„SC-Regusos“ krepšininkai žengė pirmą žingsnį pusfinalio link

0
281

Lietuvos mažų miestelių lygoje – atkrintamųjų dvikovų įkarštis. Sekmadienį sporto centro salėje į šį sūkurį įsiliejo ir sezono lyderiai – Kazlų Rūdos „SC-Regusos“ krepšininkai, kovas pradėję nuo ketvirtfinalio. Gintauto Bulotos suburta ekipa ietis sukryžiavo su Šateikių „Žalmedžiu-Baudėju“ (Plungės raj.). Nors aikštės šeimininkai rungtyniavo be keletos pajėgių ekipos narių (kovos arenoje negalėjo pasirodyti traumą besigydantis A.Lencevičius, taip pat padėti negalėjo R.Matulis, T.Čerkunovas), tačiau tai nesutrukdė „SC-Regusai“ iškovoti pergalės rezultatu 78:70 (22:17; 21:17; 18:15; 17:21) ir žengti pirmą žingsnį pagal “dviejų žingsnių MML programą” pusfinalio link.

Pati rungtynių pradžia nebuvo sėkminga Kazlų Rūdos krepšininkams. „SC-Regusa“ neišvengė klaidų, o varžovai dvikovą pradėjo dviem taikliais tritaškiais ir išsiveržė į priekį 6:2. Aikštės šeimininkai greitai rezultatą ne tik išlygino, bet ir artėjant pirmos atkarpos viduriui persevere rezultatą 13:11. Tiesa, atkaklūs žemaičiai jį išlygino, bet visur suspėjusiam tose rungtynėse N.Varneliui po dviejų taiklių baudos metimų ir dvitaškio vėl pavyko Kazlų Rūdos komandai užtikrinti pirmaujančios ekipos statusą. Sėkmingai į šią akistatą įsiliejo ir N.Urbanavičius, po kurio tritaškio “SC-Regusa” pirmavo 20:15. Penkių taškų pranašumą “SC-Regusa” išsaugojo iki atkarpos pabaigos – 22:17.

Kibi varžovų gynyba antro kėlinuko pradžioje neleido aikštės šeimininkams pabėgti. “Šateikių-Baudėjo” krepšininkai pirmi taškais pradėjo antrą kėlinuką, tačiau po poros Kazlų Rūdos komandos tritaškių, kurių vienas iš autorių buvo I.Sinkevičius, praėjusių metų lygos čempionų pranašumą išaugino iki 8 taškų (28:20). Tai privertė Šateikių krepšininkus prašyti minutės pertraukėlės. Po jos varžovai mėgino vytis Kazlų Rūdos ekipos krepšininkus, tačiau laiku ir vietoje pataikytas I.Sinkevičiaus, N.Varnelio tritaškiai visas žemaičių pastangas pavertė niekais. Tuomet aikštės šeimininkai įgijo dviženklę persvarą (36:26). Nieko apčiuopiamo Žemaitijos krepšininkai neišpešė ir po dar vienos minutės pertraukėlės. Pirmąją dvikovos pusę „SC-Regusa“ baigė turėdama devynių taškų pranašumą – 43:34.

Antros rungtynių dalies pirmoje pusėje Kazlų Rūdos komandos krepšininkai neleido šateikiškiams priartėti nei per žingsnį. Aikštės šeimininkai nuolat laikė 8-10 taškų pranašumą. Akimirką varžovams buvo pavykę skirtumą sumažinti iki 5 taškų, tačiau iki trečios atkarpos pabaigos Kazlų Rūdos komanda pranašumą vėl padidino ir lemiamą rungtynių dalį pasitiko pirmaudama 61:49. Artėjant ketvirto kėlinuko viduriui po individualaus J.Gusto reido “SC-Regusa” vienu momentu pirmavo ir šešiolikos taškų skirtumu 69:53, tačiau kiek atsipalaidavus Kazlų Rūdos ekipai, varžovai paleido pora tikslių tolimų metimų ir aptirpdė šią persvarą. Bet kokias žemaičių viltis ką nors pakeisti dvikovoje nubraukė taip pat tolimu metimu N.Urbanavičius, po kurio tritaškio “SC-Regusa” pirmavo 76:64, o rungtynes baigė kaip jau minėta iškovodama pergalę 78:70.

Kone visuose frontuose Kazlų Rūdos komandoje šiose rungtynėse lyderiavo Nerijus Varnelis. Jis po krepšiais sugriebė 15 kamuolių, surinko 19 taškų ir 33 naudingumo balus. Svariai prie komandos pergalės prisidėjo ir visa eilė kitų krepšininkų: J.Gustas (18 taškų), 7 rezultatyvius perdavimus ir 14 taškų surinkęs N.Urbanavičius, 13 taškų pridėjęs R.Ostreika, 11 – I.Sinkevičius.

Šateikių “Žalmedžio-Baudėjo” ekipoje rezultatyviausias buvo M.Norvaišas. Jo sąskaitoje buvo 17 taškų. Naudingiausias Žemaitijos ekipoje buvo 14 NB surinkęs A.Drakšas.

Po pirmos ketvirtfinalio akistatos kalbinome Kazlų Rūdos „SC-Regusos“ komandos trenerį Mantą Bulotą. Jūsų dėmesiui, keletasManto minčių apie sėkmingai aikštės šeimininkams susiklosčiusias rungtynes:

– Kuo Kazlų Rūdos „SC-Regusos“ krepšininkai pranoko varžovus šiose rungtynėse? Kokios buvo Šateikių komandos stipriosios pusės?

– Mūsų komanda pranoko varžovus tiek patirtimi, tiek pačia žaidimo kokybe. Varžovų krepšininkų pusėje galbūt buvo užsivedimas ir noras laimėti. Vis dėlto greitesnė ir techniškesnė buvo mūsų komanda ir tai padėjo pasiekti pergalę.

– Kas daugiausia nerimo kėlė prieš pirmą ketvirtfinalio dvikovą?

– Buvo nuogąstavimų dėl to, kad yra komandos gretose traumuotų krepšininkų. Tai pagrindinis mūsų ekipos įžaidėjas, taip pat negalėjo atvykti į rungtynes ir du vidurio puolėjai.

– Tikėjotės tokio rungtynių scenarijaus? Ar galvojote, kad rungtynės bus lengvesnės?

– Esant šiandieninei situacijai tikėjausi sunkesnių rungtynių, galvojome, kad keliais taškais tik pavyks pasiekti pergalę. Iki rungtynių pabaigos turėjome pakankamą taškų persvarą ir tik jų pabaigoje kiek paleidome ir leidome varžovams priartėti.

– Jeigu žiūrėsime apskritai Kazlų Rūdos ir Šateikių komandų krepšininkų vardinį sąrašą, kuri jūsų manymu pajėgesnė „ant popieriaus“?

– Vienareikšmiškai mūsų komanda yra solidesnė.

– Kaip manote, šioje serijoje pakaks dviejų rungtynių ar reikės daugiau…?

– Jeigu sekančiose rungtynėse turėsime gausesnes mūsų komandos pajėgas, tai manau turėtų užtekti ir dviejų rungtynių, o jeigu teks verstis šiandieninėmis jėgomis, to gali ir nepakakti.

Kazlų Rūdos „SC-Regusos“ ekipoje rungtyniavo: Regimantas Ostreika, Nerijus Varnelis, Nerijus Urbanavičius, Julius Gustas, Andrius Levanas, Ignas Sinkevičius, Gediminas Navickas.

Sporto centro inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.