Kerštaudami už kritiką griebėsi skundų

2
900

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) balandžio 19 d. pradėjo tyrimą dėl Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos narės Redos Kneizevičienės elgesio. Bus aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti privačioms grupėms ar asmenims ir ginti jų interesus valstybės ar savivaldybių institucijose. Taip pat bus aiškinamasi, ar R. Kneizevičienė nepažeidė šio įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Dvylikos valdančiosios Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos daugumos narių pasirašytame, VTEK atsiųstame pranešime teigiama, jog R. Kneizevičienė dalyvavo savivaldybės tarybos posėdžiuose tvirtinant savivaldybės 2014, 2015 ir 2016 m. biudžetą, kai dalis lėšų buvo skirta jos vadovaujamiems juridiniams asmenims. Teigiama, jog ji eina pirmininkės arba kolegialaus valdybos organo narės pareigas Lietuvos vietos bendruomeninių organizacijų sąjungoje, Antanavo bendruomenėje, asociacijoje „Sūduvos kraštas“, Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių asociacijoje, Kazlų Rūdos senjorų klube ir Sūduvos vietos veiklos grupėje. Esą politikė, atstovaudama šiems juridiniams asmenims, taip pat yra sudariusi sutartis su Kazlų Rūdos savivaldybės administracija.

Kaltinimus vadina politiniu kerštu

R. Kneizevičienė su tokiais kaltinamais nesutinka ir vadina juos politiniu atkirčiu už aktyvią visuomeninę veiklą bei kritiką valdantiesiems. „Tai politinis kerštas. Susidaro įspūdis, kad savivaldybės administracijai duota užduotis ne spręsti savivaldybės gyventojams aktualius klausimus, o ieškoti priežasčių kaip susidoroti su opozicijos atstovais. Šis darbas vyksta visą šią tarybos kadenciją.

Juokingai atrodo kaltinimas, kad dalyvavau priimant 2014-2016 metų biudžetus. Biudžeto tvirtinimas liečia kiekvieną tarybos narį (yra keletas tarybos narių, kurie patys asmeniškai arba jų sutuoktiniai turi tiesioginius darbo santykius biudžetinėse įstaigose). Aš neturiu jokių darbo santykių su biudžetinėmis įstaigomis arba savivaldybei pavaldžiomis organizacijomis. Manau, kad kai kurie tarybos nariai pasirašę po šiuo kreipimusi pamiršo, kad patys ne kartą dalyvavo tvirtinant žmonų tarnybinių atlyginimų nustatymo ar kitus biudžetinių įstaigų finansavimo klausimus.

Kreipimosi autoriai pamiršo paminėti rašte faktą, kad 2016 metų rugsėjo 28 dieną, kuomet buvo svarstomas klausimas dėl „Pritarimo Sūduvos vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos „Verslių, bendruomeniškų ir aktyvių Sūduvos krašto gyventojų telkimas 2014-2020 metais“ koofinansavimo“ (tai buvo vienintelis kartas kai buvo svarstomas konkretus klausimas dėl finansinės paramos mano vadovaujamai organizacijai) aš nuo šio klausimo svarstymo nusišalinau. Kitų mano vadovaujamų nevyriausybinių organizacijų finansavimo klausimai taryboje nebuvo svarstomi. Paramos klausimus įvairiems projektams koofinansuoti svarstė komisijos, kuriose aš nedalyvavau“, – „Kazlų Rūdos laikraščiui“ situaciją pakomentavo R. Kneizevičienė.

Anksčiau VTEK kaltais pripažino V. Kazlą ir V. Kazlienę

Iki šiol VTEK sprendimu kaltais dėl Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimų buvo pripažinti  Kazlų Rūdos politikai Valdas Kazlas ir Vilija Kazlienė, 2005 m. ir 2012 m. sukėlę interesų konfliktus ir pasinaudoję tarnybos galimybėmis asmeninei naudai gauti.

2005 m. VTEK nustatė, kad V. Kazlienė ir V. Kazlas dalyvavo 2005-09-28 Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos posėdyje, ir nei prieš posėdį, nei jo metu nenusišalino svarstant klausimą, kuriuo jie buvo asmeniškai suinteresuoti. Savivaldybės tarybos posėdyje svarstant klausimus, susijusius su jų interesais pakeisti V. Kazlienei nuosavybės teise priklausančio 6,4 ha žemės sklypo, esančio Kazlų kaime, tikslinę paskirtį, V. Kazlas ir V.Kazlienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 11 straipsnio 1 ir 2 dalies nuostatas.

VTEK nuomone, kai savivaldybės taryba pagal savo kompetenciją įstatymais nustatyta tvarka turėjo išspręsti pateiktą prašymą ir priimti atitinkamą sprendimą dėl V. Kazlienei nuosavybės teise priklausančio žemės sklypo, ir šiuo sprendimu asmeniškai suinteresuota V. Kazlienė bei jos sutuoktinis V. Kazlas pagal valstybinėje tarnyboje einamas tarybos nario pareigas dalyvavo to sprendimo svarstymo ir priėmimo procedūroje, akivaizdžiai sukėlė interesų konfliktą.

2012 m. VTEK vertindama V. Kazlienės ir V. Kazlo elgesį Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos 2012-04-18 posėdyje siūlant ir skiriant V. Kazlą šios Savivaldybės administracijos direktoriumi, nustatė, kad jie buvo veikiami Įstatyme įvardyto viešųjų ir privačių interesų konflikto, kilusio iš asmeninio V. Kazlo suinteresuotumo gauti gerai apmokamą vadovo darbą valstybės tarnyboje ir V. Kazlienės suinteresuotumo dėl jai artimo asmens – jos sutuoktinio V. Kazlo interesų. Eidami Savivaldybės tarybos narių pareigas, jie privalėjo nusišalinti, kai buvo svarstoma ir tvirtinama V. Kazlo kandidatūra į Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. To nepadarę, interesų konflikto veikiami V. Kazlienė ir V. Kazlas pasinaudojo savo tarnybos galimybėmis – Savivaldybės tarybos nario pareigomis asmeninei naudai gauti.

 

VTEK, KRL informacija

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

2 KOMENTARAI

  1. Mes net nesusimastome jog ne savo noru atsiradome globalizacijoje ir stengiamasi sutramdyti aktyvius nevyriausybininkus nuo esamos padeties bejegiskumo ir taip irodinejama jog visuomenininkai negali kelti negeroviu ar valdininku negalios ir vien todel kad visuomenininkai turi zmoniu grupe kuriems ne tas pats jog atsakingos strukturos neatlieka savo tiesioginiu pareigu ar atlieka atmestinai. savo funkcijas To butu isvengta jei valdininkai tiesiog detu pastangas kaip pagerinti zmoniu buti,ju sauguma, sveikata;bei padorius santykius. Lietuvoje nera pagarbos ir meiles artimas. Stai pagrindine beda.Paprasciau apkaltinti kitair apginti savo neveikluma mieli ponaiciai.Sveiki sulauke atvelykio.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.