Atviras Kazlų Rūdos dziudo imtynių čempionatas surengtas Būdoje

0
464

Kazlų Rūdos savivaldybėje dvikovos sporto šakų sportininkų gretos nepaliaujamai ir toliau auga. Šio sporto sektoriaus specialistas Aleksandras Kolkatovas šiandien treniruoja jau per 60 sportininkų. Neformaliojo vaikų švietimo krepšelio finansavimo dėka įvairaus amžiaus savivaldybės moksleiviai turi papildomas galimybes mokytis kovinės savigynos, dziudo imtynių paslapčių.

Šiemet dvikovės sporto šakos šaknis įleido Būdoje, kurios kultūros centro jaukioje salėje vasario 22-ąją buvo surengtas atviras Kazlų Rūdos moksleivių čempionatas. Jame varžėsi kazlųrūdiečiai, taip pat sportininkai iš Jankų, Antanavo, Griškabūdžio, svečiai iš Alytaus rajono. Šiose varžybose galynėjosi beveik 60 dziudo imtynininkų. Vaikinai kovojo trejose amžiaus grupėse – jaunių, jaunučių ir vaikų; merginos – vienoje amžiaus grupėje (2000 m.g. ir jaun.). Kazlų Rūdos sporto centro atstovai iškovojo 12 pirmų vietų, 10 antrų ir 16 trečių pozicijų.

Jaunių grupėje bene tituluočiausias sporto centro dziudo imtynininkas M.Sabaliauskas šįkart varžėsi su gerokai sunkesniais ir fiziškai pajėgesniais varžovais. Svorio kategorijoje iki 90 kg kazlųrūdiečiui tai nesukėlė didesnių problemų. Jis technikos dėka kovas baiginėjo švariais metimais per keletą sekundžių ir tapo nugalėtoju. Svorio kategorijoje iki 66 kg pirmą vietą iškovojo J.Stankevičius. Merginų grupėje nugalėtojomis savo svorio kategorijose tapo G.Kalinauskaitė (iki 44 kg), E.Bendžiūtė (iki 48 kg), K.Stankevičiūtė (iki 52 kg) ir G.Černauskaitė (iki 63 kg).

Antrąsias vietas vaikinų jaunių grupėje iškovojo E.Majauskas (iki 66 kg) ir D.Bosas (iki 90 kg), trečiąsias – atitinkamai šiose svorio kategorijose D.Orintas ir J.Bosas. Merginų grupėje antrosios pozicijos teko U.Kalinauskaitei (iki 44 kg), R.Orintaitei (iki 48 kg), A.Pečkytei (iki 57 kg) ir E.Sivajavaitei (iki 63 kg). Prizines trečias vietas iškovojo M.Bendžiūtė ir G.Andrulaitytė. Merginos varžėsi ant tatamio atitinkamai 48 ir 52 kg svorio kategorijose.

Jaunučių amžiaus grupėje (2002-2004 m.g.) nugalėtojų titulai atiteko M.Žičkiui (iki 34 kg), A.Kesteniui (iki 38 kg) ir S.Kulev (iki 50 kg). Antrąsias vietas savose svorio kategorijose iškovojo M.Bacevičius, D.Čalkevičius, R.Blažaitis, trečiąsias – R.Kančys, M.Juškėnas, D.Gaidelis, J.Akelis ir D.Sivajevas.

Kazlų Rūdos sporto centro jauniausieji dziudo imtynininkai taip pat neliko be apdovanojimų. Trys jaunieji sportininkai taip pat tapo nugalėtojais savo amžiaus grupėje: L.Merkevičius (iki 30 kg), D.Jasevičius (iki 38 kg) ir K.Vyšniauskas (virš 46 kg). Antra vieta šiose varžybose atiteko N.Stankevičiui, trečia pozicija T.Kančiui, A.Dubininkui, N.Žitkui, J.Smaidžiūnui, J.Leskaičiui.

Iniciatyvaus ir darbštaus dziudo imtynių ir kovinės savigynos trenerio A.Kolkatovo vertinimu, čempionatas pavyko puikiai. Galimybė pasitobulinti ir įgyti varžybų patirties buvo sudaryta visiems dziudo imtynių abėcėlės besimokantiems sportininkams. Trenerio teigimu, ne viską lemia meistriškumas, ne mažiau svarbu ir masiškumas, sportas visiems. Varžybų dalyviai šioje terpėje galėjo pasitikrinti charakterį, kovingumą, pademonstruoti, ko išmoko per treniruotes. Visi dalyviai šiame čempionate galėjo dalyvauti nemokamai, kas pastaraisiais metais varžybų praktikoje pasitaiko vis rečiau ir rečiau.

Sporto centro inf.

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.