus visus „patinka“ (angl. Like) paspaudimus, kiekvienoje nominacijoje trys daugiausiai balsų surinkę kandidatai buvo pateikti komisijos vertinimui.

Šiais metais ją sudarė: Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Dovilė Bikelytė, Žinių ekonomikos forumo atstovas Arminas Varanauskas, žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas, KTU gimnazijos direktorius Tomas Kivaras ir „Kurk Lietuvai“ vadovė Agila Barzdienė.

Susumavus viešojo balsavimo ir komisijos vertinimus, buvo išrinkti geriausieji iš geriausiųjų.

Metų mokytoja – iš Kazlų Rūdos

Metų mokyklos prezidentu tapo Tedas Laurinaitis iš Vilniaus raj. Pagirių gimnazijos, kuris apdovanojimą atsiėmė iš paties KTU rektoriaus rankų, Metų mokinių tarybos nominacijoje pergalę šventė Kėdainių Šviesiosios gimnazijos mokinių taryba, Metų pagalbininke tapo Reda Savulionienė iš Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos, Metų išradėjo titulas atiteko mokomajai mokinių bendrovei (MMB) „C&TE“  iš Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono gimnazijos.

Metų būrelio kategorijoje triumfavo renginių organizatorių studija „Muha“ iš Kauno, Metų projekto – Kėdainių Šviesiosios gimnazijos mobilioji aplikacija. Metų moksleive tapo Monika Kiriejevaitė iš Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos, Metų mokykla – Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija, Metų mokytoja – Neringa Surdokienė iš Kazlų Rūdos savivaldybės Antanavo pagrindinės mokyklos. N. Surdokienė vokiečių kalbos taip pat moko  Bagotosios pagrindinės, Kazlų Rūdos darželio-pradinės mokyklos „Elma“ bei Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijos moksleivius.

Naujausios, tik šiais metais pristatytos nominacijos Metų tvarumas apdovanojimas atiteko MMB „TSL“ iš Kauno Kovo 11-osios gimnazijos.

Rėmėjų įsteigtais prizais, ovacijomis, kolegų bei bendramokslių apkabinimais ir šypsenomis apdalintiems Lietuvos mokyklų apdovanojimų nugalėtojams pasirodymus taip pat padovanojo KTU akademinis choras „Jaunystė“, Universiteto pučiamųjų grupė „The Brass Bees“ ir KTU šokių grupė „MoDance“.

Konferencija apie sėkmės „kodus“

Prieš iškilmingą Lietuvos mokyklų apdovanojimų 2017 įteikimo ceremoniją vyko nemokama konferencija „Code the Future“, kurią pradėjo vienas iš įmonės „Data dog“ įkūrėjų Domas Janickas, skaitęs pranešimą „Mokslas – tavo ateities investicija“. Antrasis ant scenos lipo vienas iš žaidimų kultūros renginio „GameOn“ organizatorių Mangirdas Beniušis, pristatęs pranešimą „101 sėkmės kodo elementas“.

Po trumpos pertraukos, kurios metu renginio dalyviai galėjo laiką leisti KTU „Santakos“ slėnyje sukurtoje laisvalaikio zonoje, konferenciją tęsė KTU filosofas Nerijus Čepulis, kalbėjęs tema – „Medijų ekologijos kodai – tarp „Matricos“ ir „Avataro“. Ketvirtasis į renginio dalyvius nuo scenos kreipėsi kapitonas, buriuotojas, lektorius Paulius Kovas, pristatęs savo pranešimą „Sėkmės kodas – mylėti tai, ką darai“.

Po ilgosios pertraukos renginio dalyvių ir svečių laukė priešpaskutinis pranešimas „Talentas – užkoduota prigimtyje, ar kodas, kurį galima su(si)kurti?“, kurį pristatė KTU korporatyvinių ryšių direktorė Ornela Ramašauskaitė. Konferenciją užbaigė Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio patarėja švietimui, mokslui ir kultūrai Unė Kaunaitė, kalbėjusi apie sėkmės paieškas.

KTU, KRL inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.