Skautų žygis Vasario 16-ąjai atminti

0
396
dav

Šių metų Vasario 16-osios šventę Kazlų Rūdos Kazio Griniaus skautų draugovė nusprendė paminėti ypatingiau – 20 km. žygiu nuo Kazlų Rūdos iki Višakio Rūdos, aplankant Kazliškių kaimo I pasaulinio karo kareivių kapinaites, Gulioniškių kaimą….

Kad būtų linksmiau ir smagiau keliauti, prie mūsų draugovės prisidėjo Marijampolės moksleivių kūrybos centro skautai ir jų vadovė Audronė Levickienė. Išlydėti skautų į žygį atvyko Kazlų Rūdos Tarybos narė Romutė Vinikienė, kuri ne tik pasveikino su švente, gero kelio palinkėjo, bet ir saldžiomis dovanomis pavaišino.

Žygyje dalyvavo 30 skautų ir dvi vadovės Audronės…  Žygio vedlys brolis Paulius maršrutą tiesiog mintinai mokėjo… per miškus ir laukus, per slidžius ir šlapius keliukus, sustodami atsigerti ir trumpai pailsėti, skautai pasiekė Višakio Rūdą. Klebonijos kieme, brolio kun. Vidmanto Strioko „karalijoj“ degė laužas, virė arbata…. Pasistiprinę ant laužo keptomis dešrelėmis, sušilę skautiška arbata, žygeiviai patraukė prie Višakio Rūdos šaltinėlio. O ten įvyko žygio kulminacija-5 kandidatai davė skauto įžodį. Jie pasižadėjo tarnauti Dievui ir Tėvynei, padėti artimui ir vykdyti skautų priesakus.

Žygio pabaigoje Višakio Rūdos miškas suskambo Lietuvos himno akordais.

Žygis paliko didelį įspūdį jo dalyviams ir vadovams. Stengsimės, kad ši akcija taptų tradicija,  minint vasario 16-osios šventę.

Sesė Audronė Pranskevičienė Kazio Griniaus draugovės draugininkė


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.