Ekskursija į Dovydaičių gimtinę

0
288

Kazlų Rūdos savivaldybės viešojoje bibliotekoje gausu renginių, skirtų Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei.

Šiais metais sukanka 110 metų, kai gimė žymus tautosakininkas kraštietis, pedagogas Jurgis Dovydaitis (1907–2001). Jurgis Dovydaitis – stipri, spalvinga asmenybė, kryptingai puoselėjusi lietuvybę, skleidusi gimtojo krašto pažinimo svarbą. Jis buvo neprilygstamas tautosakos rinkėjas, sukaupęs unikalų tautosakos fondą.

Biblioteka vykdo tęstinį kraštotyrinį projektą, kurio tikslas – skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kultūrą, ugdyti jaunimo patriotizmą.  Biblioteka nuolat skleidžia gerąją žinią apie iškilius mūsų krašto žmones, jų sukurtus ir  paliktus reikšmingus darbus, kurie reprezentuoja mūsų kraštą.

Balandžio 27 d. jau antrą kartą bibliotekos Aptarnavimo ir informacijos skyriaus vedėja Rūta Liberienė ir pagrindinės mokyklos 7c klasės moksleiviai su mokytojomis Rasa Mocevičiūte ir Nijole Gelgotiene suorganizavo renginį, skirtą Jurgio Dovydaičio 110-osioms gimimo metinėms paminėti. Dalyvių susidomėjimą sukėlė bibliotekoje parengta paroda „Legendinis XX a. tautosakininkas“. Suorganizuota ekskursija į Višakio Rūdą, Runkius. Višakio Rūdoje Dovydaičių giminės atminimo įamžinimo vietose padėtos gėlės ir uždegtos žvakelės. Višakio Rūdoje svečius šiltai sutiko kaimo  bendruomenės pirmininkė Loreta Matusevičienė ir pakvietė į kaimo kraštotyros muziejus. Runkių kaime 1886 m. stovėjo Dovydaičių gyvenamasis namas. Ekskursijos dalyviai pajuto to meto dvasią, prisilietė prie sodo „senučių“ dar išlikusių obelų. Deja, laiko buvo per mažai. Nusifotografavus prie paminklinio akmens, žyminčio namo vietą, moksleiviai skubėjo į autobusiuką.

Bibliotekos Aptarnavimo ir informacijos skyriaus vedėja Rūta Liberienė ekskursijos dalyvius tradiciškai apdovanojo jaunimui skirtomis knygomis. Buvo smagu stebėti spindinčias vaikų akis vartant knygas. Belieka tikėtis, jog ir skaitydami nenusivils, o galbūt pamėgs skaitymą ir knygas…

 

 

Rūta Liberienė, Kazlų Rūdos savivaldybės viešosios bibliotekos Aptarnavimo ir informacijos skyriaus vedėja

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.