Specialiosios olimpiados rinktinė – kovingumo ir pasiaukojimo pavyzdys

0
330
Prezidentė pagerbė Pasaulio specialiosiose olimpinėse žiemos žaidynėse medalius iškovojusius Lietuvos sportininkus /Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos foto /Robertas Dačkus

Vakar Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pagerbė sportininkus ir jų trenerius, Pasaulio specialiosiose olimpinėse žiemos žaidynėse iškovojusius medalius.

Šiemet Lietuvos delegaciją sudarė 38 nariai. Austrijoje vykusioje olimpiadoje Lietuvos sportininkai iškovojo rekordinį skaičių apdovanojimų. Į Lietuvą buvo atvežti 13 aukso, 7 sidabro ir 3 bronzos medaliai. Apdovanojimus laimėjo slidininkai, sniegbridininkai ir grindų ritulio sportininkai.

Prezidentės teigimu, sportininkų sėkmė tik patvirtina, kad žmogus visada gali siekti pergalių savo darbštumu, kantrybe ir užsispyrimu.

Valstybės vadovės teigimu, iš šių atletų yra ko pasimokyti ir visiems kitiems sportininkams, ir visiems Lietuvos žmonėms. Visų pirma – kovingumo, kantrybės, pasiaukojimo.

Prezidentė pasveikino kiekvieną Lietuvos rinktinės narį ir palinkėjo jiems daug stiprybės, sveikatos ir naujų laimėjimų!

Specialiosios olimpinės žaidynės yra skirtos intelekto sutrikimų turintiems žmonėms. Šiemet jose dalyvavo 2700 sportininkų iš 107 pasaulio valstybių. Atletai varžėsi 9 sporto šakų varžybose.

Specialiųjų olimpinių žaidynių medaliai atkeliavo ir į Kazlų Rūdą

Specialiųjų olimpinių žaidynių Lietuvos delegacijoje mūsų krašto garbę gynė Kazlų Rūdos specialiosios mokyklos mokiniai Rolandas ir Rimvydas Kriauzliai bei jų trenerė, mokyklos direktorė Daiva Dabrilienė.

Lietuvos sniegbridininkų rinktinei atstovavę kazlųrūdiečiai su komandos draugais neturėjo ryškesnės konkurencijos estafetėje 4 po 400 metrų ir iškovojo aukso medalius. Paulius Butautas, broliai R. ir R. Kriauzliai bei Kasparas Vaičiulis finišavo per 5:54,30 min ir pranoko Vokietijos rinktinę.

Sėkmingai broliai iš Kazlų Rūdos pasirodė ir individualiose rungtyse. Rolandas Kriauzlys 200 m. finale, dešimtajame pagal pajėgumą vyrų divizione, iškovojo auksą (38,57 sek.). Sniegbridžio 400 metrų finale bronza atiteko Rimvydui Kriauzliui (1:30,83).

Sniegbridis mažai kuo skiriasi nuo bėgimo varžybų – su specialiais batais reikia kuo greičiau pasiekti finišo liniją.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos, KRL inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.