Iš kasdienės rutinos išsilaisvinti kvies Kazlų Rūdoje gimusi socialinio verslo iniciatyva „Partizano diena“

0
828
Socialinio verslo iniciatyvos „Partizano diena“ sumanytojas E. Norkus tiki projekto sėkme /Asmeninio archyvo foto

„Partizano diena“  – unikalus projektas, neturintis jokio kito analogo Lietuvoje. Ši Kazlų Rūdoje sugalvota iniciatyva yra viena iš programos  „SOCIFACTION: socialinio verslo plėtra regionuose” dalyvių.

Surežisuoti užsiėmimai ir atkurtos autentiškos atributikos detalės jau nuo gegužės 13 dienos kvies paauglius ir suaugusiuosius ne tik realiai pažinti partizanų gyvenimo ypatumus, tačiau ir mokytis pilietiškumo bei savo šalies istorijos.

„Gegužės 13 dieną iš anksto atrinktą žmonių grupę kviesime pirmą kartą išbandyti mūsų iniciatyvą. Šiuo metu vyksta pasiruošimo darbai, tad tikimės, jog viskas pasiseks – negali būti kitaip“, – aiškina optimizmo nestokojantis vienas iš „Partizano dienos“ organizatorių Eduardas Norkus.

Pilietiškumo mokytis grįžtame į miškus

„Tradicinės mokymo formos nebeduoda norimo rezultato ugdant pilietiškai mąstančius jaunuolius. Lietuvos statistikos departamento duomenys rodo itin žemą pilietiškumo lygį mūsų šalyje. Remiantis šiais duomenimis, Lietuvoje pilietiški 14-18 metų jaunuoliai sudaro vos 13 proc., o 19-29 metų amžiaus grupėje piletiškais galime pavadinti tik 45 proc. žmonių”,- pasakoja socialinio verslo idėją puoselėjantis E. Norkus.

„Tai liečia dar vieną itin opią mūsų šalies problemą – emigraciją. Lietuvoje didelę dalį emigrantų sudaro jaunimas, kurių 2016 metais buvo net 17 tūkst. Ekonominė emigracija nėra vienintelė to priežastis, prisideda ir nusivylimas valdžia bei nepakankamas pilietiškumo jausmas. Tikiuosi, jog dalyvių patirti įspūdžiai ir išgyvenimai ilgam pasiliks mintyse, o žinojimas, kad kažkas besąlygiškai aukojo savo gyvybę vardan tėvynės, paskatins pergalvoti ir savo požiūrį į ją, t.y ką aš galiu dėl jos padaryti“, – tikisi iniciatyvos „Partizano diena“ autorius.

Kokia bus pagrindinė veikla?

„Pagal partizanų pasakojimus bei liudijimus bus parengtas scenarijus – programa, kviesime dalyvius vykdyti individualias ir grupines užduotis. Kiekvienas dalyvis turės savo vaidmenį, pavyzdžiui, ryšininko, išdaviko ar kitus. Dalyviai bus apmokomi ir supažindinami su esama situacija, kur jie pateko, kas jų laukia. Po to bus kviečiami vykdyti specifines užduotis, tokias kaip šaudymas į taikinius, įveiks trumpą žygį su kliūtimis, imituos pasalas, išsilaisvinimą iš įkalinimo vietos“, – projekto detales atskleidžia „Partizano dienos“ organizatorius.

Scenarijai bus skirstomi pagal metų laikus ir tikslines grupes: moksleiviams, šeimoms, įmonėms. Visos programos metu bus siekiama kuo aiškiau atkurti realią istorinę situaciją, mokyti darbo komandoje ir žinoma pilietiškumo.

Socialinio verslo iniciatyvos kūrėjas tikisi, jog projektas sulauks visuomenės narių, švietimo įstaigų susidomėjimo bei palaikymo.

Britų taryba, NVO Avilys ir organizacija ,,Geri Norai LT” kartu su partneriais programos „Leader žemdirbių mokymo metodikos centru” bei ,,Ugdymo plėtotės centru” vykdo projektą „Socifaction: social entrepreneurship for regions development“. Prie projekto įgyvendinimo taip pat prisideda tarptautinių finansinių paslaugų grupė Barclays.

Šis projektas yra Britų Tarybos kultūrinių ryšių programos dalis, įgyvendinama visose trijose Baltijos šalyse.

SOCIFACTION inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.